Pages:
Author

Topic: Dolandırıcılılık için gelen Sözde Airdrop Mailleri - page 2. (Read 231 times)

newbie
Activity: 252
Merit: 0
evet sevgili canım kardeşim doğru bişey soyledin şahsen ben kendim kulandığım mail ile airdrop lara girdiğim mail ayrı maildi çünkü her ihtimale karşı ben önlemimi alıyım diyordum size tavsiyem sizde aynısını yapın
sr. member
Activity: 630
Merit: 267
Ben sanıyorum en fazla 2-3 yere airdrop için katılımda bulundum ama nedense her gun 5-6 adet maıl geliyor airdrop ile alakalı. Nerden girdim der oldum açıkcası, zaten katıldıklarımdan bir halt olmadı ne gelen var ne giden. Sadece sapm mesaj yagıyor
member
Activity: 448
Merit: 10
Heryere mail adresi bırakıyoruz, kayıt için çoüu yere şifre ile giriyoruz. Bırakın şifreleri , hangilerine abone olunduğunu bile akılda tutmak çok mümkün değil. Birde spam olarak gelen bu maillere tıklarsak işte o zaman geçmiş olsun. Tüm bunlar için güzel bir dökmantasyon çalışması yapmak lazım. Hangi site hangi amail ve şifre icin ama o bile kesin çözüm değil.
full member
Activity: 476
Merit: 100
En önemlilerden birisi kesinlikle aynı mail ve şifre kullanımı. Aynı mail ve şifre kullanımından buradaki hesabını çaldıran arkadaş tanıyorum. Güvenlik tedbirlerini almanız çok önemli.
jr. member
Activity: 182
Merit: 1
Yaklaşık 1 yıldır airdrop / bounty kampanyalarına katılıyorum. Ne kadar dikkat etsekte arada mutlaka scam projeler yada bilgi toplamak için olan formları da doldurmuşluğumuz oluyor. İşte sorunda burada başlıyor. Çoğu yere vermiş olduğumuz mail adresi vb. bazı bilgiler ileride hacklenebilme ihtimalimizi de ortaya çıkarıyor. Bu sebeple bir kaç madde halinde dikkat etmemiz gerekenleri sıralıyorum. Umarım faydalı olur.

* Öncelikle her gelen airdrop / bounty başlıklı maili açmamak lazım.

* Airdrop için verdiğiniz mail adresinizi herhangi bir borsada üyelik için asla kullanmayın.

* Mümkünse sadece bu iş için bir mail veya mümkünse birkaç mail hesabı oluşturun.

* Üye olunan borsa veya bounty sitelerinde de asla aynı şifreyi kullanmayın. Mümkün olduğunca her yerde farklı şifreniz olsun. Bu şifreleri nasıl hatırlayacam diyenleri duyar gibiyim. Not etmekte fayda var ve yedeklemekte.

* Her gelen airdrop onay mailinin güvensiz olabileceği aklınızdan hiç çıkmasın ve onay kutucuğunun linkini mutlaka kontrol edin. Absürt yerlere yönlendiriyor olabilir.

* Gelen mailin domainini kontrol etmekte her zaman fayda var. ASD coin airdrop onayı diye mail geliyor tıklıyorsun DSA temizlik ürünleri çıkabiliyor.

Pages:
Jump to: