Pages:
Author

Topic: Cumparati Bitcoin prin Zebra Pay si BitcoinRomania in peste 800 de locatii - page 2. (Read 13004 times)

legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
eh, sincer mie mi-a placut treaba cu btcaddr.es .. fast si util, mi-a folosit .. in plus chiar am tinut minte cum sa ajung repede la adresa fara telefon sau computer Smiley

intrebare, stie cineva o alta metoda de a cumpara BTC in romania mai ieftin decat zebrapay ?
De la prieteni
BTCxchange.ro
Circle.com
Localbitcoins.com
Mycellium
Celelalte exchange-uri globale

Pentru Circle.com nu iti trebuie card sau cont la o banca din state?? Mie asa imi apare..
Merge cu card VISA de 10 lei. Nu e garantat sa mearga orice banca dar cine a incercat a reusit.
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
'All that glitters is not gold'
eh, sincer mie mi-a placut treaba cu btcaddr.es .. fast si util, mi-a folosit .. in plus chiar am tinut minte cum sa ajung repede la adresa fara telefon sau computer Smiley

intrebare, stie cineva o alta metoda de a cumpara BTC in romania mai ieftin decat zebrapay ?
De la prieteni
BTCxchange.ro
Circle.com
Localbitcoins.com
Mycellium
Celelalte exchange-uri globale

Pentru Circle.com nu iti trebuie card sau cont la o banca din state?? Mie asa imi apare..
member
Activity: 119
Merit: 100
www.thecryptobot.com
intrebare, stie cineva o alta metoda de a cumpara BTC in romania mai ieftin decat zebrapay ?
Dacă ai nevoie de minim 200 ron, îmi dai mie un telefon și rezolvăm. Vezi ce am postat la market. La mine e 3% de obicei.
Pentru sume mici sau în afara programului de lucru, zebrele mă înving Sad


Merci, bun de stiu ! Smiley
hero member
Activity: 508
Merit: 500
Ar mai fi varianta marketului de pe forum. Aici cred ca se tranzactiona inainte de localbitcoins Cheesy.
sr. member
Activity: 471
Merit: 250
BTC trader
intrebare, stie cineva o alta metoda de a cumpara BTC in romania mai ieftin decat zebrapay ?
Dacă ai nevoie de minim 200 ron, îmi dai mie un telefon și rezolvăm. Vezi ce am postat la market. La mine e 3% de obicei.
Pentru sume mici sau în afara programului de lucru, zebrele mă înving Sad
member
Activity: 119
Merit: 100
www.thecryptobot.com
pai si din optiunile postate de tine care este si accesibila ca si plata ?

localbitcoins nu este tot timpul accesibil pt oricine .. mycellium cred ca este si mai putin accesibil decat localbitcoins .

cu btcexchange am lucrat, nu mi-a placut . dupa ce am creditat contul am asteptat o gramada pana sa vad banii in cont si nu era suma chiar mica ..

ma rog ... este vorba si de comoditate presupun Smiley
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
eh, sincer mie mi-a placut treaba cu btcaddr.es .. fast si util, mi-a folosit .. in plus chiar am tinut minte cum sa ajung repede la adresa fara telefon sau computer Smiley

intrebare, stie cineva o alta metoda de a cumpara BTC in romania mai ieftin decat zebrapay ?
De la prieteni
BTCxchange.ro
Circle.com
Localbitcoins.com
Mycellium
Celelalte exchange-uri globale
member
Activity: 119
Merit: 100
www.thecryptobot.com
eh, sincer mie mi-a placut treaba cu btcaddr.es .. fast si util, mi-a folosit .. in plus chiar am tinut minte cum sa ajung repede la adresa fara telefon sau computer Smiley

intrebare, stie cineva o alta metoda de a cumpara BTC in romania mai ieftin decat zebrapay ?
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
iti dai seama ca ar fi fost super greu sa introduci o adresa btc de mana, cate un caracter, fara greseala .... puuufff Smiley
E un pic dificil, tasta SHIFT nu functioneaza cum te-ai astepta. Este imposibil sa gresesti o adresa bitcoin, sansele sunt 1 la 4 miliarde sa gresesti spre o alta adresa valida. Mie mi-a luat vreo 30 secunde in total...

Am ales varianta cu adresa pentru ca mi se pare natural, schimbi bani fizici din portofel cu bani digitali din portofel. Iei ceva ce exista numai in portofelul tau, si obtii la schimb ceva ce exista numai in portofelul tau.

Utile oricum si variantele cu cupon si adresa friendly.
member
Activity: 119
Merit: 100
www.thecryptobot.com
Merci Smiley

iti dai seama ca ar fi fost super greu sa introduci o adresa btc de mana, cate un caracter, fara greseala .... puuufff Smiley

cumpar btc cum vad un bancomat zebra pay, chiar daca de putini bani ... doar de fun pt ca este usor .. hehe Wink ... si defapt cred ca este un avantaj sa poti sa cumperi btc de 20 ron .

vis-a-vis de comisionul de 7% .. nici ala nu este mare ... am cumparat si din alte parti, prin btc-e cu plata prin payeer, prin bitstamp, prin alte metode cu transfer si tot timpul am iesit la un plus de cel putin 8-10% .. deci momentan cred ca este si cel mai ieftin pt noi astia din romania Smiley .... bineinteles asta daca nu ai un prieten care sa iti vanda direct la un pret de market .

oricum, asta pana cand reuseste cineva sa implementeze un sistem de plata cu cardul, direct in market, dar cred ca mai dureaza pt ca se fura gross de pe carduri inca .

BombaUcigasa ... am un wallet offline, criptat, intr-un drive dublu criptat Smiley)) pt chestii importante, dar pt nimicuri, este cel mai util blockchain-ul ... pt mine
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
Vad 3 probleme aici:
- 7% - cam mare, ar trebui 5% maxim
- bitadr.es - nu sunt necesare persoane terte ce pot risca si complica tranzactia
- blockchain wallet - daca tot ai Android, poti administra doar pe telefon cheile private

Desigur, cand dorim accesibilitate trebuie sa platim si sa riscam un pic...
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Foarte util video-ul, cel putin pentru mine. Merci!

Bine de stiut ca accepta btcaddr.es, ca imi era frica sa introduc adresa, ca sigur as gresi-o. Cred ca in curand vor avea un nou client! Smiley
member
Activity: 119
Merit: 100
www.thecryptobot.com
hehe ! recomand !

costul este cam cu 7% mai mare decat pretul btc-e si transferul este instant intr-un wallet de blockchain . info  ...

am testat, cred ca la doar cateva ore de cand a fost serviciul disponibil, merge brici, am facut si un mic video ... ca sa ma laud evident Tongue

https://www.youtube.com/watch?v=UDwJQuOaMnI
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
Am cumparat bitcoin de la chioscul din cartier. Pe langa raftul cu Dero, se afla si un ATM care accepta banknote si iti da tot felul de debite virtuale. Comisionul real a fost de 8%, tranzactia a aparut in 30 secunde in portofel si cel mai mult a durat sa tastez adresa completa (ca sa primesc direct in portofel, nu sa iau cupon pentru mai tarziu). Presupun ca varianta de recuperare mai tarziu este utila cand vrei sa cumperi pentru cineva, sa faci un cadou sau sa trimiti codul. Toate variantele par stupide pe langa a folosi insasi reteaua bitcoin odata ce ai un portofel...

legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
felicitari..super
Obisnuiam sa-mi reincarc cartel prepay de la aceste ATM. Acum cateva zile am cumparat cv btc de la un astfel de ATM si pot zice k totul a decursc perfect.

Bine de stiut, multumesc!
Exista vreun link cu informatii de genul cam cat de mari sunt comisioanele?
hero member
Activity: 762
Merit: 500
felicitari..super
Obisnuiam sa-mi reincarc cartel prepay de la aceste ATM. Acum cateva zile am cumparat cv btc de la un astfel de ATM si pot zice k totul a decursc perfect.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
4% @BombaUcigasa

http://www.coindesk.com/800-payment-terminals-romania-now-sell-bitcoin/

ZebraPay & BitcoinRomania Parteneriat, Avangate, MasterCard interviu la The Money Channel.
Internet & Mobile World 2014 Romexpo -- Part 3

http://youtu.be/LyG1c9sKIx8

sau

https://www.facebook.com/bitcoinromania
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
Bine ma, bun asa...

Erau kiosk-uri unde puteai alimenta alipay si OKPay, ambele integrate cu anumite exchange-uri. Acum sa vedem cum e spread-ul pe Zebra.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
BitcoinRomania.ro, Avangate, MasterCard interviu la The Money Channel.
Internet & Mobile World 2014 Romexpo -- Part 2

http://youtu.be/OlNveggwhFc

sau

https://www.facebook.com/bitcoinromania
newbie
Activity: 30
Merit: 0
BitcoinRomania.ro, Avangate, MasterCard interviu la The Money Channel.
Internet & Mobile World 2014 Romexpo -- Part 1


http://youtu.be/owYjDI823ww

sau

https://www.facebook.com/bitcoinromania
Pages:
Jump to: