Pages:
Author

Topic: Coinnest Borsasının CEO'su ve Müdür Yardımcısı Tutuklandı! - page 2. (Read 283 times)

sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
Amaç açtığın postun daha çok okunmasını sağlamak mı? Hayır çok okunursa birşey kazanacağını falan mı zannettin.

Gayet açık ve net bir olay. Adam zimmetine para geçirmiş Kore hükümeti'de bunu yakalamış gereken cezayı vermiş. Keşke Türkiye'de de böyle olsa işler. ÇiftlikBank'ın Tosunu kaçıp gittikten sonra yok gözaltılar yok soruşturmalar falan açılıyor. Ayrıca darbe falan vurmaz piyasaya aksine Kore'nin yaptığı iş bu kripto dünyası için güzel bir örnek.
member
Activity: 336
Merit: 10
Böyle olumsuz haberlerin kripto paralara kısa vadede zarar verebileceğini ve durgunluk düşüş yaşatacağı düşünülebilir ama uzun vadede btc bu olumsuz havadan kurtulacaktır diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
Ortada yanlış bişiy var olması gerekeni yapmış Güney kore keşke bütün Ülkeler yapsa bu dolandırcıların önlerini kapatsalar ama hangibirine yetişicen hepsi ceplerini doldurmakla meşgul zaten
jr. member
Activity: 364
Merit: 5
Habere göre  , Borsanın Ceosu zimmete para geçirerek suç işlemiş . Tutuklanması gayet normal . Belki adamlar paraları toplayıp ortadan yok olacaktı . Burada kriptoparalara darbe yok aksine yatırımcıyı savunma var .
member
Activity: 322
Merit: 23
Bir başlığa bak bir de haberin içeriğine! Buna darbe diye başlık mı atılır? Adam kim bilir hangi tür naneler yedi de tutuklandı?
Buna darbe denmez ki.! Suçlularun yakalanıp içeriye tıkılması kriptopara alemi için iyi haber sayılır! Başlığı değiştirin bence.
Adam suçludur suçsuzdur bilemeyiz.
member
Activity: 182
Merit: 10
Yerel bir borsa olduğundan etki etmez bu.
member
Activity: 560
Merit: 12
Komisyondan aldıkları paralar yetmemiş herhalde . Ulan komisyonlardan dünyanın parasını alıp milletin parasına cokuyorlar beyinsiz bunlar
member
Activity: 252
Merit: 11
darbeden cok yapılması gereken birşeyi yapmıslar gibi gözüküyor Smiley yapmasalar olay olurdu zaten. siz haber kanalı değilsiniz ki hit kovalayasınız. neden aldatıcı başlık acıyorsunuz anlayamadım

sıkıntı başlıkta zaten. Bende görünce bir anda yine ne yaptı güney kore dedim okudum gayet yapılması gerekeni yapmış.
sr. member
Activity: 672
Merit: 306
darbeden cok yapılması gereken birşeyi yapmıslar gibi gözüküyor Smiley yapmasalar olay olurdu zaten. siz haber kanalı değilsiniz ki hit kovalayasınız. neden aldatıcı başlık acıyorsunuz anlayamadım
member
Bu darbe mi ? Zimmetine para geçirmişse ortada yanlış bir şey varsa tutuklanması gayet normaldir. Medya da darbe şeklinde lanse edilebilir bu fakat olması gereken bir şeydir.
member
hocam bence darbe olamaz. çünkü burdada aynı şey olabilirdi zimmete para geçirebilirlerdi ve tutuklanabilirlerdi.
sonuçta devlet herhangi bir yasak getirdiğini ya da kısıtlama getirdiğini açıklamamış. iki tane hırsız yakalamış. darbenin aksine iyi bişey olduğunu düşünüyorum yasak olsa ddevlet görmezden gelirdi.
newbie
Activity: 112
Merit: 0
Güney Kore Borsası Coinnest’in CEO’su Tutuklandı

Kripto para dünyasına en çok rağbetin olduğu, aynı zamanda en sıkı düzenlemelerinde uygulandığı ülkelerin başında gelen ülkelerden Güney Kore’de, yerel kripto para borsası Coinnest’in CEO’su Kim Ik-Kwan ve şirketin genel müdür yardımcısını tutuklandı.

Ik-Kwan ve tutuklanan diğer yöneticinin, müşterilerin paralarını kendi hesaplarına aktardıkları açıklandı.

Savcılar ayrıca ülkede faaliyet gösteren ve suç aktivitelerinde bulunduklarından şüphelendikleri diğer kripto para borsaları hakkında soruşturmalar yürütüyor.

Habertürk’ün haberine göre Coinnest tutuklamaları, polisin geçtiğimiz ay Güney Kore Borsası Yeouido’da işlem gören üç kripto para borsasına baskın düzenlemesinin ardından gerçekleşti.

Koreli otoriteler, geçtiğimiz yıl kripto para borsaları için daha şeffaf operasyon zorunluluğu gerektiren düzenlemeleri yürürlüğe koymuştu.

Coinnest’in ülkedeki en büyük beşinci kripto para borsası olduğu belirtiliyor.

Bloomberg
Pages:
Jump to: