Pages:
Author

Topic: - Dolandırıcılığında Savcılık - page 2. (Read 2928 times)

hero member
Activity: 1111
Merit: 525
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
June 02, 2017, 08:14:46 AM
1000 lira ödemeyi iade etti bugün. 18 yaşında bir kişi. Hatamdan döndüm dedi, diğer arkadaşında parasını yatıracakmış ben geri alayım şikayetimi diye düşündüm. Aradım savcılığı ama o işler öyle değil gelin bir görüşelim önce dediler, yani gitmem gerekiyor onun içinde işlerim yoğun bu aralar gidemem artık bir şey olursa da benden değil.

Bırak hocam şu birşey çıkmaz diyen arkadaşın dediği çıkacak mı görürüz bu şekilde Cheesy
member
Activity: 112
Merit: 10
June 02, 2017, 08:00:51 AM
1000 lira ödemeyi iade etti bugün. 18 yaşında bir kişi. Hatamdan döndüm dedi, diğer arkadaşında parasını yatıracakmış ben geri alayım şikayetimi diye düşündüm. Aradım savcılığı ama o işler öyle değil gelin bir görüşelim önce dediler, yani gitmem gerekiyor onun içinde işlerim yoğun bu aralar gidemem artık bir şey olursa da benden değil.
newbie
Activity: 22
Merit: 0
June 02, 2017, 06:04:05 AM
Arkadaşın 1000 tl ödemesi yapılmıştır diğer arkadaşın ödemesinin bir kısmı yapıldı.
hero member
Activity: 1111
Merit: 525
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
June 02, 2017, 05:11:36 AM
Cümleten Selamun Aleyküm arkadaşlar,

Mustafa Rişvanoğlu - Emre Öztürk - Mehmet Karakaya bu 3 kişi ile yapılan forum üzerinden dolandırıcılık olaylarında benimde ağzım yandığı için tüm konuşmalar, evraklar ve delilleri az önce savcılığa giderek verdim ve ifademi sağladım. Konu ile alakalı bu başlık altından olan biteni tek tek anlatacağım. Bu gibi dolandırıcı - tokatçılara prim vermemek adına lütfen herkes şikayetçi olsun.

https://bitcointalksearch.org/user/suberman-1015207 bu profil sahibi arkadaşıda 700 lira dolandırmış aynı kişi...

Şahıslara ait banka bilgileri, bu kişi, kişiler - ad soyad - bank bilgiler ile kimse iş yapmasın lütfen.

TR70 0004 6013 2088 8000 0062 12 Mehmet karakaya - İstanbul Beylikdüzü Şube
TR24 0006 4000 0016 0160 0694 11 Mustafa Rişvanoğlu - Toros / Adana Şube
TR10 0011 1000 0000 0068 0804 57 Emre Öztürk - En Para

Dolandırıcının forum profil adresi; https://bitcointalksearch.org/user/asalet-937874

Dolandırıcının telefon numarası; 0545 663 19 26

Yarın ödeme yapıcam yanlış yolda olduğumn farkına vardım ve kul hakkının kötü birşey olduğunu gördüm.Cidden kusura bakmayınız yarın gün içinde yatırıp burayada dekont atarım yatırdığıma dair parayı

"yanlış yolda olduğumn farkına vardım ve kul hakkının kötü birşey olduğunu gördüm"

Nasıl?

Manevi olarak mı? Yoksa şikayetçinin hukuki baskısı ile mi?

Bence oradaki bilgiri görmenin baskısı ile Cheesy
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
June 02, 2017, 03:53:46 AM
Newbie hesaplar dava acmayın demişler nedense Smiley
Dolandırıcılardan biri gelip pişmanım demiş bakalım parayı geri yollayacakmı? Dekontu bekliyoruz
sr. member
Activity: 308
Merit: 253
June 02, 2017, 03:11:16 AM

Mustafa Rişvanoğlu - Emre Öztürk - Mehmet Karakaya bu 3 kişi ile yapılan forum üzerinden dolandırıcılık olaylarında benimde ağzım yandığı için tüm konuşmalar, evraklar ve delilleri az önce savcılığa giderek verdim ve ifademi sağladım. Konu ile alakalı bu başlık altından olan biteni tek tek anlatacağım. Bu gibi dolandırıcı - tokatçılara prim vermemek adına lütfen herkes şikayetçi olsun.

https://bitcointalksearch.org/user/suberman-1015207 bu profil sahibi arkadaşıda 700 lira dolandırmış aynı kişi...

Şahıslara ait banka bilgileri, bu kişi, kişiler - ad soyad - bank bilgiler ile kimse iş yapmasın lütfen.

Dolandırıcının forum profil adresi; https://bitcointalksearch.org/user/asalet-937874

Yarın ödeme yapıcam yanlış yolda olduğumn farkına vardım ve kul hakkının kötü birşey olduğunu gördüm.Cidden kusura bakmayınız yarın gün içinde yatırıp burayada dekont atarım yatırdığıma dair parayı

"yanlış yolda olduğumn farkına vardım ve kul hakkının kötü birşey olduğunu gördüm"

Nasıl?

Manevi olarak mı? Yoksa şikayetçinin hukuki baskısı ile mi?
sr. member
Activity: 462
Merit: 250
June 02, 2017, 01:12:54 AM
Arkadaşlar ne yapalım yalvaralım mı? Ayağınıza mı kapanalım size diyoruz ki ESCROW ŞART. Ek ücret de istemiyor eal kullanın ya escrow bedava kullanın!!!!!
newbie
Activity: 22
June 01, 2017, 05:33:32 PM

hero member
Activity: 644
Merit: 504
June 01, 2017, 02:29:43 PM
Dolandırıcılar yüzünden bitcoin işin dönüp dolaşıp bir yerde bize de gireceğe benziyor. Devlet şikayetlerden sıkılrı bu işe el atarsa o zaman görün curcunayı. Hiç öyle polis teşkilatı ilgilenmez falan yapmayın herşey merkezden gelen bir yazıya bakar afrikanın  Zimbabwe ülkesinde yaşamıyoruz. Türkiye cumhuriyetinde yaşıyoruz kanunlar var, He merkezden bir yazı gelir ise ne olur o zaman ilgilenmeyen teşkilat neler yapıyor şaşırırız. Son zamanlarda şikayetler arttı çünkü.
member
June 01, 2017, 02:18:10 PM
Şahıs https://prnt.sc/ferlqv bu kişi mi acaba? tanıyan var mı?
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
June 01, 2017, 01:41:33 PM
Bitcoin'in yasalarda yeri yok diye bir önermeye itibar etmeyiniz. Türk Hukuku'nda sözleşme serbestisi vardır. Sonuçta bitcoin de satım sözleşmesi ile sağlanan bir mal ya da hizmet olarak adledilebilir. Ayrıca saul'un dediği gibi yine hukukumuzda hukuki sebep ilkesi kabul edilmiştir. Geçerli bir hukuki sebebe dayanmayan hak kazanımlarında devreye giren koruyucu kurallardan bir tanesi de sebepsiz zenginleşmedir. Burada yapılması gereken savcıya bitcoinin satım sözleşmesine konu olabilecek, sanal da olsa varlığı olan bir mal olduğunu gösterebilmek.
member
June 01, 2017, 12:06:13 PM
yani arkadaş haklı tabi bitcoinin yasalarda belki yeri yok fakat türk borçlar kanunu uyarınca sebepsiz zenginleşme diye bir yasamiz var.6098 sayılı borçlar kanunu 77-82 arasında bu konu işlenmiş. yani bu dolandırıcı arkadaş muhtemelen bu yazdiklarimi okuyor o yüzden iyi okusun. kimsenin alacagi kimsede kalmaz aslan yapmişsin kendince bi üçkağit ama  arkadaş eğer savcılıga bu yoldan giderse ki ben gidecegini düşünüyorum rahat rahat gezecegin 4 5 ay sadece ondan sonra başlar senin terlemeler . hesap olarak arkadaşinin sevgilinin veya herhangi bir tanıdıgının hesabını kullanmış olman dolandirdigin arkadaşi ilgilendirmez o parasini çatir çatir alir.geri seni bağlar artik o arkadaşin veya kimse oda seni bulur illa. he bu arada banka bilgilerinde var bloke yiyince hesaplar görürüm o zaman seni. bu arada şahsına ait tüm bankalardaki tüm hesaplarin bloke oluyor onuda belirteyim.

Adliyede komiser bir arkadaş vardı btc den anlıyor hatta kendine ait btc birikimi bile varmış Smiley baya yardımcı oldu sağolsun. Telefon arama kayıtlarından tutun da bütün evrak + belge + diğer dolandırdıkları konular, konuşmalar ne var ne yok ilettim. Başkalarını yakamayacak bu karaktersiz.
full member
Activity: 154
Merit: 100
June 01, 2017, 12:03:35 PM
Arkadaşlar bizi bir adam ev kiralayacam diye depozitoyu alıp kaçmıstı savcılıga verdik 2 sene oldu daha adam yakalanmadı ne yazakki türk polisi çalısmayı sevmiyor resmi evrak banka adres teyit cep teyit hersey var ancak polis bulmuyor ne iş anlamadım bu tür olaylar o yüzden var savcılıga gitseniz 1-2-3 de bir şey olmaz şikayet coksa inceliyorlar yada arkanızda savlam avukat olması lazım o da zararı kurtarmıyor
newbie
Activity: 56
June 01, 2017, 12:02:54 PM
sımdı hesap ac gel buraya mahkemeye versekte bır sey cıkmaz de.manidar geldi şahsen .yazacak baska konu yoktuda ilk mesajını buraya mı yazmak geldi icinizden Cheesy

Hocam bu forumda ve r10da bulunmuş olan Sabri Serçin vakasında da dedikleriki gördük.Bu forumda yeniyim dikkat çeken konulara yazıyorum.Hayırlı ramazanlar bu arada

Ulan ramazan ramazan agimi actiracaksin. Dikkat ceken konulara yaziyormus..Bir de kalmis mubarek ramazan ayini kutluyormus,
Kayit tarihin 31 mayis 2017 (  yani dun ) dikkat ceken konu tahminimce isminin gectigi konu  Grin ; verdigin oneride , bos ver eline bir sey gecmez vs. hepinizin basi agricak hic merak etme. Sen mahkemeye cagrildiginda anlarsin kimin eline ne geciyor.
Ayrica seni de diger  dolandiricilarin bulundugu ignore listeme dahil ediyorum. Beni dinlerseniz sizde boylelerini ignore edin.  Wink
hero member
Activity: 560
Merit: 501
June 01, 2017, 11:56:26 AM
yani arkadaş haklı tabi bitcoinin yasalarda belki yeri yok fakat türk borçlar kanunu uyarınca sebepsiz zenginleşme diye bir yasamiz var.6098 sayılı borçlar kanunu 77-82 arasında bu konu işlenmiş. yani bu dolandırıcı arkadaş muhtemelen bu yazdiklarimi okuyor o yüzden iyi okusun. kimsenin alacagi kimsede kalmaz aslan yapmişsin kendince bi üçkağit ama  arkadaş eğer savcılıga bu yoldan giderse ki ben gidecegini düşünüyorum rahat rahat gezecegin 4 5 ay sadece ondan sonra başlar senin terlemeler . hesap olarak arkadaşinin sevgilinin veya herhangi bir tanıdıgının hesabını kullanmış olman dolandirdigin arkadaşi ilgilendirmez o parasini çatir çatir alir.geri seni bağlar artik o arkadaşin veya kimse oda seni bulur illa. he bu arada banka bilgilerinde var bloke yiyince hesaplar görürüm o zaman seni. bu arada şahsına ait tüm bankalardaki tüm hesaplarin bloke oluyor onuda belirteyim.
member
June 01, 2017, 11:36:44 AM
Hocam savcılığa bugün gittim zaten asla vazgeçmem, kaldı ki bir sürü delil ve belge ile gittim.

Bu karaktersizle muhakkak görüşmeye çalışacağım. İnşAllah nasip olur, bakalım neler olacak tüm forumuda bilgilendireceğim.
copper member
Activity: 1274
Merit: 555
https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site
June 01, 2017, 10:04:04 AM
Bu işin arkasını bırakmayın. Size bi taktik de vermek isterim(bilmeyenlere). Büyük ihtimal savcılığa başvurduktan sonra savcı bey kovuşturmaya yer verilmedi yazan resmi posta yollayacak adresinize. Surprise!: o postada şikayetçi olduğunuz kişinin kütüğünden tutun ana baba adı, oturduğu ev adresi her halt yazacak. O zaman fiziksel adalet devreye girer diye düşünüyorum kolay gelsin bu kıyağımıda unutmayın savcılığa gitmekten asla vazgeçmeyin.
hero member
Activity: 504
Merit: 500
June 01, 2017, 09:57:36 AM
Merhaba,
Geçtiğimiz günlerde bitcoinci isimli arkadaşta beni dolandırmıştü 2 K gibi para miktarı söz konusu idi.Bi an bende böyle mahkeme vermeyi düşündüm lâkin boşa zaman kaybetceğimi anladım.Bitcoin'in kanunda yeri yok herhangi bir ispat alınmaz.Ayrıca bu şahışlar gibi ayrı banka hesabı veriyordu bize de.Öğrendiğim kadarı ile bazı forumlarda banka transfer işlemi yapan arkadaşların hesap bilgileri bunlar.Direk kendi hesaplarına para göndermiyorlarmış.Avukat arkadaşım ile konuştum ve boşa zaman kaybetme versende birşey çıkmaz dedi bende vermekten vazgeçip Allaha dua etmeye başladım inşallah hem bu dünyada hem öbür dünyada çıkarır diye..Geçmiş olsun

Tamam oldu paşam, başka bir isteğiniz çay, kahve ?

Burası muz cumhuriyeti değil burda onlarca kişiyi dolandırcan her gün forumda dolandırıldım konusu açılacak ondan sonra davadan vazgeç birşey çıkmıyor dicen çıkar öyle bir çıkar ki elin ayağın titrer senin.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
June 01, 2017, 09:21:56 AM
Yeni hesap açıp vazgeçirmeye çalıştıklarına göre arkadaşlarda tırsma başlamış. Bence dolandırdıklarınızdan en azından burda çemkirenlere paralarını geri gönderinki belki bir kaçı dava açmaktan vazgeçer.
newbie
Activity: 59
June 01, 2017, 09:19:42 AM
sımdı hesap ac gel buraya mahkemeye versekte bır sey cıkmaz de.manidar geldi şahsen .yazacak baska konu yoktuda ilk mesajını buraya mı yazmak geldi icinizden Cheesy

Hocam bu forumda ve r10da bulunmuş olan Sabri Serçin vakasında da dedikleriki gördük.Bu forumda yeniyim dikkat çeken konulara yazıyorum.Hayırlı ramazanlar bu arada

Bağlama takımından oyun havaları Smiley
Pages:
Jump to: