Pages:
Author

Topic: İCO'ların Yanılgıya Düştüğü Konu "When Binance?" - page 3. (Read 582 times)

member
Activity: 378
Merit: 11
Insanlara binanceye girecegiz algısını dayatarak bir şekilde umut tacirliği yapıor scam projeler. En son abyss örneklenebilir bnb ile icoda para topladı ben direk girerler dedim ama hiçte oralı bile olmadılar
legendary
Activity: 2408
Merit: 1478
alex
kaynak?

bir ara dandik ICO'ların yol haritalarında "şu tarihte binance borsasına girmek." gibi ibareler yer alıyordu. sonradan ne kadar saçma bir hareket yaptıklarını anlayıp düzeltmeye başladılar.

düşünsenize sahip olduğunuz coin/token binance ve dandik 2-3 borsada listeleniyor ama hacim sıfır. projenin bilinirliği açısından güzel bir reklam olsa da binance tek çözüm değil.
member
Activity: 1263
Merit: 43
Projeymiş, süreklilikmiş, mış mış da muş muş. Bana ne ya bunlardan? Bana "when Binance?" lazım aga, büyük hacim lazım yani, o hacim sayesinde gelecek olan pump lazım. Bana bu lazımsa ICO kurusuna da bu lazımdır, yatırımcısına da bu lazımdır. İdealist takılmayı bırakın artık, kripto para demek sadece "para" demektir, borsa demektir. Bunlardan ötesi kocaman boş bir yalan, göz yanıltmaca..
legendary
Activity: 2128
Merit: 1148
genelde kalitesiz projelerin amacıdır sürekli borsalarda listelenmeye çalışmak projen zaten kaliteliyse borsalar seni havada kapmak isterler

burada bir paradoks var yalnız,
projeler başarılıysa borsalar havada kapıyor x=>y
kalitesiz projeler borsalarda listelenmeye çalışıyor x=>y

kısacası kimin ne olduğu bilinmiyor  Cheesy
jr. member
Activity: 392
Merit: 4
İCOların asıl amacının aslında projeyi nasıl daha iyi hale getiririz ve yol haritasını aksatmadan nasıl tamamlarız olması gerekiyor.
full member
Activity: 602
Merit: 118
genelde kalitesiz projelerin amacıdır sürekli borsalarda listelenmeye çalışmak projen zaten kaliteliyse borsalar seni havada kapmak isterler

Çok doğru bir tespit hocam. Gerçekten kaliteli olan projeler hiç haberimiz olmadan farklı borsalarda listeleniyor. Ayrıca herkeste de binance takıntısı var. Eskiden binanceye giren pump yerken şimdilerde dump yemeye başladı.
jr. member
Activity: 238
Merit: 2
Ama böyle olması normal değil mi? Binance en büyük borsa ve o borsaya bir coinin girmesinin istenmesi de gayet doğal diye düşünüyorum. Tamam senin belirtmek istediğin bu değil biliyorum ama bu yönde bir beklentinin olması da gayet doğal bende bunu belirtmek isterim.
hero member
Activity: 1288
Merit: 645

sonuna kadar katılıyorum, sen projeni yap , kitleni genişlet, projenin işlevselliğini arttır, borsalar zaten gelir sana listeleyelim seni diye, ancak kriptonun asıl sorunlarından birisi bu aslında kitle projenin ne olduğuna bakmadan when binance when polo dediği için ekiplerde bastır parayı gir binance ye ver ellerine mantığı oluşabiliyor, zaten binanceye giren hemen her coin acayip dump yiyor...
member
Activity: 630
Merit: 37
jr. member
Activity: 114
Merit: 1
ICO piyasasının kendine has özellikleri olduğu herkes tarafından bilinmekte. ICO’yu yatırımcıların gözünde başarılı kılan en önemli özellik, sektörün önde gelen kripto para piyasalarında listelenmeleri. Sadece yatırımcılar değil, birçok proje geliştiricisi de, ürünün başarısını ölçerken konuya bu şekilde bakıyor. Ancak görünen o ki, bu olay biraz da yanlış. Yapılan yeni bir araştırma, önde gelen bir borsada listelenmenin, ICO’nun başarısını tek başına yukarı taşıyamayacağını ortaya koydu. Örnek verecek olursak "İDEX"te listeleneceğini duyuran projeye başlarda olumsuz yaklaşılırken şimdilerde İDEX'te iyi bir marj yakalayan projeler yer alıyor(ERC20 tokenleri için örnek verdim).

ICO’ların Telegram gruplarında en sık soruların birisi When Binance? oldu ve bu artık bir nevi klasik haline geldi. Koinin ne zaman Binance’de listeleneceğine dair sorulan ve artık biraz da işin komik tarafı gözetilerek yapılan bu espriler, yine de birçok yatırımcı ve proje geliştiricisi için halen çok önemli.

Otoriteler, yaptıkları araştırmada farklı bir sonuç bulmuş durumda. Buna göre, kaliteli bir borsada listelenmek her şeye çare demek değil. Tam aksine, o borsalarda uzun süre kalabilecek bir ürün ortaya koymak esas önemli olan şey ve birçok takım lideri bu noktada ciddi derecede yanılgıya kapılmış durumda.

Birinci sınıf olarak adlandırılan kripto para borsalarının sadece likidite sağlama şansı olduğunu belirten otoriteler, buna karşın esas olayın talebi karşılamak olduğunu ve kaliteli bir ürün ortaya çıkarmanın önemini belirtiyor. Birçok projenin sadece borsada listelenmeye mesai harcadığını ve bunun yerine ürün geliştirme ve partner bulma noktasına eğilmelerini belirten otoriteler, tek başına borsa listelenmenin bir şey ifade etmediğini belirtmektedirler.

Merit için çok teşekkür ederim.==> svdtpl
Pages:
Jump to: