Pages:
Author

Topic: Cw Enerji Halka Arz (CWENE) - page 3. (Read 528 times)

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
April 28, 2023, 11:30:32 AM

cw enerji'nin önünde europower gibi bir örnek olduğu için insanlar iyice gaza gelmiş durumda. bu arada eşit şekilde dağılımın olması bence çok daha adaletli. multi yapacak adam yine her türlü yapar ama deli gibi parasının karşılığını alamaz.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
April 28, 2023, 11:14:46 AM
Bugün katılım için son gündü ve bitti, artık bu saatten sonra katılım yapamazsınız, girenlere bol kazanlar.

@Pierre 2 eşit dağılım olacak hocam, ondan dolayı herkese aynı miktarda dağıtım yapılacak, çok alan olmayacak yani.
Artık ne kadar süre tavan giderse işte belli bir günden sonra çoğu kişi satıp çıkacaktır, şahsen ben öyle yapmayı düşünüyorum şuan belki ekleme yaparım hold yaparım belli olmaz.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
April 28, 2023, 04:09:56 AM
Açıkçası ben de yüklüce gireyim dedim 30 lotluk talep açtım. Çevremdeki neredeyse herkes giriyor enerji şirketi diye herhalde. Bu hisse de muhtemelen 1 hafta hatta belki 10 gün sürekli tavan yapar sonra da terk ederim gemiyi. Ben bist yatırımcısı değilim şahsen sırf halka arzlarda "bedava para" var diye giriyorum. Muhtemelen herkes benimle aynı düşünüyor, öyle olmasa her önüne gelen hisse tavan üstüne tavan gitmezdi. Tek sıkıntı lot fiyatının eupwr a göre biraz fazlaca olması. Çok parası olmayan insanlara minimal paylar düşebilir. Bol kazanç dileyelim.
legendary
April 27, 2023, 05:52:00 PM
Baya bir talep söz konusu Cw Enerjiye, 15 LOT ihtimali artık bana çok düşük gelmeye başladı ama umarım verir çünkü borsada işlem görmeye başlayınca fiyat olarak baya bir yükseliş bekliyorum bu halka arzdan.
Talep için yarın son gün, bu halka katılmak isteyenler varsa unutmasınlar hatırlatalım.
Haftaya işleme açılır büyük ihtimalle.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
April 27, 2023, 02:47:14 PM
Tamamen tahminimi söylüyorum. Bana herkese 15 lot verecek gibi geliyor. 108 liradan 30 milyon lot dağıtmaları da, olan talepte enerjiye olan güveni gösteriyor olabilir. Borsa ile ilgilenen kişiler bu hisseye alımı bayağı girdiler hadi fazla verirse diye. Bana dediğim gibi 15 lot verecek gibi geliyor ben 20 lot girdim öylesine. Verirse alırız, vermezse daha azını verir yine bir süre en azından takip edebileceğimiz bir hisse olmuş olur.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
April 27, 2023, 02:31:31 PM
Cw enerji halka arz olmanın yanında yağlı güreşlere isim sponsoru oldu.
CW enerji Türkiye yağlı güreşler ligi 26 Nisan itibariyle başladı.
Forumda ki arkadaşlar ne kadar ilgili bilmiyorum ama büyük bir reklama imza attı. Ata sporu yağlı güreşe ilgi epey var
Bende sıkı bir yağlı güreş takipçisiyim. Ne de olsa bir tarafım Antalya sayılır.☺️
legendary
Cashback 15%
April 27, 2023, 01:15:57 PM
hem daha önceden adı duyulduğu hem de enerji şirketi olduğu için talep çok fazla. kelle başı 2.000 liralık alım olacak diye hesaplamış birileri, bakalım.

Bu arada Gedik yatırım da kripto ile alakalı bir borsa kuracak galiba. Bizim Firma da girecek kripto işine dedi. Benim aklıma borsa geldi ama yaparlar mı bilemem.
kaç kişi tanıyorsam gedik'ten nefret ediyor. hem hantal hem de teknik olarak gerçekten kötü bir platform. şayet kripto para borsası işine girerse sonucu tahmin etmek bile istemiyorum.
Borsa yaparlar muhtemelen ancak ne kadar topluluğa hitap edecekleri tamamen onlara bağlı olacak. Şu an benim bayağı keyif alıp tüm işlemlerimi yaptığım BtcTurk’ten açılacak olan borsaya neden geçeyim ki? Benim gibi düşünen bir çok insan olduğuna da eminim. Ayrıca Paribu’da önemli bir diğer borsa. Her şeyi geçtim artık sadece basit bir işlem ile Binance gibi dev bir borsaya kolayca para yatırıp işlem yapılabilirken borsa açma mantığını anlayamıyorum. O eskiden olacaktı, şimdiye sektörde yer edinmiş olurlardı.

tahminim hedef kitlesi bizler değiliz hocam. bist'te işlem yapan ama kripto para ile ilgilenmek isteyen kişiler hedefleri. bu sınıfta yer alan kişiler için ayrı ayrı borsa açmak zor geliyor. tek bir platform üzerinden bütün işlemleri yaptırarak inanılmaz bir müşteri kitlesi yakalar. 10-15 tane baba coini ekle geç. ayrıca robin hood gibi bir şey yaparlar bence. (yasal mı bilemiyorum.)

2000 liralık dağıtım yapacaklarsa bence çok iyi, ben bugün sembolik bir alım girmiştim ama iptal edip yarın 2000 liralık tekrar bir alım gireyim, en son satış yapan halka arzda çok az dağıtım yapıldığını okuduğum için 2000 lira zaten vermezler diyordum, neyse bakalım şansımızı deneriz en azındanc

Bu arada Robin hood tarzı bir şeyi yasal olarak gerçekleştirebilirlerse ciddi bir müşteri kazanırlar bence, borsadaki bir çok yatırımcı için anlık değişimlerde kripto paralara da akış sağlayabilirler, bana mantıklı geliyor, güzel bir çalışma olur tabi kusursuz çalışması lazım sistemin,
2.000 liralık vereceklerini pek sanmıyorum aslında. inanılmaz bir rağbet var hatta bugün işlem yapmak isteyen kişiler yoğunluktan dolayı yapamamış gibi bir söylenti mevcut. 1.000 liralık verirse iyi diyorum.
legendary
April 26, 2023, 05:37:01 PM
Bugün Yapı Kredi bankasından 20 Lotluk talep girdim, bu kadar çok lot vereceklerini sanmıyorum ama verirlerse diye bağladım parayı, girmek isteyenlerin daha 2 günü var.
Garanti Bankasından katılım sağlanmıyor maalesef, tek bir bankadan devam etmek mantıklı aslında ama olmayınca alternatiflerden devam ediyorum.
Bol şans girenlere.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
April 26, 2023, 02:46:00 PM
hem daha önceden adı duyulduğu hem de enerji şirketi olduğu için talep çok fazla. kelle başı 2.000 liralık alım olacak diye hesaplamış birileri, bakalım.

Bu arada Gedik yatırım da kripto ile alakalı bir borsa kuracak galiba. Bizim Firma da girecek kripto işine dedi. Benim aklıma borsa geldi ama yaparlar mı bilemem.
kaç kişi tanıyorsam gedik'ten nefret ediyor. hem hantal hem de teknik olarak gerçekten kötü bir platform. şayet kripto para borsası işine girerse sonucu tahmin etmek bile istemiyorum.
Borsa yaparlar muhtemelen ancak ne kadar topluluğa hitap edecekleri tamamen onlara bağlı olacak. Şu an benim bayağı keyif alıp tüm işlemlerimi yaptığım BtcTurk’ten açılacak olan borsaya neden geçeyim ki? Benim gibi düşünen bir çok insan olduğuna da eminim. Ayrıca Paribu’da önemli bir diğer borsa. Her şeyi geçtim artık sadece basit bir işlem ile Binance gibi dev bir borsaya kolayca para yatırıp işlem yapılabilirken borsa açma mantığını anlayamıyorum. O eskiden olacaktı, şimdiye sektörde yer edinmiş olurlardı.

tahminim hedef kitlesi bizler değiliz hocam. bist'te işlem yapan ama kripto para ile ilgilenmek isteyen kişiler hedefleri. bu sınıfta yer alan kişiler için ayrı ayrı borsa açmak zor geliyor. tek bir platform üzerinden bütün işlemleri yaptırarak inanılmaz bir müşteri kitlesi yakalar. 10-15 tane baba coini ekle geç. ayrıca robin hood gibi bir şey yaparlar bence. (yasal mı bilemiyorum.)

2000 liralık dağıtım yapacaklarsa bence çok iyi, ben bugün sembolik bir alım girmiştim ama iptal edip yarın 2000 liralık tekrar bir alım gireyim, en son satış yapan halka arzda çok az dağıtım yapıldığını okuduğum için 2000 lira zaten vermezler diyordum, neyse bakalım şansımızı deneriz en azındanc

Bu arada Robin hood tarzı bir şeyi yasal olarak gerçekleştirebilirlerse ciddi bir müşteri kazanırlar bence, borsadaki bir çok yatırımcı için anlık değişimlerde kripto paralara da akış sağlayabilirler, bana mantıklı geliyor, güzel bir çalışma olur tabi kusursuz çalışması lazım sistemin,
legendary
Cashback 15%
April 26, 2023, 02:41:14 PM

hero member
Activity: 994
Merit: 607
April 26, 2023, 01:31:21 PM
Bende alım yapmayı düşünüyorum. Bugün biraz yoğundum unuttum. Yarın mutlaka en az 1000 liralık bir giriş yapmayı düşünüyorum. Çok vermese de en azından bazı hocalarımızın dediği gibi en azından yemek paramız çıkar Grin Enerji şirketleri önemli yerler edinmiş durumda. Borsada da uzun vadeli tutulan hisselerden bazıları enerji hisse senetleri oluyor artık. Gelecekte enerjinin kıymeti daha fazla bilinecek görünen köy kılavuz istemez.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
April 26, 2023, 12:47:08 PM
Cw enerji halka arz işlemi bugün başladı arkadaşlar. Yarın ve sonraki günde de talep toplamaya devam edecekler. Küçük miktarlar ile denemeye değer sonuçta büyük miktarlarla talep etseniz bile herkese bir miktar dağıtım yapıyorlar. Mesela Graintürk için 370 liralık bir dağıtım söz konusuydu. 1 kat artması için 10 tavan gitmesi lazım orada bile ana paranız 370 lira değerlenecek. Tabi bir miktar daha fazla olabilir ama tahmini olarak söylüyorum. Bu hisse arzında da o yüzden düşük miktar alım girmeyi düşünüyorum bugün alım yapmadım. Muhtemelen yarın alım yapacağım.
legendary
April 18, 2023, 05:08:29 PM

Kıyaslama açısından diğer enerji şirketlerinin gelir tablolarına bakmak mantıklı sanki, Europower ile küçük bir kıyas yapılabilir.

Bence bu iki şirketi kıyaslamamız doğru olmaz neden derseniz CW Enerji güneş paneli üreticisi, Europower  ise Alçak Gerilim, Orta Gerilim ve Yüksek Gerilim ekipmanı ve malzemeleri üreticisi. İki firma bakıldığında enerji sektöründe ama çalışma alanları farklı bu nedenle karşılaştırmadan çıkan sonuç sağlıklı olmayacaktır.

Firmalar genel olarak pandemiden sonra yaptıkları satışlar önceki yıllara göre adet bazda aynı kalsa bile kur farkından dolayı tabloları daha yüksek çıkacaktır. Yani 2022 ve 2023 de önceki yıllara göre kârlığı çok artmış demek doğru olmayacaktır.

Çok detaylı okumamıştım, doğru diyorsunuz hocam, halka açık başka bir şirketle aynı kategoride olanla kıyaslanabilir.

Ben döviz bazlı bakılmasından pek yana değilim ama çünkü her anlamda kar ediyorlar, çok büyük oynamıyordur kar oranları çünkü alımda aynı satımda aynı orantıdadır. Demek istediğimi anlamışsınız belki burda anlatamamış olabilirim Smiley
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
April 18, 2023, 03:26:57 AM
Bugün Gedik yatırımda tanıdığım bir abim vardı yanına uğradım. Cw enerjiden ön satıştan 4 adet lot düşmüş payına. E dedim abi ne işe yarar. 3-5 gün tavan yapar sonra fiyat yavaş yavaş oturur dedi. Neden 4 lot dedim. Epey başvuru var dedi. Zamanında onu da kriptocu yapmak istedim ama aklına pek yatmadı.
Bana bugün diyor ki senin dediğin zamanda almış olsak şimdi epey kar etmiş olurdum diyor.

hero member
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
April 18, 2023, 02:50:48 AM

Kıyaslama açısından diğer enerji şirketlerinin gelir tablolarına bakmak mantıklı sanki, Europower ile küçük bir kıyas yapılabilir.

Bence bu iki şirketi kıyaslamamız doğru olmaz neden derseniz CW Enerji güneş paneli üreticisi, Europower  ise Alçak Gerilim, Orta Gerilim ve Yüksek Gerilim ekipmanı ve malzemeleri üreticisi. İki firma bakıldığında enerji sektöründe ama çalışma alanları farklı bu nedenle karşılaştırmadan çıkan sonuç sağlıklı olmayacaktır.

Firmalar genel olarak pandemiden sonra yaptıkları satışlar önceki yıllara göre adet bazda aynı kalsa bile kur farkından dolayı tabloları daha yüksek çıkacaktır. Yani 2022 ve 2023 de önceki yıllara göre kârlığı çok artmış demek doğru olmayacaktır.
legendary
April 17, 2023, 04:03:00 PM
Gelir tablosu çok iyi görünüyor fakat son yıllardaki artışın bir sebebi ise kur ve fiyatlardaki yüksek artış diye düşünüyorum. Bayramdan sonra bu halka arzada katılacağım gerçi çok fazla hisse vermiyorlar ama yinede hiç yoktan iyidir. Başlangıç fiyatı diğer halka arzlara göre yüksek duruyor bu nedenle 5-10 hisse ancak verirler gibi duruyor.

Hocam kur'daki artışa bakar ise son iki üç yılı firmaların %90'ında dikkate almamamız gerekiyor diye düşünüyorum, çoğu firma ihracat ağırlıklı olduğu için hepsi kurdan etkileniyor, hadi ihracat yapmasa bile ithalat yaptığı içinde etkileniyor.

sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
April 17, 2023, 01:57:09 PM
Bugün Gedik yatırımda tanıdığım bir abim vardı yanına uğradım. Cw enerjiden ön satıştan 4 adet lot düşmüş payına. E dedim abi ne işe yarar. 3-5 gün tavan yapar sonra fiyat yavaş yavaş oturur dedi. Neden 4 lot dedim. Epey başvuru var dedi. Zamanında onu da kriptocu yapmak istedim ama aklına pek yatmadı.
Bana bugün diyor ki senin dediğin zamanda almış olsak şimdi epey kar etmiş olurdum diyor.
hero member
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
April 17, 2023, 08:10:57 AM
Gelir tablosu çok iyi görünüyor fakat son yıllardaki artışın bir sebebi ise kur ve fiyatlardaki yüksek artış diye düşünüyorum. Bayramdan sonra bu halka arzada katılacağım gerçi çok fazla hisse vermiyorlar ama yinede hiç yoktan iyidir. Başlangıç fiyatı diğer halka arzlara göre yüksek duruyor bu nedenle 5-10 hisse ancak verirler gibi duruyor.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
April 17, 2023, 05:04:33 AM
Yalnız şu gelir tablosuna bakar mısınız? Enerjiyi neden pahalıya aldığımızın canlı bir örneği durumunda resmen. Enerji sektörü gelecek vaat eden ve gelecekte en önemli olacak sektörlerden birisi. Su ve enerji sektöründe uzun vadeli yatırımlar kulağa mantıklı geliyor. Uygun bir fiyattan ayı piyasasından enerji sepeti yapabilecek mantıklı yatırımlar kulağa güzel geliyor. Bu anlamda CWENE’de seçeneklerden birisi olabilir.
legendary
April 16, 2023, 07:17:12 PM
Altan Erkekli'nin sesi kulağımda çınladı bir an.☺️
Cw enerji şirketi diyince aklıma direkt o geliyor. Türkiye'nin en büyük güneşten enerji ürettiklerini söyleyen bir şirket. Halka arz olmakta bence geç kaldılar.
Bence Europower enerjiden daha çok talep toplayacaktır. Az bir miktar ile ben de alacağım.
Şirket kaliteli, @MK-74 hocamın verdiği istastik veriler de bunu kanıtlıyor.

Europower şirketinden daha iyi gelir istatistikleri, Halka arz büyüklüğü onlardan büyük olsa bile buna daha ağırlık vermek mantıklı.
Bayramdan sonra talep vereceğim, bun halka arza da fazla yığılma olacaktır, kişi başı düşen lot sayısı az olacaktır diye düşünüyorum.
Pages:
Jump to: