Pages:
Author

Topic: Çuf Çuf Tarikatı - page 2. (Read 314 times)

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
February 05, 2024, 04:03:58 PM
Adamların tarikatlarında bile saygı var en azından bizimkiler gibi ne oğlancı ne çocuğa yelteniyor veya din ayağı ile hacı hoca görüntüsü altında milletin karısına tedavi ayağıyla tecavüz ediyor hoş tecavüzde sayılmaz da alan razı veren razı. Smiley

@totti67 İnsanlar inancını hala dışarıda arıyor bu kadar aptal toplumlar olmaya devam ettiği taktirde bu toplumları sömüren kişiler olmaya devam edecek bu insanlara satgı bile duyuyorum. Bizde cin çıkartma bilmemneyi ile uğraşırken milletin karısına tecavüz ediyorlar ya hayranım o amcalara lan nasıl ikna ediyorsunu bu kadar karşındaki mal mı? İnsan inandığı dini bir öğrenmezmi  bu kadar mı salak olunur demi.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
February 05, 2024, 12:18:36 PM
yer hindistan... hindistan'da buna benzer olaylar yalnızca dini organizasyon ve kuruluşlarda değil, sinema sektörüne bile yansımış durumdadır. yani, bu adamlar her şeyi aşırı dozda yaşıyor zaten...

ancak, malum islam düşmanlığıyla bilinen bir grup olayı mal bulmuş mağribi gibi hemen alıp foruma taşımış. :)

oysa, türkiye'deki en büyük tarikat da onlardır...
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
February 05, 2024, 09:09:31 AM
Valla ortalama aklı olan insanın tarikatla falan işi olmaz, İslamiyet özelinde kitabı belli, peygamberi belli, ibadete niyetliysen camiye gidersin, kafana birşey takıldı imama sor, olmadı ilçe müftüsü, olmadı il müftüsü, o da olmadı diyanet işleri başkanlığına kadar yolun var. Kulun rabbine ulaşması için gerekli yöntemler belli iken şıh şeyh falan hikaye geliyor bana. Bir de anlamadığım bir terim var, Allah dostu yakıştırması yapılıyor bazılarına, bunun kanıtı nerde, peygamberin sahabelerin fakirliğini övüp şatafat içinde yaşayan adamdan bence Allah dostu olur mu emin değilim.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
February 03, 2024, 10:40:27 PM
En çok konuşmaktan haz ettiğim iki konu: Din ve para Smiley zaten burası da para forumu
her neyse! çuf çuf lakabını sanırım 23derece sitesi- Gökhan Özbek taktı ve popüler oldu, ben de ara sıra bakıyorum bu videolara tebessümle...
şimdi seküler kesimin kıl olduğu bi tabir var "din bu değil-gerçek din bu değil" biraz Turan Dursun kitabı gibi oldu ama genelde böyle söyleniyor. Esasen hemen her dinde bunu görebiliriz Hristiyanlık'ta da bi sürü tarikat mezhep yorum vs var. Nerdeyse hemen her kişi dini farklı yorumluyor uyguluyor inanıyor. önemli olan temel kaideler! Sanırım bu ekip Hindistan menşeili, amaç ne anlamamakla birlikte bomba falan patlatmıyorlar en azından ama saçma sapan felçliyi ayağa kaldırma videoları da var galiba, o kısım sakat biraz...
Din deyince biz İslam anlıyoruz, kesinlikle düşünme falan demiyor. aksine sürekli "akletmez misiniz, hiç düşünmez misiniz" gibi ayetlerle insanı tefekkür etmeye çağırır.
Bırakın dini tarikatı her hangi bir fikri oluşumu dahi örneğin vejetaryenlik feminizim...kapatamazsınız sadece yasaklarsınız. yasaklarsanız da bitiremezsiniz, aksine özgürlük verirseniz insanlar eninde sonunda doğruya ulaşırlar.. tabi kime göre doğru o da subjektif bir mesele
bana göre ateizm de bir çeşit din, futbol fanatikliği de bir din, evrimcilik de bir din...sistematik düşünce ve davranışları olan ve kendisinden olmayanı ötekileştiren şeyler bunlar. burada bakılması gereken yasalara uyumluluk, herkes yasalara uyduğu sürece fikirlerini açıklayabilir.
Anayasanın 26. maddesinin 1. fıkrasına göre “Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

geçen bi program izledim evrimciyle ilahiyatçı kapışıyor  Smiley  yani herkes birileriyle çatışma içinde ve ben eminim bu dünyadan din(ler) çekilip çıkarılsa yine çatışma olur, ateistler arası fraksiyon çatışması gibi...
ya da aşırı milliyetçilik de hiçbir zaman son bulmayacak bence mesela
Hutuları tam olarak bir etnik grup görmek pek doğru değildir, zira Hutu ayrımı etnisiteden çok sosyal sınıf ayrımından köken bulmaktadır ve Hutular ile bölgedeki diğer etnik gruplar, özellikle de Tutsiler arasında herhangi bir belirli dilsel, fizikî veya kültürel farklılık yoktur. Tarihi açıdan bu gruplar boy ortalaması ve fiziksel görünüş açısından farklılıklar barındırmış, fakat bugün bu farklılıklar belirsizleşmiştir. Bazı araştırmacılar bu grupların oluşumunda Belçikalı kolonicilerin rolünün de önemli olduğunu belirtmektedir

anyway mezhep konusunda ilginç bir olaydan bahsediliyor; meyveli su (terimleri es geçelim) Hanefilerde caiz ama sonraları fermantasyona ugratilip içilince ve bu yaygınlaşınca şafıler demiş ki şıralı su da şarap gibidir yani teknik olarak haram deniyor. ordan da biri çıkıp demiş ki; baķin hanefiler şıraya helal diyor, şafiler de şıra şarap gibidir diyor, o halde şarap helaldir! Cheesy yani biz insanlar her şeyi kendimize yontabiliriz. esasen doğru ile yalan birbirine çok yakın şeyler hele ki bu asırda...
biraz karman çorman oluyor yazdıklarım sorry Kiss
legendary
February 03, 2024, 05:38:53 PM
Dinleri ben bir adalet sistemine benzetirim insanların kabul ettiği güncel yasaların olmadığı dönemlerden gelen bir yasa kitabı.  bu tarikatları yapanlarda adalet sistemini kenardan köşeden geçerek sisteme zarar verenlerdir çünki insanlar yasa kitabına değil kendilerince kabul edebildiklerine inanır yani kolayına gelene. Bir kısım kendince din üzerinden tedavi uygulayıp tecavüz'e razı gelenler içinde aynı şey geçerlidir her taraf için olayın kolaylığı yapılabilir kılar.  Burada da yapılabilir kılınacak olaylar bunlar ne yapacaksın.
Günümüzdeki sağlık sistemi aslında birçok konuda yardımcı değil ilaçlar herşeydede çözüm değil malesef farklı arayış peşinde olduğunuzda mantığıda bırakıyorsunuz o yüzden bu olaylar bana normal geliyor.

İnsan yürüyemeyen evladı için herşeyi dener. Yeterki tedavi olabilsin.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
February 01, 2024, 06:14:33 PM
Dinlerin temel prensibine son derece uygun bir etkileşim yaşanıyor, bu anlamda şaşıracak bir şey görmedim açıkçası. Toplumların disiplin mekanizmasının temel argümanı "düşünme, sorgulama, inan ve itaat et" olarak özetlenebilir, bu gereklilikleri devreye aldığın zaman da rahatlıkla böyle hipnotize olabilirsin.
Nasıl ki daha geriye gittiğimizde insanlar "ulan bu şekli X yıl önce taştan biz yonttuk, kendi yaptığımız şeye niye tapıyoruz?" diye sormamışlarsa, çuf çuf reisin peşine takılmakta da bir yanlışlık görmezler.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
February 01, 2024, 04:37:50 PM
Bunlar ciddi mi makarasına yapılmış videolar mı emin olamadım. Her devirde din en çok satan olgulardan biri o yüzden bu videodakiler gerçekse şaşırmam ama bana fazla kolpa geldi.
Çufçufta baya echo falan vermişler prodüksiyon var oyunculuk da zayıf eleman kendini tutamıyor gülüyor, havlayanlara bir şey diyemiyorum hiçbirinin ciddiye alınacak yanı yok ya dalga geçiyorlar bence.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
February 01, 2024, 12:24:03 PM
Anadoluda bir söz vardır. 40 ermişe yalvarana kadar 1 allaha yalvar diye. Şimdi bunları görüce dinimiz ne yüce bir din dememk elde değil. Ama bu şarlatanlar bunu ne hale getirmişler. Bunlara inananlar hangi dine mensup acaba. Kendileri biliyormudur. Şarlatanların elinde oyuncak olmuş bir topluluk.

Şarlatan her dönemde vardı.Peygamber efendimiz vefat ettikten sonra bile o coğrafyada o dönemde peygamber olduğunu iddia eden onlarca sahte şarlatanlar çıkmıştı.Günümüzde ölümü düşünmeyen onlarca, yüzlerce, binlerce insan için en kolay kazanç din sömürüsü değil mi?Tarikat, cemaatler sözde kitap satarak milyonlarca lira cebe indiriyor, cübbeli jetskilere biniyor, boğaza nazır evleri oluyor.

Dünyada en kolay pazarlanan şey dindir.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
February 01, 2024, 11:59:13 AM
Anadoluda bir söz vardır. 40 ermişe yalvarana kadar 1 allaha yalvar diye. Şimdi bunları görüce dinimiz ne yüce bir din dememk elde değil. Ama bu şarlatanlar bunu ne hale getirmişler. Bunlara inananlar hangi dine mensup acaba. Kendileri biliyormudur. Şarlatanların elinde oyuncak olmuş bir topluluk.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
February 01, 2024, 02:24:44 AM
inanan bir bireyin, inandığı her neyse, onunla arasına herhangi bir aracı sokma ihtiyacini hiç anlayamadım, 40 yaşını geçtim bu saatten sonra da anlayabileceğimi sanmıyorum. Hani bir laf vardır, şeyh uçmaz mürit uçurur diye, kendileri bir eli yağda bir eli balda yaşayan bu şeyh hocaefendi vs kitle peygamberin ve sahabenin açlığını sefaletin anlatiyor, örnek veriyor. Valla onu bunu bilmem, yarın mahşerde banane inanmasaydilar bana diyecek müritleri için ama heriflerin bunu idrak edecek bile durumu yok.
member
Activity: 65
Merit: 21
January 31, 2024, 05:46:23 PM
Trene bineni sallıyorlar herhalde cennete bunlar da. Birileri ayda toprak satarak zengin olur, birileri yıldız satar zengin olur, bunlar da cennet satıyorlar işte. Çuf çuf diyerek sanırım tren cennetine gönderecekler adamları. Gülmeli ayin yapıyorlar  Grin
hero member
Activity: 994
Merit: 607
January 31, 2024, 04:51:20 PM
Tespihi bile çekmiyor. Baksana aynı şeyi sallayıp sallayıp duruyor. Türkiye’de de, dünyada da her türlü dinde bu fazlasıyla görülüyor. Dünyanın en kolay para kazanma biçimini bulmuş. Bir de Hindistan’da kadınların kafasına dokunarak onları orgazm eden bir kaç yüz meşhur tarikat lideri vardı o geldi aklıma.
legendary
January 31, 2024, 04:22:06 PM
Abi böyle bir ticaret hayatımda görmedim herif cuf cuf diyor başka birşey demiyor millet arkasından çıldırıyor herifin kendiside güldü gülecek ama tutuyor tabi din ticareti en çok kazandırak sektörlerden birisi. İzlerkende dayanamıyor oturduğum yerde gülüyorum abi elindeki tesbihi bile saymıyor sadece oynuyor. Bir diğeride havlayanlar tarikatı herifler anırıyor başka birşey yok lan bunlara bu millet nasıl inanıyor anlamış değilim. uluyorlar Cheesy

Canım sıkıldıkça bir iki videosunu açıyor kendime geliyorum Cheesy

https://twitter.com/nasipetme/status/1752709499763228708
https://twitter.com/yirmiucderece/status/1752405092613894527
https://twitter.com/yirmiucderece/status/1752285979379986748
Pages:
Jump to: