Pages:
Author

Topic: Cuma günü müjdeli haber söylentisi Petkim Tüpraş Tavan ! - page 2. (Read 233 times)

legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
herkes doğu akdeniz bölgesinde bulunan gemilerimizden gelebilecek olası petrol ve doğal gaz açıklamalarına kilitlenmiş ama rusya ve çin'in yaptığı(!) gibi bir aşı duyurusu da tam bir bomba olur. Smiley) inş. doğu akdeniz'de petrol ve doğal gaz bulunmuştur ve hakkımız olanı kazıya kazıya alırız.

İnşallah dediğiniz gibi olmuştur hocam bende beklentimi bu yönde kuruyorum muhtemelen petrol yada doğalgaz rezervi bulduk inşallah öyledir de işleyip kendimiz kullanabiliriz hayır kendimiz kullansak yeter ihraç etmeye bile gerek yok yurdum insanı faydalansın
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
arkadaşların dediği gibi en güzel haber istifa haberidir onun haricindeki her açıklama bence erken seçim açıklamasıdır.

togg adı togg olacak diye açıklama yapanların olduğu  bir dönemden geçiyoruz.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
bazı haber kaynakları bir değil iki müjde verileceğini söylüyor. ilk müjde tahmin edildiği üzere doğalgaz veya petrol ikincisi ise aşı ile ilgili.
türkiye ile rusya aşı anlaşması yapmış olabileceği yönünde söylentiler var.

İkinci müjde aşı olabilir
Bunun yanı sıra edinilen bir diğer bilgi de Türkiye'nin Covid-19 aşısı için Rusya ile yoğun temas içerisinde olduğu ve iki ülke arasında bir aşı protokolü imzalanmasına çok yakın olunduğu yönünde.

Buna göre Türkiye'nin Rus aşısını alan ilk ülke olması bekleniyor. Bununla birlikte aşı üretiminin bir bölümünün de Türkiye'de gerçekleştirilmesi söz konusu.

kaynak : https://tr.euronews.com/2020/08/19/euronews-turkce-ozel-erdogan-cuma-gunu-bir-degil-iki-mujde-birden-ac-klayabilir
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
herkes doğu akdeniz bölgesinde bulunan gemilerimizden gelebilecek olası petrol ve doğal gaz açıklamalarına kilitlenmiş ama rusya ve çin'in yaptığı(!) gibi bir aşı duyurusu da tam bir bomba olur. :)) inş. doğu akdeniz'de petrol ve doğal gaz bulunmuştur ve hakkımız olanı kazıya kazıya alırız.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
Bu petrol/doğalgaz gerçekten bulunmuş olsa bile kaç senede işlenebilecek ve işlenen petrol/doğalgazın benim cebime ne gibi bir katkısı olacak? Azerbaycan gibi üç beş kişinin tekelinde mi olacak, yoksa Norveç gibi planlı bir şekilde işlenerek yatirim mi yapilacak göreceğiz. Hayırlı işler..

Bir senede sistemi kurarız hocam yeter ki denizaltında kaliteli sevindirecek rezevr olsun
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
ben de @illetyus'e katılıyorum hatta artırıyorum. petrol/doğalgaz gibi canavarlar bulunmuş olsa bunu hafta başında açıklardı reyisimiz. böylece piyasalar uzun bir süre boyunca şov yapma şansını elde ederdi. altın fiyatlarının düşmesi ons ile alakalı olabilir. dolar düşüp ons aynı kaldıysa 3-5-10 liralık fark olur sanırım.
ama tüpraş ve petkim'in böyle coşmasının tek sebebi bu haber. bari reisimiz cümlenin sonuna ytd ekleseydi.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
cuma günü açıklayacak olması müjdenin piyasaya olumlu değil olumsuz etki edeceğini gösteriyor bence.
piyasaya olumlu etki edecek müjdeler pazartesi açıklanır.

ama tabi bilemiyorum cuma günün seçme nedeni mübarak gün olduğu içinde olabilir.
kanal istanbul projesine başlıyoruz gibi bir müjdede gelebilir.
legendary
verilecek müjdenin çok büyük ihtimal doğalgaz veya petrol bulunmuş olması. bu yüzden petkim ve tüpraş hisseleri artmaya başladı diye düşünüyorum. bakalım cuma gününe 2 gün var neler olacağını bekliyorum.eğer gerçekten doğalgaz ve petrol bulunmuşsa piyasada düşüşler yaşanabilir.

Eğer gerçekten çok ciddi bir rezerv bulunmuş ve oradan çıkarımlar yapılacaksa petrol fiyatları düşecek demektir inşallah öyle olur da en azından ülkemizde ucuza birşey tüketebilme olanağımız olur
petrol fiyatlarından çok kurlarda da düşüşler yaşanacaktır.cuma günü müjde verilmesinin açıklanmasından sonra 7.39 olan dolar kuru 7.22 seviyesine, euro 8.82 seviyesinden 8.59a gram altında 476 tl den 457 tl ye ani düşüş yaşadı.cuma günü müjde verildikten sonra bu düşüşler devam edebilir gibi duruyor tabi ki müjdeye bağlı Cheesy
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Bu petrol/doğalgaz gerçekten bulunmuş olsa bile kaç senede işlenebilecek ve işlenen petrol/doğalgazın benim cebime ne gibi bir katkısı olacak? Azerbaycan gibi üç beş kişinin tekelinde mi olacak, yoksa Norveç gibi planlı bir şekilde işlenerek yatirim mi yapilacak göreceğiz. Hayırlı işler..
legendary
verilecek müjdenin çok büyük ihtimal doğalgaz veya petrol bulunmuş olması. bu yüzden petkim ve tüpraş hisseleri artmaya başladı diye düşünüyorum. bakalım cuma gününe 2 gün var neler olacağını bekliyorum.eğer gerçekten doğalgaz ve petrol bulunmuşsa piyasada düşüşler yaşanabilir.

Eğer gerçekten çok ciddi bir rezerv bulunmuş ve oradan çıkarımlar yapılacaksa petrol fiyatları düşecek demektir inşallah öyle olur da en azından ülkemizde ucuza birşey tüketebilme olanağımız olur
legendary
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
Benim için istifa etmeyecek ise hiçbir haber müjde olmuyor açıkcası kaldı ki istifa etse kim gelecek oda var. Ama bu sadece benim deyimim böyle olmayacak bu petrol olayları olabilir gibi duruyor bana göre..
legendary
Arkadaşlar az önce sayın Cumhurbaşkanı açıklama yapmış cuma günü müjde vereceğim diye ve sosyal medyada Türkiye’nin doğalgaz veya petrol bulduğundan bahsedilmeye başlandı. Tüpraş ve Petkim hisseleri tavan oldu muhtemelen Cuma’ya kadar böyle devam edecek sizce müjde nedir ?
Pages:
Jump to: