Pages:
Author

Topic: Decriptare parole bitcoin-qt client(Proiect) - page 3. (Read 1681 times)

legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Este foarte posibil sa fi decriptat deja portofelul cu 800 BTC si acum sa fie pe undeva prin Bora-Bora.
full member
Activity: 350
Merit: 144
Ignor care au ceva cu mine, in fine.
Daca am probelme la proiectul meu da si inca mai lucrez la el detalii aici http://xploid.ro/announcements.php?id=3
 stimate
Quote
Laskoo
eu nu am cerut nici un ban la nimeni sau sa insal pe cineva , vreau sa imi decriptez 4 portofele in valoare de cam 700 de BTC le am din 2009-2010 cand se mina cu 50 de btc pe block daca isi mai aduce cineva aminte in fine , si mam gandit daca reusesc sa ofer posibilitatea si voua de a decripta parola (decripa mai bine spus sa intri in portofel fara parola)
Daca osa spui ca versunile mai vechi nu aveau parola de asa este dar eu am avut mai multe cripto modede dar in 2012-2013 leam parolat  si am uitat parola , in fine  urati-mi succes !!
1.Invata limba romana,preferabil peste nivelul clasei a treia,cu "insal",cu lipsa semnelor de punctuatie,cu argumente solide cum ar fi "in fine".
Te faci de ras,esti pe un forum PUBLIC,in care lumea detine INFORMATII REALE,tu esti ca unul din vecinii mei de la bloc care e ferm convins ca copiii se nasc prin (citez) "funduletz",ca asa i-a prezentat mamica lui situatia,are doar 33 de ani baiatul,abia scapat din pubertate.
Exact ca tine.
2.Du-te,fa-ti pomana cu bibliotecara de la tine din oras si ia o carte elementara de matematica,cauta la glosar cuvantul CRIPTARE,studiaz-o ADANC.
3.Lasa-te de "Proiecte de decriptare QT",imediat dupa ce citesti cartea de matematica,acum ca revelatia imposibilului este in mainile tale.

4.A trecut demult data ta de schimbat 800 btc.
Sau vrei sa spui 800 de BITS ? Smiley

5.N-are nimeni nimic cu tine. Doar ca ai venit pe BITCOINTALK.ORG si ai inceput sa aberezi . Radem si noi,ne batem joc,la ce reactie te asteptai?Sa aplaudam prostia si incultura?Sa ne luam dupa tine ca poti descifra criptari pe care chipurile specializate nu le pot decripta prea usor?Sa ne inchinam ca ai venit tu,Messia,si cu cunostintele tale ne-ai scos din oroarea asta a matematicii ?
In zece secunde dupa ce termini proiectul,tot crypto de pe planeta ajunge la zero dolari. Eu zic sa nu te chinui sa-l termini. Ca n-o sa mai poti vinde cei 800 de satoshi. Pardon,de BTC. Huh Huh
Spor in continuare la proiectul tau la care lucrezi de 523 de ani ,si mai ai "umpic",asteptam,asteptam.
Penibil.

Ai fost un pic cam dur cu @bekli23 din punctul meu de vedere Smiley Ce trebuie sa inteleaga pana la urma colegul nostru de foru (lasand gluma la o parte) este ca parolele portofelelor de cryptomonede ca oricare alta parola defapt, sunt imposibil de aflat daca au suficient de multe caractere (de la 13 in sus), la fel ca si cheile private ale portofelului. Deocamdata acest lucru este imposibil cu tehnologiile existente.

Bafta!
jr. member
Activity: 77
Merit: 4
Ignor care au ceva cu mine, in fine.
Daca am probelme la proiectul meu da si inca mai lucrez la el detalii aici http://xploid.ro/announcements.php?id=3
 stimate
Quote
Laskoo
eu nu am cerut nici un ban la nimeni sau sa insal pe cineva , vreau sa imi decriptez 4 portofele in valoare de cam 700 de BTC le am din 2009-2010 cand se mina cu 50 de btc pe block daca isi mai aduce cineva aminte in fine , si mam gandit daca reusesc sa ofer posibilitatea si voua de a decripta parola (decripa mai bine spus sa intri in portofel fara parola)
Daca osa spui ca versunile mai vechi nu aveau parola de asa este dar eu am avut mai multe cripto modede dar in 2012-2013 leam parolat  si am uitat parola , in fine  urati-mi succes !!
1.Invata limba romana,preferabil peste nivelul clasei a treia,cu "insal",cu lipsa semnelor de punctuatie,cu argumente solide cum ar fi "in fine".
Te faci de ras,esti pe un forum PUBLIC,in care lumea detine INFORMATII REALE,tu esti ca unul din vecinii mei de la bloc care e ferm convins ca copiii se nasc prin (citez) "funduletz",ca asa i-a prezentat mamica lui situatia,are doar 33 de ani baiatul,abia scapat din pubertate.
Exact ca tine.
2.Du-te,fa-ti pomana cu bibliotecara de la tine din oras si ia o carte elementara de matematica,cauta la glosar cuvantul CRIPTARE,studiaz-o ADANC.
3.Lasa-te de "Proiecte de decriptare QT",imediat dupa ce citesti cartea de matematica,acum ca revelatia imposibilului este in mainile tale.

4.A trecut demult data ta de schimbat 800 btc.
Sau vrei sa spui 800 de BITS ? Smiley

5.N-are nimeni nimic cu tine. Doar ca ai venit pe BITCOINTALK.ORG si ai inceput sa aberezi . Radem si noi,ne batem joc,la ce reactie te asteptai?Sa aplaudam prostia si incultura?Sa ne luam dupa tine ca poti descifra criptari pe care chipurile specializate nu le pot decripta prea usor?Sa ne inchinam ca ai venit tu,Messia,si cu cunostintele tale ne-ai scos din oroarea asta a matematicii ?
In zece secunde dupa ce termini proiectul,tot crypto de pe planeta ajunge la zero dolari. Eu zic sa nu te chinui sa-l termini. Ca n-o sa mai poti vinde cei 800 de satoshi. Pardon,de BTC. Huh Huh
Spor in continuare la proiectul tau la care lucrezi de 523 de ani ,si mai ai "umpic",asteptam,asteptam.
Penibil.
legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Ai reusit pana la urma sa faci ceea ce nu a putut nici Satoshi Nakamoto? Smiley
legendary
Activity: 1397
Merit: 1016
Oamenii buni nu incerc sa fac nici un scam , in fine vad ca nu ma credeti.
Cand voi termina , vom mai vorbim!



Nu stiu ce incerci exact sa faci, dar in acest caz, dupa spusele tale, inseamna ca ramane varianta 1. Nu ai nici cea mai vaga idee cum functioneaza cryptografia.

Sper ca esti constient ca ceea ce propui tu ca ai putea sa faci a fost dezbatut de ani de zile si daca ar fi fost posibil ar disparea instantaneu toate cryptomonezile si pe langa ele, in mare parte, siguranta pe internet (protocolul https).

Sfatul meu este sa te documentezi inainte de a scrie prostii pe forum si sa incerci sa faci cu timpul tau ceva constructiv.
legendary
Activity: 1397
Merit: 1016
Tot ce incearca sa prezinte OP sunt doar fantezii si exista doua variante:

1. Ori nu are nici cea mai vaga idee cum functioneaza cryptografia.
2. Incearca un scam.

In orice caz, nu trebuie luat in serios. Un fisier walled.dat parolat este inutil fara acea parola si singura varianta de a o afla este prin brute force.


Legat de "dovada" cu screenshoturile acelea, oricine poate sa copie acel fisier wallet.dat si atunci o sa ii apara in portofel exact aceleasi informatii. Problema este ca nu poate sa cheltuie/transfere acei bitcoini spre alta adresa fara parola.


Pentru o mai buna intelegere despre cum functioneaza encryptarea clientului bitcoin-qt, inainte de a va lasa pacaliti de povestile spuse de OP, puteti sa va documentati aici: https://github.com/bitcoin/bitcoin/blob/6b8a5ab622e5c9386c872036646bf94da983b190/doc/README


newbie
Activity: 8
Merit: 1
Ignor care au ceva cu mine, in fine.
Daca am probelme la proiectul meu da si inca mai lucrez la el detalii aici http://xploid.ro/announcements.php?id=3
 stimate
Quote
Laskoo
eu nu am cerut nici un ban la nimeni sau sa insal pe cineva , vreau sa imi decriptez 4 portofele in valoare de cam 700 de BTC le am din 2009-2010 cand se mina cu 50 de btc pe block daca isi mai aduce cineva aminte in fine , si mam gandit daca reusesc sa ofer posibilitatea si voua de a decripta parola (decripa mai bine spus sa intri in portofel fara parola)
Daca osa spui ca versunile mai vechi nu aveau parola de asa este dar eu am avut mai multe cripto modede dar in 2012-2013 leam parolat  si am uitat parola , in fine  urati-mi succes !!


Vei putea urca fisierul tau (wallet.dat) si noi vom trimite suma pe alta adresa alesa de client (vor fi si comisoane desigur)
 Ce comisoane vor fi:

++++++++++++++++++++
Pentru o suma de 1.100 BTC
++++GRATIS+++++++++++
Pentru o suma de 1.200 si 10.001 BTC
++++30% Depinde+++++++
Pentru o suma de 10.002 si 100.001 BTC
++++40% Depinde+++++++
Pentru o suma de 100.002 si 1000.001 BTC
++++55% Depinde+++++++
Atentie  comisoane nu sunt si cele finale.

Ceri sau nu ceri?!

Oricum ce incredere ar avea cineva sa-ti dea tie un portofel parolat cu 1000 BTC in el, stiind de la inceput ca tu ii poti afla parola? Trebuie sa fie nebun, nu crezi?

Nu stiu nu ma exprim eu corect sau nu intelegeti (" stiind de la inceput ca tu ii poti afla parola") eu nu stiu parola sa stau sa aflu parola , metoda mea va fi sa pot extrage banii avand portofelu blocat (adica wallet.dat) fara sa imi mai ceara parola
P.S voi incerca sa ma ma exprim corect si bine pe viitor .
full member
Activity: 350
Merit: 144
Am postat o versune beta 0.99.1 test 302 unlock wallet creat de bekli23 (XPLOID.RO BITCOIN CORE DEVELOPERS)
 Nu aveti ce face cu acesta  versune pentruca nu-i finalizata  ori cum eu  eu voi lucra in continuare lucrez cam 2-3 ore in fiecare zi nu pot sa lucrez mai mult am si eu serviciu si obligatii Smiley
Aveti si un portofel parolat Smiley de aproximativ 2 btc
Aici aveti Link http://xploid.ro/cart.php?a=add&pid=2
Pentru cei care au dubii   ca nu am minat in 2009 dar din pacate nu am crezut in bitcoin , uite poze  



Se pare ca da, tu ai minat cu portofelul ala Bitcoin in 2009 am gasit aici dovada: http://walletboxs.com/forum.php?mod=viewthread&tid=29

P.S. Sa ne spui si noua cum e vremea in China si cum se zice "Buna ziua!"

P.S.S. Ai cumva legatura cu threadul asta? https://bitcointalksearch.org/topic/wallet-locked-131btc-for-help-5086469
full member
Activity: 350
Merit: 144
Baiatul zice ca mineaza din 2009. El si cu Satoshi ce mai minau in 2009...  Grin
Povesti  Smiley.

Asta cu 2009 mi-a scapat.

Dar daca tipul mineaza din 2009 si se uita la 0.002 BTC din Airdrop (~2.5$ cat era in Martie 2017) inseamna ca a minat OneCoin.


newbie
Activity: 8
Merit: 1
Ignor care au ceva cu mine, in fine.
Daca am probelme la proiectul meu da si inca mai lucrez la el detalii aici http://xploid.ro/announcements.php?id=3
 stimate
Quote
Laskoo
eu nu am cerut nici un ban la nimeni sau sa insal pe cineva , vreau sa imi decriptez 4 portofele in valoare de cam 700 de BTC le am din 2009-2010 cand se mina cu 50 de btc pe block daca isi mai aduce cineva aminte in fine , si mam gandit daca reusesc sa ofer posibilitatea si voua de a decripta parola (decripa mai bine spus sa intri in portofel fara parola)
Daca osa spui ca versunile mai vechi nu aveau parola de asa este dar eu am avut mai multe cripto modede dar in 2012-2013 leam parolat  si am uitat parola , in fine  urati-mi succes !!
hero member
Activity: 689
Merit: 501
Baiatul zice ca mineaza din 2009. El si cu Satoshi ce mai minau in 2009...  Grin
Povesti  Smiley.
full member
Activity: 175
Merit: 100
Baiatul zice ca mineaza din 2009. El si cu Satoshi ce mai minau in 2009...  Grin
hero member
Activity: 689
Merit: 501
Haideti mai fratilor ce dreacu, voi chiar ati pus botul la vrajeala astuia, care mai mult ca sigur nici nu e roman si a folosit Google translate sa posteze aici?

Iti dai seama ca nu e de-al nostru de la prima propozitie: "Salut tuturor, sunt un proiect care lucrez.."

Sau: "Deci lucrez la un proiect care pot decripta parola la portofele..."

Sau: "Deci in metoda clasica trebuie faci boteforce.."  Huh  Cheesy

Nu faceti prostia sa dati fisierul vostru wallet.dat de la nici un portofel, nimanui pe net (cu sau fara parola).

Nu aveti incredere in nimeni pe net, oricat de prieten ar parea.

Aveti grija de banii vostri, bafta!

Nici eu nu cred asa ceva. Sa fim seriosi. Scam-uri din astea in care un utilizator prezinta ceva, si iar prezinta, si iar prezinta pe o perioada de cateva luni sunt pentru a creste popularitatea acelui utilizator ca la final cei care se uita pentru inceput la ce zice acel utilizator sa creada ca e adevarat.
newbie
Activity: 8
Merit: 1
December 12, 2018, 09:17:50 AM
#12
Update: Sincronizarea
 
Quote
Din pacate am avut probleme cu sincronizarea bitcoin core am descarcat blockchain cu torrent si erau fisere corupte , in fine acum am pus metoda clasica sa se sincronizeze .
Update: Domeniu web http://xploid.ro si structura.
Quote
Am un domeniu cumparat si acum lucrez la sursa (php) 80%
Daca va intrebati de ce pretul nu a crescut ?
Quote
Din pacate daca am avut probleme cu  sincronizarea bitcoin core nu am avut cum sa fac trazactii P.s imi pare rau pentru asta
O estimare  pe data de 20.01.2019  Proiect-ul va fi gata
full member
Activity: 350
Merit: 144
Ignor care au ceva cu mine, in fine.
Daca am probelme la proiectul meu da si inca mai lucrez la el detalii aici http://xploid.ro/announcements.php?id=3
 stimate
Quote
Laskoo
eu nu am cerut nici un ban la nimeni sau sa insal pe cineva , vreau sa imi decriptez 4 portofele in valoare de cam 700 de BTC le am din 2009-2010 cand se mina cu 50 de btc pe block daca isi mai aduce cineva aminte in fine , si mam gandit daca reusesc sa ofer posibilitatea si voua de a decripta parola (decripa mai bine spus sa intri in portofel fara parola)
Daca osa spui ca versunile mai vechi nu aveau parola de asa este dar eu am avut mai multe cripto modede dar in 2012-2013 leam parolat  si am uitat parola , in fine  urati-mi succes !!


Vei putea urca fisierul tau (wallet.dat) si noi vom trimite suma pe alta adresa alesa de client (vor fi si comisoane desigur)
 Ce comisoane vor fi:

++++++++++++++++++++
Pentru o suma de 1.100 BTC
++++GRATIS+++++++++++
Pentru o suma de 1.200 si 10.001 BTC
++++30% Depinde+++++++
Pentru o suma de 10.002 si 100.001 BTC
++++40% Depinde+++++++
Pentru o suma de 100.002 si 1000.001 BTC
++++55% Depinde+++++++
Atentie  comisoane nu sunt si cele finale.

Ceri sau nu ceri?!

Oricum ce incredere ar avea cineva sa-ti dea tie un portofel parolat cu 1000 BTC in el, stiind de la inceput ca tu ii poti afla parola? Trebuie sa fie nebun, nu crezi?
full member
Activity: 350
Merit: 144
December 30, 2018, 01:22:34 AM
#10
Haideti mai fratilor ce dreacu, voi chiar ati pus botul la vrajeala astuia, care mai mult ca sigur nici nu e roman si a folosit Google translate sa posteze aici?

Iti dai seama ca nu e de-al nostru de la prima propozitie: "Salut tuturor, sunt un proiect care lucrez.."

Sau: "Deci lucrez la un proiect care pot decripta parola la portofele..."

Sau: "Deci in metoda clasica trebuie faci boteforce.."  Huh  Cheesy

Nu faceti prostia sa dati fisierul vostru wallet.dat de la nici un portofel, nimanui pe net (cu sau fara parola).

Nu aveti incredere in nimeni pe net, oricat de prieten ar parea.

Aveti grija de banii vostri, bafta!
newbie
Activity: 8
Merit: 1
December 05, 2018, 07:14:42 AM
#10
Quote
tibe4ever:
Din pacate am facut o echipa .
Nustiu daca ai inteles , despre proiect ul meu , si ce vreau sa fac eu !
Quote
sorinln:
Nustiu daca ai inteles ,despre proiect ul meu , nu pot sa spun prea multe detalii cum fac eu asta, dar iti spun ca se poate ! voi reveni cu un update si dovezi mai clare Dupa se sicronzeaza blockchain-ul in pc-ul meu  Wink
De ex: https://www.blockchain.com/btc/address/1F654t1HxrZtg7uhcXyZeFvRsyB8HCnBXJ Soldul final   1.08655881 BTC
Existao multime de copy  la fisierul wallet.dat pe net doar dati o cautare pe google (asta e parolat )

newbie
Activity: 3
Merit: 0
December 21, 2018, 06:09:01 PM
#9
Suntem in 22 si se pare ca proiectul nu e gata, site-ul nu merge .... probleme??
full member
Activity: 175
Merit: 100
December 05, 2018, 07:43:42 AM
#8
Quote
tibe4ever:
Din pacate am facut o echipa .
Nustiu daca ai inteles , despre proiect ul meu , si ce vreau sa fac eu !
Quote
sorinln:
Nustiu daca ai inteles ,despre proiect ul meu , nu pot sa spun prea multe detalii cum fac eu asta, dar iti spun ca se poate ! voi reveni cu un update si dovezi mai clare Dupa se sicronzeaza blockchain-ul in pc-ul meu  Wink
De ex: https://www.blockchain.com/btc/address/1F654t1HxrZtg7uhcXyZeFvRsyB8HCnBXJ Soldul final   1.08655881 BTC
Existao multime de copy  la fisierul wallet.dat pe net doar dati o cautare pe google (asta e parolat )


Ce sa iti zic... succes. Turing prize 2018 te asteapta 😀 https://en.m.wikipedia.org/wiki/Turing_Award
full member
Activity: 175
Merit: 100
December 04, 2018, 06:20:35 PM
#7
Ce zici tu acolo e imposibil. Daca ai avea vagi cunostinte de criptografie, probabil ai stii ca nu se poate. Viseaza in continuare  Grin
Pages:
Jump to: