Pages:
Author

Topic: Dizüstü Bilgsayar Tavsiyesi. - page 2. (Read 172 times)

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
November 30, 2023, 12:26:32 PM
Hocam monster PC almayın. Uygun fiyatli bir ürünü ortaya koyabilmek için kullandıkları kasalar genelde zayıf ürünler oluyor. Birde garanti süresince illa bir şekilde garantiye ürünü yolluyorsunuz firmaya lafım yok elinden geleni yapmaya çalisiyorlar ama ben almam.

Lenovo yanlışım yoksa ülkemizde en çok PC satan markalardan biridir. Ürünleri genelde dayanıklıdır. 3000 serilerinde hatırlamıyorum ancak 4000 serisi ekran kartlarında aynı model görünse bile çektiği watt değerine göre performansı farklı olabiliyor  yani örnek veriyorum kağıt üstünde  aynı donanıma sahip iki farklı laptop farklı performans gösterebiliyor. Piyasada birden fazla farklı 4050 serisi var.

Node kuracaksaniz elektrik tüketimine öncelik vermelisiniz. Attığınız taş vurdugunuz kuşa deymeyebiliyor. 2-3 binliraya alacağınız raspbery pi ile yıllık çok komik bir elektrik tüketimi ile node kurabilirsiniz

Üründe ips ekran var birçok açıdan ekran deneyiminiz güzel olacak.
Aldığınız ürün freedos olması bir kesimi rahatsız etse bile Microsoft'un sitesinden indirebileceğiniz orjinal iso dosyası ile bir flash bellek hazırlar üç beş kuruş verip korsan Windows 10 veya 11 lisansı alarak makinayı aktive edebilirsiniz bu sayede crack vs kullanmış olmazsınız.

Benim için ürünün batarya ile kullanım süresi ve ağırlığı önemli konulardan biri geri kalanı ihtiyacınız beliryecek.
16gb ram altını kesinlikle almayın ekran kartını olabildiğince iyisini alın Rami sonradan da takabilirsiniz.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
November 30, 2023, 11:51:53 AM
Hocam @mandown eski internet kafeci olarak burayı şenlendirecek ama sana tavsiyem monster sitesine girip kıyas yapman genelde bazı meşhur markalara göre daha uyguna PC’ler bulman mümkün ayrıca 2016 da alınan laptop hala canavar gibi evde kullanılıyor gerçekten iyi deneyimler yaşadığımı söylemeliyim gerçi son senelerde pek kullanmıyorum ama kullandığım dönemde 24 saat açık bırakıp hayvan gibi yükleniyordum yine de günlerce açık kalıp banamısın demiyordu
sr. member
Activity: 968
Merit: 292
November 30, 2023, 11:46:24 AM
Arkadaşlar merhaba.

Kullanmış olduğum bilgisayarım artık "benden bu kadar" demeye başladı. İşlerimi hallediyorum ama son zamanlarda aşırı ısınmaya ve programlarla çalışırken hata vermeye başladı. Donma, kasma ve ısınmadan dolayı artık yeni bir dizüstü almak istiyorum. Marka ve model konusunda yardımlarınıza, tavsiyelerinize açığım. Şimdiki kullandığım bilgisayar lenovo marka. En az 15 yıldır bende.

Aradığım özellikler: i5 ya da i7 işlemci, 16 gb ram, minimum 512 ssd, 12. ya da 13. nesil işlemci, ekran kartı paylaşımsız, 15.6 inç bu ya da buna yakın özelliklerde olmasını istiyorum. Çok kasmayan, ısınma problemi olmayan ve beni yarı yolda bırakmayacak marka ve modellerini tavsiye edeceğiniz, kullandığınız ve memnun kaldığınız bilgisayar var mı?

İnternette gezinen, araştıran, office programlarını, grafik ve video programlarını ağırlıklı kullanan biriyim.  
Belki node kurup çalıştırabilirim.  Smiley
Bu arada çok oyun oynayan birisi değilim.

Şöyle bir ürün buldum.

İşletim sisteminde freedos yazıyor. Bunun için bir de işletim sistemi bulmam gerekecek.

Bu konu da uzman olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Pages:
Jump to: