Pages:
Author

Topic: DİKKAT!! Telegramdaki dolandırıcılıklar - page 2. (Read 283 times)

legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
November 01, 2019, 04:27:05 PM
Niye tek kelime bile okumayalım ki onları okuyup gülüp eğlenebiliyoruz Cheesy şu devirde hala telegramdan dolandırılacak biri kalmamıştır, en azından burada kimse yoktur. Bu işin altın kuralı girdiğin sitelere, tıkladığın linklere ve yazıştığın gruplara dikkat etmek. Kimse kimseye bedava bilgi vermez, kendi kazancına karşılıksız bir şekilde ortak etmez. Kafayı kullanmak lazım Smiley
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
November 01, 2019, 04:22:16 PM
Yani elimizden geleni yapmalıyız elbette ama birileri kafaya koyduğu zaman bu çabalar bazen yersiz, yetersiz kalabiliyor.
Sadece Telegram'da değil ki. Twitter'da, maillerde her yerde phishing kaynıyor. Bir anlık dikkatsizliğin sonucunda olmaz dediğiniz her şey başınıza gelebilir. Dikkatli olmayı bir an bile bırakamazsınız.
hero member
Activity: 1890
Merit: 792
November 01, 2019, 01:34:32 PM
Yani bende bu ayarlar mecburen açık. Bir çok gruba direk olarak birilerinin eklemesi gerekebiliyor. Bugüne kadar çok sayıda deneyen oldu Telegram üzerinden dolandırıcılık yapmaya çalışan çok şükür yemedik. Tabi insanın boşluğunu denk getirebilirler ama her zaman uyanık olmaya çalışmak lazım bu konuda.

Ayrıca gruba ekleme olayı dışında da Telegram riskli. Binance dahil istediğiniz borsanın Telegram sayfasına girip I need help yazın. Bakın size yardım etmek üzere kaç gönüllü ellerini ovuştura ovuştura gelecekler size  Roll Eyes Tongue

Arkadaşlarınızı kişilerim listenize ekleyin ve beni gruplara kimler ekleyebilir seçeneğini sadece kişilerim olarak değiştirin en azından girdiğiniz bir telegram kanalında hiç tanımadığınız birisi sizi rastgele yere eklemez.

Konuyu açan arkadaş güzel bir uyarı yapmış bir dönem exe, src, bat uzantılı dosyalar gönderiyorlardı mesela Roadmap.xlm.src diye yani yiyen olur yer bence o nedenle dikkatli olmakta fayda var.. bir anlık dalgınlıkla çok şey kaybedebilirsiniz.

Grup ayarlarınızı düzenlemek için  ; Ayarlar, Gizlilik ve Güvenlik, Gruplar bölümünden ulaşabilirsiniz.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
November 01, 2019, 01:21:48 PM
Yani bende bu ayarlar mecburen açık. Bir çok gruba direk olarak birilerinin eklemesi gerekebiliyor. Bugüne kadar çok sayıda deneyen oldu Telegram üzerinden dolandırıcılık yapmaya çalışan çok şükür yemedik. Tabi insanın boşluğunu denk getirebilirler ama her zaman uyanık olmaya çalışmak lazım bu konuda.

Ayrıca gruba ekleme olayı dışında da Telegram riskli. Binance dahil istediğiniz borsanın Telegram sayfasına girip I need help yazın. Bakın size yardım etmek üzere kaç gönüllü ellerini ovuştura ovuştura gelecekler size  Roll Eyes Tongue
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
November 01, 2019, 11:18:36 AM
ben bu piyasaya girdiğimden beri işleyen tokatlama yöntemi ve ben şunu çok iyi anladım. yenisi eskisi yok şayet açgözlü bir insansanız bu tür tuzaklara çok kolay inanırsınız. sen bana 10 tl ver ben sana 1000 tl vereyim. şayet gerçek hayatta bunun gerçekleşme olasılığı varsa verin gitsin her şeyi:)

gruplara eklenmeyi engellemeyi yazdığınız için teşekkür ederim. hala aramızda bu özelliği kapatmayan arkadaşlar olduğunu tahmin ediyorum.
member
Activity: 209
Merit: 14
November 01, 2019, 03:56:50 AM
Merhaba, telegramda aktif olarak reklam yapıyorum. Kullanıcılara bireysel mesaj gönderme ve gruplara ekleme gibi. Gruplara ekleme kısmında büyük sorun var arkadaşlar, artık bu servisi vermiyorum. İnsanları gruplara ücret ödeyerek ekletip sonrasında dolandırıyorlar. Örneğin; gruba 5000 kişi ekletiyor 1 btc ödeyerek, sonrasında gruba girenler bu ne grubu diyor ve orada adminler başlıyorlar uydurma bir sistem anlatmaya. Yok 1 eth yolla 10 eth al, yada trading programımız var 1 btc yatır bir ay sonra 1.4 btc al falan. Fotoşopla yaptıkları ödeme fotoğrafları gönderiyorlar. Özellikle bitcoinle yeni tanışanlar bitcoini çok karlı iş olarak gördükleri için inanarak bir şans vermek istiyor. 20$ falan gönderiyor deneme amaçlı. Birkaç güne adminler arazi oluyor tabii. Aman diyim sakın eklendiğiniz bir gruptaki yazılanlara inanmayın.

En basitinden 1 ETH yollayıp 10 ETH veren bir sistem bulsanız herkese anlatırmıydınız? Sadece kendinizi zengin ederdiniz sistemi sömürerek. Bunlar hep yalan dolan.

Telegramda bir gruba eklenirseniz : Spam a basıp gruptan derhal çıkın. Tek kelime bile okumayın.

Ayrıca şu ayarları kullanarak gruplara eklenmenin önüne geçebilirsiniz.

1. telegram ı açın
2. Settings
3. Privacy and Security
4. Groups
5. Everybody yerine my contacts'ı seçin

Ayrıca ayarlarda fotoğrafları ve medyayı otomatik indirme ayarınıda kapatın çünkü hiç tanımadığınız birisi size direkt olarak virüs gönderebiliyor.

Dikkatli olalım arkadaşlar.
Pages:
Jump to: