Pages:
Author

Topic: Defi Money Market fiyat, tartışma ve spekülasyon alanı[IDEX’te listelendi.] - page 2. (Read 817 times)

member
Activity: 351
Merit: 52
beklediğim düşüş trendi başladı bakalım nerede duracan işin kötü yanı  yakalanan hype tam tersine dönmüş durumda kimse yukarı kaldırmak istemiyor sürekli kafasına vuruyor tam bir haftada verdiğini geri aldı bakalım nereye kadar daha düşecekki ben 1 usd altı bekliyorum

1$ altı zaten herkesin gireyim mi girmeyeyim mi diye tereddüt ettiği yerdi. Tekrar yakalamanız çok zor. Şu an dünkü ani yükselişin düzeltmesini izliyoruz ama 1.3$ altına ineceğini sanmıyorum.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
beklediğim düşüş trendi başladı bakalım nerede duracan işin kötü yanı  yakalanan hype tam tersine dönmüş durumda kimse yukarı kaldırmak istemiyor sürekli kafasına vuruyor tam bir haftada verdiğini geri aldı bakalım nereye kadar daha düşecekki ben 1 usd altı bekliyorum
sr. member
Activity: 714
Merit: 316
The Experience Layer of the Decentralized Internet
mesele o değilde bu treni nereden öğreniyor bunlar bunun kaynağı nedir neden biz erişemiyoruz? 

yeni gelecek defi projeler varmı atalım 50-100 usd hep çöp olsa ne olur bu kadar kısa sürede böyle kazançlar için denemeye değer.

gelecek defi projelerinin hype olacağının garantisi yok. bir dönem kart projeleri çok X yapıyordu ve herkes kart projlerine yönelmişti. sonra bir çöküş başladı ve olan oldu. tekrar aynı şekilde bir çöküş olmayacağının garantisi yok. her dönemin bir sonu vardır bu son yeni bir başlangıç getirecektir bize. umarım o yeni başlangıç bize denk gelir diyelim.
legendary
mesele o değilde bu treni nereden öğreniyor bunlar bunun kaynağı nedir neden biz erişemiyoruz? 

yeni gelecek defi projeler varmı atalım 50-100 usd hep çöp olsa ne olur bu kadar kısa sürede böyle kazançlar için denemeye değer.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
Reel varlıklar üzerinden sabit faiz sunuluyorsa bu DeFi değil CeFi'dir. Yani Merkeziyetsiz değil Merkezi Finans'tır bunun adı. DeFi'de sabit faiz olmaz.

Bu tip shitcoinleri shilleyen insanları, 400 satoshi'den Ncash, 100 satoshi üstünden Npxs aldıran tipleri önceden çok gördük.

Belki 2x-3x daha yapıp bakın 10x yaptık diye hava atacaklar. Mal daha sonra %95 değer kaybedince paralarını kaybeden insanlara, size zorlamı aldırdık başınıza silahmı dayadık diyecek kadar densiz aşağılık insanlar bunlar.

Günün sonunda yine aynı senaryo, değişen bir şey yok. Ne bunlar, ne bunların peşinden giden acemiler uslanacak. Biz ne söylesek ne anlatsak boş.
legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
5x’e doğru gidiyor. Yıllardır hem BIST’te hem kriptoda işlem yapan biri olarak bu kadar tutkulu, azimli ve ateşli bir komünite görmedim. Güdümlü füze gibi komünite. Nerede ne yapılması gerekiyorsa sanki dışarıdan bir yönlendirme ile onh yapıyor ama yönlendiren kimse yok. Huobi’nin ve CZ’nin tweetlerinin altlarını işgal etmişler. İşin ilginci komünite birbirinin tweetlerini favlıyor. Huobi tweetinin altına bakın. Proje resmen bir fomo tornadosu oluşturdu diğer küçük projelerin ve definin fomolarını içine çekerek daha da büyüyor.

https://twitter.com/huobiglobal/status/1278289007617572865?s=21

Henüz ortada vaat ettikleri hiç bir şeye dair konulmuş elle tutulur bir şey yok. Şu an hype aşamasında belki merkezi güçlü bir borsaya girene kadar bu hype devam eder ancak sonrasında şu ankinden daha ucuza almak mümkün olacaktır. Hype'ın kırılmaya başladığını hissettiğiniz anda çıkarın elden.

Vaat ettikleri bir şey yok konusunda size katılmıyorum.
Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz bir yol haritası var. Buna göre;

Earn 6.25% on ETH, DAI and USDC with DeFi Money Market (DMM) all backed by real world income generating assets viewable on-chain.
Tamamen açık şekilde izlenebilir bir biçimde reel sektör yatırımlarıyla desteklenmiş bir sistemden ve ETH,DAI ve USDC'ye yıllık %6.25 faiz imkanı sunacaklarını söylüyorlar.
Burada 2 vaat açık 1 vaat üstü kapalı. İş birliği olan Coinbase'e bir nevi göz kırpılmış USDC ile.

Huobi, Coinbase, ChainLink, Trust vs. bir çok da ciddi yatırımcısı olduğunu gözden kaçırmamak gerekli. Defi market büyüyecekse, DMG bundan pay alabilir. Uzun veya kısa süre içerisinde düşmeler, çıkmalar yaşanacaktır bu doğal ama dalgalanmanın nasıl olacağını önden kestirebileceğimizi sanmıyorum. Herkes kendi kararını kendisi verecek tabi ki.

Vaat ettikleri bir şey yok demedim hocam, vaat ettikleri şeylere dair elle tutulur bir şey yok dedim. Vaat etme konusunda bu piyasada hiç sıkıntı yokki zaten. Hatta dünyanın genelinde de yok. Her birimize 2 anahtar vaat edenler, o fikir çok uçuktu şimdi hepinize bir ev diyenler v.b. Vaat etmek kolay sonrası sıkıntı.

Ben diyorum ki eğer gerçek varlıklardan daha büyük gelir elde edilebiliyorsa (ödeme yapacakları kişilere iyi faiz vaat ettiklerine göre faiz gelirinin kira v.b. gelirlerden daha düşük olması gerektiği halde) zaten neden kullanıcı parasını gömsün ki ?
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
5x’e doğru gidiyor. Yıllardır hem BIST’te hem kriptoda işlem yapan biri olarak bu kadar tutkulu, azimli ve ateşli bir komünite görmedim. Güdümlü füze gibi komünite. Nerede ne yapılması gerekiyorsa sanki dışarıdan bir yönlendirme ile onh yapıyor ama yönlendiren kimse yok. Huobi’nin ve CZ’nin tweetlerinin altlarını işgal etmişler. İşin ilginci komünite birbirinin tweetlerini favlıyor. Huobi tweetinin altına bakın. Proje resmen bir fomo tornadosu oluşturdu diğer küçük projelerin ve definin fomolarını içine çekerek daha da büyüyor.

Henüz ortada vaat ettikleri hiç bir şeye dair konulmuş elle tutulur bir şey yok. Şu an hype aşamasında belki merkezi güçlü bir borsaya girene kadar bu hype devam eder ancak sonrasında şu ankinden daha ucuza almak mümkün olacaktır. Hype'ın kırılmaya başladığını hissettiğiniz anda çıkarın elden.

Vaat ettikleri bir şey yok konusunda size katılmıyorum.
Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz bir yol haritası var. Buna göre;

Earn 6.25% on ETH, DAI and USDC with DeFi Money Market (DMM) all backed by real world income generating assets viewable on-chain.
Tamamen açık şekilde izlenebilir bir biçimde reel sektör yatırımlarıyla desteklenmiş bir sistemden ve ETH,DAI ve USDC'ye yıllık %6.25 faiz imkanı sunacaklarını söylüyorlar.
Burada 2 vaat açık 1 vaat üstü kapalı. İş birliği olan Coinbase'e bir nevi göz kırpılmış USDC ile.

Huobi, Coinbase, ChainLink, Trust vs. bir çok da ciddi yatırımcısı olduğunu gözden kaçırmamak gerekli. Defi market büyüyecekse, DMG bundan pay alabilir. Uzun veya kısa süre içerisinde düşmeler, çıkmalar yaşanacaktır bu doğal ama dalgalanmanın nasıl olacağını önden kestirebileceğimizi sanmıyorum. Herkes kendi kararını kendisi verecek tabi ki.
legendary

legendary
@Kubilay Bazna hiçbir emtia sonsuza kadar yükselmez bunu daha önce çok gördük daha önce birçok coin shillenmişti ama herşeyin bir süresi var. düzeltme illa gelecektir. umarım beklediğiniz hedefe ulaşırsınız. ancak şu noktada giren acemi arkadaşlar lütfen dikkatli olsun.
newbie
Activity: 28
Merit: 3

legendary
bir miktar düzeltme gelir diye elimdekileri sattım ama mübarek hiç düzeltme gelecek gibi durmuyor sürekli artıyor terste kaldık iyimi bakalım nereye kadar tırmanacak.

Güzel bir ivme yakaladı. İçi boş proje falan bilmem, dün CZ'nin attığı DeFi ile ilgili tweet'in altına çok sayıda DMG yazıldığını gördüm. Bazı proje var adamdır, kimse olmasa da yürür. Bazı proje yaramazdır ama arkasına bir topluluk desteği alır yürür... Bazen de ne yaparsan yap olmaz. DMG için şimdilik iyi gidiyor işler. Evet buralardan almak risk bunu da kabul ediyorum. Ama bu piyasa da işler hep böyle garip yürümüyor mu zaten?

Gerçek varlıklarla desteklenmiş Defi muhabbeti beni sarmadığı için weth'ye çevirmiş olmama rağmen alım yapmadım 0....180'lerden. Makul gelmiyor hiç bir türlü eğer gerçek varlıklardan elde edilecek kar verilecek faizlerden azsa sistemin yürüme ihtimali yok. Tam tersinde de eğer gerçek varlıklarla daha çok gelir elde edilebiliyorsa kim neden parasını bir defi'ye gömüp faiz beklesin ?
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
bir miktar düzeltme gelir diye elimdekileri sattım ama mübarek hiç düzeltme gelecek gibi durmuyor sürekli artıyor terste kaldık iyimi bakalım nereye kadar tırmanacak.

Güzel bir ivme yakaladı. İçi boş proje falan bilmem, dün CZ'nin attığı DeFi ile ilgili tweet'in altına çok sayıda DMG yazıldığını gördüm. Bazı proje var adamdır, kimse olmasa da yürür. Bazı proje yaramazdır ama arkasına bir topluluk desteği alır yürür... Bazen de ne yaparsan yap olmaz. DMG için şimdilik iyi gidiyor işler. Evet buralardan almak risk bunu da kabul ediyorum. Ama bu piyasa da işler hep böyle garip yürümüyor mu zaten?
legendary
newbie
DMG eterbase’de listelendi.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
Kumar oynamak istiyorsanız, alın işte size mükemmel bir fırsat.

Uzunca bir süredir DeFi sektörünü takip eden birisiyim. Bu projeyi ilk defa duyuyorum. Dapp'ini inceledim, resmen çöp. Adamlar kasıtlı olarak sırf acemiler satın alsın diye projenin ismine DeFi kelimesini eklemişler.

Eğer Tim Draper yatırım yaptı diye bu projeden çok şey bekliyorsanız size kötü bir haberim var. Tim Draper, yatırımcısına %99 kaybettiren Datawallet gibi çöp projelerede yatırım yapmış birisi.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
ya bu yavşak yine mi yükseldi? dün sabah alamadığım için pişman olduğumu yazmıştım. ulan dedim bari bu sabah bir miktar çakayım: 0,83 dolar gibiydi fiyatı. şu an bakıyorum 0,94 dolar olmuş: https://www.coingecko.com/tr/coins/dmm-governance
dolar bazında 0,5-0,6 civarına inerse yüklü alıp herkesi iflas ettireceğim. buna da sinir oldum.

0.5 dolara inerse benim de takibimde haberleşelim hocam beraber alalım batacaksak beraber batalım anasını satiim  Grin
aynen hocam, sonra da twitter'de birlikte ağlaşırız:))
bir de @bthd'nin yazdığı uniswap'ın saçmalığı var. alım yapmadan önce youtube videolarına falan bakmak gerekiyor yoksa bizi daha alım yaptığımız zaman yerler.
tokenlerin kilit mevzusunu takip etmek gerekiyor. aldık mı zamanında elimizden çıkarmak lazım.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
ya bu yavşak yine mi yükseldi? dün sabah alamadığım için pişman olduğumu yazmıştım. ulan dedim bari bu sabah bir miktar çakayım: 0,83 dolar gibiydi fiyatı. şu an bakıyorum 0,94 dolar olmuş: https://www.coingecko.com/tr/coins/dmm-governance
dolar bazında 0,5-0,6 civarına inerse yüklü alıp herkesi iflas ettireceğim. buna da sinir oldum.

0.5 dolara inerse benim de takibimde haberleşelim hocam beraber alalım batacaksak beraber batalım anasını satiim  Grin
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
full member
Activity: 348
Merit: 119
kilit açma olayı oldukça can sıkıcı asıl takip edilmesi gereken kritik nokta burası. idex üzerinde listelenmesi ise bana göre iyi bir durum nedense idex üzerinde ivme yakalayan bir proje arşa kadar yükselebiliyor ve al - sat imkanıda oldukça muazzam oluyor yakın takibe aldım bakalım ne olacak

IDEX gem hunter mekanı da ondan. Orada listelenen her token dikkat çekiyor. Bugün büyük hale gelmiş pek çok token IDEX'den geçmiştir.
Hepsi değilse bile büyük kısmı başarı yakalıyor bir şekilde.

2 gün ilgilenemediğinde her şeyin bu kadar hızlı gelişmesi ne kadar ilginç. Bir gittim geldim DMG'ler, COMP'lar falan havada uçuyor. Kaçırdığıma mı üzülsem, farkı kapatıp kar etmeye mi çalışsam bilemedim.

Fırsat bitmez bu piyasada üzülmek gereksiz.
Kilitlerin  açılmasına daha 5 ay var . O zamana kadar fiyat ne olur bekleyip göreceğiz.
newbie
kilit açma olayı oldukça can sıkıcı asıl takip edilmesi gereken kritik nokta burası. idex üzerinde listelenmesi ise bana göre iyi bir durum nedense idex üzerinde ivme yakalayan bir proje arşa kadar yükselebiliyor ve al - sat imkanıda oldukça muazzam oluyor yakın takibe aldım bakalım ne olacak

IDEX gem hunter mekanı da ondan. Orada listelenen her token dikkat çekiyor. Bugün büyük hale gelmiş pek çok token IDEX'den geçmiştir.
Hepsi değilse bile büyük kısmı başarı yakalıyor bir şekilde.

2 gün ilgilenemediğinde her şeyin bu kadar hızlı gelişmesi ne kadar ilginç. Bir gittim geldim DMG'ler, COMP'lar falan havada uçuyor. Kaçırdığıma mı üzülsem, farkı kapatıp kar etmeye mi çalışsam bilemedim.

Üzülme hocam bir kaç proje daha var güzel onlarında başlığını açarım yakında. Umut ediyorum ki onlar da yükselir.
Pages:
Jump to: