Pages:
Author

Topic: DEX'lerin geleceği - page 2. (Read 243 times)

hero member
Activity: 1582
Merit: 670
March 10, 2020, 08:28:34 AM
Bisq konusunda bilgisi olanlar detay verebilir aslında.

Bisq.network için Gerçek merkeziyetsizlik adlı konumu inceleyebilirsin.

O yazınızı okumuştum hatırlıyorum. Zaten bu haliyle o DEX arayan herkesin Bisq kullanabilir olması lazım.
DEX'den beklediğimiz her şeyi sağlıyor aslında.

Gizli, P2P, Açık Kaynaklı... Neden kullanmıyoruz, kullanamıyoruz o zaman?
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
March 10, 2020, 08:22:52 AM
Cross-chain vaatleri olan projeler var ama onlarda arka planda colleteral olarak saklama mantığı güdüyor.

Bu projelerin hiçbiri gerçek olamadı, wrap kavramı ile collateral gösterip muadil ürün yaratmaktan öteye gidemediler malesef.

Bisq konusunda bilgisi olanlar detay verebilir aslında.

Bisq.network için Gerçek merkeziyetsizlik adlı konumu inceleyebilirsin.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
March 10, 2020, 07:25:59 AM
Konuyla ilgili açılan ama hiç bir gelişme olmayan 5435635423452. başlık. Maalesef bu alanda hiç bir ilerleme yok. Olacak gibi de durmuyor.

Şuanda kullanıcı sayısı cok az, işlemler çok yavaş ve işlemlerin çok azı DEX lerde geleceği ne olur acaba tartışalıım?

Cross-chain bir decentralized exchange olmadığı için Ethereum ağında stablecoin satın almak dahil bütün işlemlerimi Uniswap üzerinde gerçekleştiriyorum çünkü hem güvenli, hem de paramı bir borsaya emanet etmemiş oluyorum. Ancak, Bitcoin ile gerçekleştirdiğim işlemlerin tamamını merkezi bir borsa olan Kraken'de gerçekleştiriyorum, işlemim bittikten sonra aldıklarımı kişisel cüzdanıma çekiyorum.

Cross-chain vaatleri olan projeler var ama onlarda arka planda colleteral olarak saklama mantığı güdüyor. Yani size belli bir ağda istediğiniz bir coin ile 1:1 takas edebileceğiniz şanslar sunuyor. Ama şu ana kadar faal olanların tamamı decentralized diyemeyeceğiz yapıda. Binance DEX örneği bunun.

Tam olarak cross chain olarak ise mevcut bir uygulama varsa da ben bilmiyorum.

https://bisq.network/markets/
Belki bunu katabiliriz ama ne kadar işimize gelir yine bilemiyorum. Bisq konusunda bilgisi olanlar detay verebilir aslında.
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
March 10, 2020, 07:00:42 AM
Şuanda kullanıcı sayısı cok az, işlemler çok yavaş ve işlemlerin çok azı DEX lerde geleceği ne olur acaba tartışalıım?

Cross-chain bir decentralized exchange olmadığı için Ethereum ağında stablecoin satın almak dahil bütün işlemlerimi Uniswap üzerinde gerçekleştiriyorum çünkü hem güvenli, hem de paramı bir borsaya emanet etmemiş oluyorum. Ancak, Bitcoin ile gerçekleştirdiğim işlemlerin tamamını merkezi bir borsa olan Kraken'de gerçekleştiriyorum, işlemim bittikten sonra aldıklarımı kişisel cüzdanıma çekiyorum.
member
Activity: 596
Merit: 14
March 10, 2020, 06:39:59 AM
Pages:
Jump to: