Pages:
Author

Topic: Çöplük Cüzdanlılar!! - page 2. (Read 2747 times)

member
Activity: 518
Merit: 15
November 04, 2018, 03:50:18 PM
Airdrop ve bountyler için kullandığım çöplük cüzdanımda toplamda 191 farklı token var,bunların arasında borsada listelenmiş olanların toplam değeri ise yaklaşık 1.9 eth. Umarım diğerleri de bir an önce borsalarda listelenir.
newbie
Activity: 84
Merit: 0
November 04, 2018, 05:54:54 AM
Tabikide zamanla coinler oturuyor insanlar güvenmediği coinlere yatırım yapmak istemiyor bu nedenle oluyor bunlar zamanla pişip öğrenirsin 😊 forumdaki sabit konuları okumalısın bence
sr. member
Activity: 924
Merit: 251
November 02, 2018, 06:39:53 PM
Bu zamana kadar iyi günlerdi diyebiliriz. Artık ciddi kötü günler bizleri bekliyor çünkü ciddi anlamda kalitesiz ve 5 para etmeyecek projelerin bounty'leri peydah olmaya başladı. Yani cüzdanlarımız artık daha çok çöplükle dolacak.
member
Activity: 518
October 27, 2018, 06:55:06 AM
Airdrop ve bountylere katıldığım mew cüzdanımı şimdi kontrol ettim. Toplamda 181 tane farklı token gelmiş. Bunların borsada olanlarının değeri yaklaşık 2 eth. Boğa piyasasında iyi para edebilir bazıları.
jr. member
Activity: 448
Merit: 2
October 27, 2018, 06:43:11 AM
Sık sık cüzdan yenilemek gerekiyor ama bu durumun kalıcı bir çözümü yok maalesef. Katıldığınız airdroplarda 10 dolar diye reklamı yapılıp da gelince 0.2 dolar olma sebepleri bitcoinin fiyatının düşmesi yani piyasanın durumu. Adamlar ico yaparken ethereum ve bitcoinle ödeme alıyor o zaman 1 bitcoin söz gelimi 10 bin dolardı şimdi 6 bin dolar. dolar cinsinden değer düşüklüğünün en büyük sebebi bu.
member
Activity: 602
Merit: 11
October 27, 2018, 03:58:32 AM
Aynen paylasima yotum yapan arkadaslara katiliyorum biraz arastirma yapmak lazim,  ne kadar toplamis falan
member
Activity: 168
Merit: 10
October 26, 2018, 10:39:47 AM
Ben hiç bir airdropa katılmadığım halde benim cüzdanda bayagı cöplüge döndü. Convert etmeyi unuttugum tokenlar, hic borsaya acılamamıs tokenlar veya borsaya aıclıp sonradan borsadan silinmis tokenlar. Yakmaya kalksan fee ödüyceksin bide.
sr. member
Activity: 812
Merit: 252
October 23, 2018, 05:23:34 AM
Airdrop veya bountyden gelenleri etherdelta üzerinde görür görmez satmak uzun vadede iyidir. Yüzlerce token içinden bir tanesi fırlayacak umuduyla beklemek akıllıca değil. Gelir gelmez sat gitsin toplama bakarsak bir tanesinden kazanacağımızı toplamından kazanabiliriz.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
October 22, 2018, 07:08:29 PM
tokenları bozdurmadım tuttum tuttum ve sonunda benim cüzdanda cöplük cüzdan oldu çünkü hicbirinin değeri kalmadı ak böyle işin.
member
October 17, 2018, 05:41:53 AM
bu ufak tefek ERC tokenları oraya buraya yollamadan, en küçük miktarlarda bile ETH'ye çevirmenin yolu var mı?

yani idex.market'e yolla, bekle ki fiyat alt limitin üstüne çıksın falan yapmadan.

Bir kere hic bir yere gondermeden olmaz en kendi kendine cuzdanda ethye donmez birine satarsin faman o zaman gene gonderirsin fakat cuzdandan cuzdana oldugu icin cok yormaz mesela ama oda bi dert
member
October 17, 2018, 05:39:46 AM
Sabi cop deyip gecme takip et bazen cop dedigimiz coinler insanlari zengin ediyor ben kendim yasamadim ama cevremde cok sahit oldum mesela oyle deme yani
member
Activity: 291
October 15, 2018, 10:25:22 AM
Airdroplara katıldıktan sonra eğer cüzdana gelirse kendime koyduğum bir kural var. Bir süre sonra etherscan da token fiyatı belirmişse ve 10$ üzerine çıkmışsa asıl cüzdanıma çekiyorum.
Gerçi 10$ oldu diye asıl cüzdana çektiğim bütün tokenlar şu anda 3-5$ 'a düştü orasıda ayrı konu  Smiley
jr. member
Activity: 98
Merit: 1
October 10, 2018, 12:02:29 PM
Valla arkadaşlar zaten birçoğu çöp oluyor hala elle tutulur miktarda başarılı olan bı ico da çıkmadı insanlar boşa zaman harcadiklarini düşünmeye başladı nadirde olsa arasından tutanlar çıkabilir ancak kim uğraşacak bilemiyorum...
member
Activity: 448
October 10, 2018, 09:14:25 AM
Ben de başlarda önüme gelen airdrop'a girmiştim. %90 ı ya çöp çıktı, ya da 1 dolar bile etmedi. Birkaçının toplamı 100 150 dolar kadar etti. Sağlamları kaçırdım giremedim.

Ondan sonra seçiçi olmaya, gireceğim projeyi araştırmaya başladım. Mesela, web sitelerinde verdikleri referanslar, airdrop süresi ve sınır sayısı, ico sürecinde topladığı ya da toplayabileceği para miktarı, projenin konusu ve whitepaper'ının içeriği, adviserların sağlamlığı vb konu başlıklarına göre yargıladım.

En nihayetinde şuanda büyük miktarda bounty'lere giriyorum. Bounty'lerde de konuyu açan adminin güvenilirliğine bakıyorum, airdrop'larda bahsettiğim kriterleri bounty'lerde de uyguluyorum. Bu doğrultuda istenen zorluklar, bounty kişi sınırı,  dağıtım sonrasında bana düşebilecek tokenlerin ico sürecindeki dolar karşılığı vb durumlara göre karar alıyorum.

Bir de hold önemli. mesela X bir token'den 1.5 ay boyunca günde 5 rt atıp hergün raporladığım bir proje, ico sürecine göre ortalama 1000 dolar civarı token yollamıştı. ilk çıktığında bendeki ederi 100 dolar civarıydı, biara bendeki X tokenin ederi 600 dolar kadar değere çıkmıştı. Ancak ben o tokeni satmadım, arbitraj yerine hold'da tutuyorum. şuanda bendeki ederi 101 dolar. Pişman mıyım, hayır. Tam tersini yaşamak al-sat yapmak istemiyorum. Kafamda belirlediğim rakamlara gelmesini temenni ediyorum ve gerekirse 2 sene beklemeyi göze alıyorum çünkü çok güvendiğim bir proje.

Bazıları çok şanslı bu konuda, hydro vardı sanırım, bayaa bir kazanç sağlayan oldu ancak bu biraz da kısmet işi. Bitcointalk kaynaklı projelere girmeni, burada olmayan airdroplara girmemeni hayal kırıklığı yaşamaman açısından tavsiye ederim.
member
Activity: 322
October 09, 2018, 11:54:59 AM
kesinlikle airdropları cüzdanları bu hale getirdi. gerekli gereksiz bir sürü airdrop yüzünden gerçekten sayısız token oluştu. bunlar borsaya girse bile yapacakları değer en fazla 5 10 doları geçmeyecektir. bunun yerine kailteli bounty işleri ile ilgilenip daha fazla getiri sağlanabilir.
member
Activity: 177
October 08, 2018, 04:39:39 AM
hadin satsak para da etmiyor transferler getiriyi zaten götürüyor airdrop olarak bende de var ama beş para etmiyor bunların dirileceğine de inanmıyorum
sr. member
Activity: 924
Merit: 251
October 07, 2018, 03:28:22 PM
cüzdanımda 150 coin var ederi 10 dolar sen düşün ama iyi şeylerde geliyor nadirde olsa o da eskisi gibi değil.

Hocam işte bunlar hep airdropların eseri. Airdroplardan gelen token'lar ya borsaya girmiyor ya da girseler ortalam airdroplardan gelen miktar 0.50 dolar falan oluyor.
member
September 27, 2018, 11:25:45 AM
Cuzdanini ozelden mesaj atarsan bu bakmak isterim belki sana cop gelen benim isime yara
member
Activity: 168
September 26, 2018, 05:29:34 PM
cüzdanımda 150 coin var ederi 10 dolar sen düşün ama iyi şeylerde geliyor nadirde olsa o da eskisi gibi değil.
jr. member
Activity: 98
Merit: 1
September 26, 2018, 06:13:07 AM
Bu konuda herkes muzdarip zaten lakin piyasa koşullarından dolayı yeni çıkan icolarin birçoğu dump yiyor haliyle dağıttığı ödül ico fiyatının çok altında oluyor eğer piyasa güzel bir yola girerse ilerde bazıları çok değerlenebilir
Pages:
Jump to: