Pages:
Author

Topic: Αγορα crypto. Απο που? - page 2. (Read 270 times)

sr. member
Activity: 617
Merit: 253
May 29, 2023, 09:39:27 PM
#12
Ναι, αν τράβηξες btc από revolut μπορεί να πλήρωσες και κανα 25ευρω withdraw fee
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
May 24, 2023, 07:54:49 AM
#11
Έχει κολλήσει στο pending για ώρα... τι παίζει; Huh

Και το fee ήταν κάπως τσουχτερό, αλλά δεν γαμιέται, ξαλάφρωσα και μόνο που τα σήκωσα!
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
May 24, 2023, 07:39:00 AM
#10
Τελικά το βρήκα με app update.

Πότε το βάλανε; Έχουμε καμία επίσημη ανακοίνωση;

Είχα μείνει σε αυτό:

https://blog.revolut.com/bitcoin-withdrawals-have-landed/
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
May 24, 2023, 07:21:52 AM
#9
Αυτή τη στιγμή που κοιτάω είναι ενεργοποιημένη στο δικό μου, ελληνικό ακκουντ Revolut.
Μενού: κρυπτονομίσματα, περισσότερα, αποστολή, προσθήκη αποδεκτή κρυπτονομισμάτων, μεταφορά κεφαλαίων σε εξωτερικό πορτοφόλι κρυπτονομισμάτων
Ανέβασε ένα screenshot, γιατί σε εμένα δεν έχει κάτι...

Επίσης, έχεις συνδρομή;
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
May 24, 2023, 06:12:26 AM
#8
Αυτή τη στιγμή που κοιτάω είναι ενεργοποιημένη στο δικό μου, ελληνικό ακκουντ Revolut.
Μενού: κρυπτονομίσματα, περισσότερα, αποστολή, προσθήκη αποδεκτή κρυπτονομισμάτων, μεταφορά κεφαλαίων σε εξωτερικό πορτοφόλι κρυπτονομισμάτων
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
May 23, 2023, 08:15:51 PM
#7
Το έχουν ενεργοποιήσει κι αυτό, πλέον αλλάζεις τα χρήματα σου σε κρύπτο με 2% προμήθεια αν δεν κάνω λάθος και μπορείς κανονικά να τα τραβήξεις σε εξωτερικό wallet με τα αντίστοιχα withdrawal fees εννοείται
Δεν ισχύει.

Πιλοτικά το είχαν ενεργοποιήσει μόνο στο UK και μόνο για BTC πριν 2 χρόνια για μικρά ποσά, αλλά δεν προχώρησε παραπέρα...
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
May 23, 2023, 01:20:13 PM
#6
Το έχουν ενεργοποιήσει κι αυτό, πλέον αλλάζεις τα χρήματα σου σε κρύπτο με 2% προμήθεια αν δεν κάνω λάθος και μπορείς κανονικά να τα τραβήξεις σε εξωτερικό wallet με τα αντίστοιχα withdrawal fees εννοείται
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
May 16, 2023, 10:07:35 AM
#5
Δεν ειχα ψαχτει καθολου με τα crypto σε βαθος και επειδη ειχα λογαριασμο στη Revolut αγορασα σε αυτην Etherium. Με τα πολλα και τα λιγα που διαβαζα σε διαφορα  forum αποφασισα απλα να τα μεταφερω σε hardware wallet. Στη Revolut μπορουσα μονο να αγορασω crypto , να πουλησω και να τα μεταφερω σε εξωτερικο πορτοφολι.
Πώς ακριβώς μετέφερες ETH από Revolut σε εξωτερικό πορτοφόλι; Huh
newbie
Activity: 11
Merit: 0
May 16, 2023, 09:49:22 AM
#4
Δεν έχω καταλάβει τι σχέση έχει η Revolut με το Ledger.

Δεν έχω καταλάβει τι σχέση έχει η Revolut με το Ledger.
Και μένα εντύπωση κάνει. Σαν την paypal δε λειτουργεί κι αυτή; Δεν είναι crypto wallet.

Δεν ειχα ψαχτει καθολου με τα crypto σε βαθος και επειδη ειχα λογαριασμο στη Revolut αγορασα σε αυτην Etherium. Με τα πολλα και τα λιγα που διαβαζα σε διαφορα  forum αποφασισα απλα να τα μεταφερω σε hardware wallet. Στη Revolut μπορουσα μονο να αγορασω crypto , να πουλησω και να τα μεταφερω σε εξωτερικο πορτοφολι.

Θα το δω το Bisq αν εικαι ακομα ειμαι πολυ Newbie. Ημουν αναμεσα σε Binance και Kraken. Και το Uphold ειχε καλα fees.
legendary
Activity: 1512
Merit: 7340
Farewell, Leo
May 15, 2023, 04:00:18 PM
#3
Σου προτείνω το Bisq. Είναι διαφορετικού χαρακτήρα ανταλλακτήριο, μπορείς να διαβάσεις για αυτό εδώ. Με λίγα λόγια είναι decentralized, δεν έχει KYC, και μπορείς να ανταλλάσεις αυτά τα δύο κρύπτο που θες. Επίσης έχει αρκετά χαμηλά fees (αν είσαι ο order maker δηλαδή). Μόνο 0.075% του ποσού με βάση το wiki. Το κακό βέβαια είναι πως θα κάνεις minimum 4 on-chain συναλλαγές, και κρίνοντας απ' το mempool αυτές τις μέρες, μπορεί να δώσεις αρκετά.

Κατά τη γνώμη μου αξίζει να το δεις αν δεν το ξέρεις.

Δεν έχω καταλάβει τι σχέση έχει η Revolut με το Ledger.
Και μένα εντύπωση κάνει. Σαν την paypal δε λειτουργεί κι αυτή; Δεν είναι crypto wallet.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
May 15, 2023, 05:01:20 AM
#2
Δεν έχω καταλάβει τι σχέση έχει η Revolut με το Ledger.  Huh

Πότε έβαλαν επιλογή deposit/withdraw crypto;
newbie
Activity: 11
Merit: 0
May 14, 2023, 03:02:32 PM
#1
Καλησπερα. Ειχα αγορασει ETH μεσω Revolut και τα εστειλα με το address απ το Ledger στο Ledger που εχω στη κατοχη μου. Ηθελα να ρωτησω παρακαλω απο ποιο site / εφαρμογη να αγοραζω crypto? Θελω μονο ETH και BTC. Φυσικα σκοπος μου μετα ειναι η μεταφορα τους στο hardware wallet. Προς στιγμην εχω κανει λογαριασμο στο Kraken. Αξιζει ? ή να ψαξω αλλου? Αποζητω δηλαδη κατι με λιγοτερα fee οσο γινεται.
Pages:
Jump to: