Pages:
Author

Topic: Çok acil yardım kripto adreslerim kopyala yapıştır yapınca değişiyor - page 2. (Read 341 times)

newbie
Activity: 27
Merit: 0
C ve D vardı d yi sildim C ye format attım sıkıntı olur mu ?
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Kesinlikle format atın, tek diskiniz varsa format yeterli. 1'den fazla diskiniz varsa formattan sonra o diskleri de çalıştırmadan sağlam bir antivirüsle tarayın.
Aksi taktirde başınız yeniden ağrıyabilir ileride.
newbie
Dün oldu bu bir dosyaya tıkladım miner.dll vardı bir de setup vardı setuba tıkladığım zaman cmc de kod doldu falan daha sonra tüm adresler değişti ondan sonra işte sistemi geri yükle yaptım düzeldi korktuğum şey şuydu mailleri şifreleri çalabilmesi ama hepsini değiştirdim zaten telefonuma kod geliyor herhalde girmesi çok zor olacaktır maili hacklese bile format atıcam zaten onu kafaya koydum
full member
Activity: 1049
Merit: 210
Crypto Trader
o işin bence tek çözümü format ve bundan sonrada işte indirdiğin program olsun başka veriler olsun dikkatli yükle bilgisayarına.
Ben birazdan bir konu açacam bu bölüme eski hacker btc adresini verecem adam öyle düdüklemişki 300 kusur btc yemiş ve şu anda orospu çocuğuna 6 btc yeni gelmiş balance da 6 btc var duruyor adamın kullandığı virüs demekki herkes indirmiş bilgisayarına ve farkında değil hergün az az su gibi btc akıyor yani virüsü bilgisayında olupta farkında olmayanda çok. Huh
sr. member
Activity: 453
Merit: 264
hocam sistem geri yükleme yaptım şuan düzeldi sizce bir sıkıntı çıkarır mı daha miner.dll dosyası vardı birde içinde sistem geri yükle yaptım şimdi değişme yok düzeldi gibi

Şuanda belk ibir çözüm olmuş olabilir ama sonuçta size o Trojan yada virüsün nerden bulaştığını bilmiyorsunuz. Belkide girmiş olduğunuz ve Bookmark a ekli olan bir sitedendir ? yada açmış olduğunuz bir mail adresinden ? Belkide şuanda hala makinanızda bulunan ve açmadığınız sürece zaralı yazılımın açığa çıkmadığı bir dosyadır. Siz yinede biran önce farklı güvenlik önlemleri alın ve tedbirli olun. Format bir çözüm ama aynı dosyaları tekrardan aktardığınızda Ş tekrar eski hale gelebilir. Hardware Wallet kesin çözümlerden biri. Yada bir Macbook alın MacOS çok daha güvenli . Yada İOS üzerinden ( bakın Android demiyorum o daha da tehlikeli ! ) işlemlerinizi yapın. İPad yada İphone dan .
newbie
hocam sistem geri yükleme yaptım şuan düzeldi sizce bir sıkıntı çıkarır mı daha miner.dll dosyası vardı birde içinde sistem geri yükle yaptım şimdi değişme yok düzeldi gibi
full member
Activity: 1049
Merit: 210
Crypto Trader
çözümü yok hiç uğraşma format at.virüs bulaşmş
yoksa işte o değişen adreslere yanlışlıkla coin yollarsın ve zarar edersin.
geçen sene burda 2-3 konu açıldı aynı şekilde adamlar bilmeden boşa btc yolladılar.
sonradan çoğu farkına vardı ve zarar ettiler.
newbie
arkadaşlar merhaba bilgisyarıma etherminex diye birşey yükledim setup dosyasındı cmc açıldı bilgisayarda birşeyler kodladı falan şimdi bitcoin ethereum herhangi bir adresimi girince kopyala yapıştır yapınca farklı adresler çıkıyor yok mu bunun çözümü korkmaya başladım lütfen yardım edin
Pages:
Jump to: