Pages:
Author

Topic: Coinvertit.com - Serviciu profesional de exchange - page 2. (Read 24223 times)

member
Activity: 224
Merit: 24
Puteti sa ne dati cateva detalii depre modul cum asigurati lichiditatea in cazul schimburilor fiat<-> crypto? Folosit capitalul propriu sau un sistem de tranzactii in oglinda pe alt exchange mare sau este schimb direct intre utilizatori?
newbie
Activity: 45
Merit: 0
Am incercat si eu serviciile lor pentru a cumpara BTC si am fost placut surprins de ceea ofera si mai ales de faptul ca nu te interaba nimeni, nimic. Ma asteptam la o treaba pur romaneasca, adica de calitate indoielnica, dar tinand cont ca nu mai exista nicio alta alternativa viabila pentru platile in RON, am apelat la ei.

Pe langa faptul ca verificarea contului s-a facut foarte repede, as vrea sa mentionez ca tot procesul se poate face automat, fara sa discuti cu absolut nimeni pe live chat-ul lor si fara sa trimiti niciun mail. Iti verifici contul, faci tranzactia, depui banii, primesti BTC-ul cand banii au ajuns la ei in cont si asta-i tot. Pentru mine e absolut esential sa nu stau nici macar o secunda sa astept dupa "tanti Nuti", secretara care tocmai a luat o pauza de cafea, sa nu trimit o suta de mailuri catre 100 de operatori diferiti, care nu se sincronizeaza niciodata intre ei, pentru aceeasi problema, sa nu stau zece mii de ani dupa nu stiu ce documente ce trebuie validate etc.

E un pic diferit fata de BTCXchange ( un fost competitor ), in sensul ca nu poti pastra bani fiat sau crypto in custodia Coinvertit, dar oricine are o minima experienta cu exchange-urile si se uita la tutorialul postat in thread-ul asta, isi va da seama repede cum poti cumpara/vinde BTC pe Coinvertit. Initial am crezut ca review-urile sunt fake pentru ca nu era niciunul negativ, dar ulterior mi-am dat seama ca lucrurile chiar functioneaza bine si nu prea sunt motive pentru a fi nemultumit.

Unul dintre putinele site-uri carora le-am acordat trade rating pozitiv si una dintre putinele surprize placute.

Multumim pentru review. Speram sa lansam foarte curand si wallet-ul de fiat si crypto.

Mentionam inca o data, ca procesul de vanzare cripto valute este instanta la orice ora (24x7), asa ca daca doriti sa vindeti si sunteti multumit de curs, doar plasati o comanda de vanzare, primiti automat o adresa crypto unde trimiteti crypto si in momentul in care pe blockchain se confirma intrarea Dvs. crypto, se face schimbul automat. Chiar si noaptea!
full member
Activity: 411
Merit: 101
Am incercat si eu serviciile lor pentru a cumpara BTC si am fost placut surprins de ceea ofera si mai ales de faptul ca nu te interaba nimeni, nimic. Ma asteptam la o treaba pur romaneasca, adica de calitate indoielnica, dar tinand cont ca nu mai exista nicio alta alternativa viabila pentru platile in RON, am apelat la ei.

Pe langa faptul ca verificarea contului s-a facut foarte repede, as vrea sa mentionez ca tot procesul se poate face automat, fara sa discuti cu absolut nimeni pe live chat-ul lor si fara sa trimiti niciun mail. Iti verifici contul, faci tranzactia, depui banii, primesti BTC-ul cand banii au ajuns la ei in cont si asta-i tot. Pentru mine e absolut esential sa nu stau nici macar o secunda sa astept dupa "tanti Nuti", secretara care tocmai a luat o pauza de cafea, sa nu trimit o suta de mailuri catre 100 de operatori diferiti, care nu se sincronizeaza niciodata intre ei, pentru aceeasi problema, sa nu stau zece mii de ani dupa nu stiu ce documente ce trebuie validate etc.

E un pic diferit fata de BTCXchange ( un fost competitor ), in sensul ca nu poti pastra bani fiat sau crypto in custodia Coinvertit, dar oricine are o minima experienta cu exchange-urile si se uita la tutorialul postat in thread-ul asta, isi va da seama repede cum poti cumpara/vinde BTC pe Coinvertit. Initial am crezut ca review-urile sunt fake pentru ca nu era niciunul negativ, dar ulterior mi-am dat seama ca lucrurile chiar functioneaza bine si nu prea sunt motive pentru a fi nemultumit.

Unul dintre putinele site-uri carora le-am acordat trade rating pozitiv si una dintre putinele surprize placute.
newbie
Activity: 45
Merit: 0
salutare, a folosit cineva acest serviciul de la convertit.com ? ce comisioane au la transformarea din bitcoin in lei sau dolari ?

Buna ziua. Preturile afisate pe site, sunt preturi finale. Nu exista alte comisioane.
Platim the same day pentru orice crypto valuta confirmata pe blockchain pana la ora 15:00. Pentru orice intrebari suplimentare, va stam la dispozitie.
newbie
Activity: 7
Merit: 0
Eu folosesc pt. retragere BTC de mult timp. Tot ce pot sa zic e ca sunt foarte rapizi.Nu am avut niciodata nici o probelma majora,daca am avut , pe chat am rezolvat totul in cateva minute.

Recomand!

full member
Activity: 322
Merit: 100
salutare, a folosit cineva acest serviciul de la convertit.com ? ce comisioane au la transformarea din bitcoin in lei sau dolari ?
newbie
Activity: 45
Merit: 0
În acest weekend am avut cel mai mic preț din acest an pentru bitcoin.
Am făcut un mic poll pe FB, e timpul pentru cumpărare sau vânzare? Ce părere aveți?

https://www.facebook.com/Coinvertit/posts/233298693927742
newbie
Activity: 45
Merit: 0
În momentul de față, BCH are cele mai mici fee-uri la trimitere.
Media pe utimele zile pentru fee-uri la diferitele criptovalute tranzacționate pe Coinvertit.com este:
- BTC: cca. 0.09 USD pe tranzacție (0.00001135 BTC)
- LTC: cca. 0.03 USD pe tranzacție (0.00022019 LTC)
- BCH: cca. 0.003 USD pe tranzacție (0.00000227 BCH)
Aceste valori au fost calculate pe baza unui singur input (sender) și 2 outputuri (adresa de primire + change).
Observații?

PS: nu suntem fani BCH, acesta este doar un simplu comentariu legat de fee-uri.
newbie
Activity: 45
Merit: 0
Am creat un scurt video de prezentare pentru cei care doresc sa cumpere criptovalute pe platforma Coinvertit.com.
Va invitam sa-l vizualizati.
https://www.youtube.com/watch?v=LK-H384EXQo
newbie
Activity: 45
Merit: 0
Verificati va rog mesajul pe site.  Smiley

S-a rezolvat! Smiley
newbie
Activity: 7
Merit: 0
Verificati va rog mesajul pe site.  Smiley
newbie
Activity: 45
Merit: 0
Se pare că Revolut nu mai permite intrările și ieșirile de la exchange-uri.
https://btcmanager.com/revolut-unexpectedly-stops-supporti…/
Vă sugerăm să folosiți direct conturile bancare deschise la băncile din România, deocamdată nu am avut sesizări despre probleme de la clienții noștri, dar s-ar putea să întâmpinați probleme pe viitor. Vă rugăm să ne informați dacă întâmpinați orice fel de problemă când plătiți sau încasați către sau de la noi prin Revolut.
newbie
Activity: 45
Merit: 0
Salut,

Am vandut si eu BTC pe Coinvertit.com, totul a decurs perfect. Rate foarte bune, supportul la fel. Recomand!

Singura recomandare ar fi sa nu uitati sa scoateti semnul "!" de la sfarsitul adresei.



Mersi pentru feedback!
newbie
Activity: 7
Merit: 0
Salut,

Am vandut si eu BTC pe Coinvertit.com, totul a decurs perfect. Rate foarte bune, supportul la fel. Recomand!

Singura recomandare ar fi sa nu uitati sa scoateti semnul "!" de la sfarsitul adresei.

newbie
Activity: 45
Merit: 0
buna , azi am trimis niste btc sa il vand pt RON ,  am observat ca, cand dati adresa de btc unde sa trimit apare la sfarsitul adresei semnul exclamarii , eu zic sa il scoateti de acolo pentru ca multi o sa trimita la o adresa gresita din cauza aia.

Mersi pentru sugestii. Vom face modificarea.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
buna , azi am trimis niste btc sa il vand pt RON ,  am observat ca, cand dati adresa de btc unde sa trimit apare la sfarsitul adresei semnul exclamarii , eu zic sa il scoateti de acolo pentru ca multi o sa trimita la o adresa gresita din cauza aia.
member
Activity: 162
Merit: 24
Știați că?

Nu e nevoie să vă plimpați cripto valutele prin diverse exchange-uri, prin intermediul serviciului Coinvertit.com, aveți posibilitatea să schimbați direct din crypto în crypto!
În prezent suportăm schimburi directe în și din:
- BTC to / from LTC
- BTC to / from BCH
- LTC to / from BCH
pe lângă deja consacretele schimburi crypto to / from fiat:
- BTC to / from RON
- BTC to / from EUR
- LTC to / from RON
- LTC to / from EUR
- BCH to / from RON
- BCH to / from EUR
Toate aceste perechi sunt disponibile bine'nțeles fără comisioane suplimentare, ratele noastre de schimb fiind ratele efective.
newbie
Activity: 45
Merit: 0
După cele 4 zile nebancare, începând cu data de 10 aprilie, suntem "back to trade". Colegii noștrii, au inceput să introducă deja ordinele de plată pentru cei care au vândut crypto în perioada sărbătorilor, acestea se vor reflecta în conturile clienților azi. În funcție de banca clientului, aceste sume sunt disponibile pentru clienți chiar și la primele ore ale dimineții de 10 aprilie.

De asemenea, pentru cei care au făcut comenzi de cumpărare crypto valute în perioada sărbătorilor, vă rugăm să aveți în vedere schimbările de curs din momentul plasării comenzii până în momentul încasării efective a banilor, Începând cu data de azi, din momentul în care banii apar în conturile noastre, colegii noștri le vor introduce în sistem după care va urma procesul de schimb și trimiterea crypto valutelor la adresele clienților.

Continuăm să furnizăm un serviciu rapid și de calitatate, la cel mai bun curs existent pe piața din România, fără comisioane suplimentare sau alte condiții dezavantajoase pentru clienți ascunse în TOS.
newbie
Activity: 45
Merit: 0
XBT = Bitcoin? Cum vine asta?

Am schimbat din XBT in BTC. Deoarece nu exista standarde bine definite in lumea crypto, bitcoin era folosit in unele locuri cu XBT in altele cu BTC.
Acum cateva saptamani am trecut si noi la mult mai cunoscutul BTC.
newbie
Activity: 46
Merit: 0
Aveti vreo data stabilita (sau aproximativa) pentru cand lansati portofelul in lei?
Pages:
Jump to: