Pages:
Author

Topic: Dolandırılmamak 101 - page 7. (Read 59162 times)

hero member
Activity: 504
Merit: 500
May 31, 2017, 06:27:18 AM
btcturk koinim gibi borsalar yerine Neden mesajla maille telefonla hiç tanımadığınız birinden alım satım yapıyorsunuz. Yanlış anlaşılmasın bilmediğimden soruyorum

Fiyat farkı. Preev kuru - Paribu kuru arasından 1100 lira fark var. Tabii burda ucuza satan göremiyoruz ama bazen oluyor zaten escrow kullanın diye bas bas bağıyoruz fakat yinede olanın önünde durulmuyor.
jr. member
Activity: 110
Merit: 2
May 31, 2017, 06:19:49 AM
btcturk koinim gibi borsalar yerine Neden mesajla maille telefonla hiç tanımadığınız birinden alım satım yapıyorsunuz. Yanlış anlaşılmasın bilmediğimden soruyorum
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
May 28, 2017, 07:31:29 AM
Forum hesaplarının kolayca el değiştirdiği bir ortamda Escrow olarak teklif edilen kişinin güvenirliği de tartışma konusu olmuyor mu?

Hesaptaki en eski bitcoin adresiyle mesaj imzalamasını isterseniz hesabın el değiştirip değiştirmediğini öğrenebilirsiniz.
ocl
newbie
Activity: 28
Merit: 0
May 27, 2017, 06:09:23 PM
Forum hesaplarının kolayca el değiştirdiği bir ortamda Escrow olarak teklif edilen kişinin güvenirliği de tartışma konusu olmuyor mu?

hero member
Activity: 504
Merit: 500
May 25, 2017, 05:50:07 PM
escrow aracı mı oluyor ?

komisyon alıyor mu bu işten ?

Evet, komisyon alan var almayan var. Escrow kullanın dolandırılmayın.
newbie
Activity: 15
May 24, 2017, 01:20:10 PM
escrow aracı mı oluyor ?

komisyon alıyor mu bu işten ?
hero member
Activity: 700
Merit: 553
March 23, 2017, 09:58:46 AM
escrow kelimesine pek aşikar değilim ama genelde ticaretimi r10 adlı webmaster forumundan yapıyorum (kitlesi geniş olduğu için reklam sayılmaz büyük ihtimal) ve +trader sistemiyle forumda çok güvenli işler dönüyor. Forumda var mı veya gelecek mi bilmiyorum ama burda dönen alışverişin güvenilirliği açısından kişinin daha önceki ticaretlerini gösteren bi panel eklenebilir ufak bi smf eklentisiyle.

trust larına bakabilirsiniz.

ESCROW suz alışveriş yapmayınız.
full member
Activity: 366
Merit: 101
March 23, 2017, 09:33:35 AM
escrow kelimesine pek aşikar değilim ama genelde ticaretimi r10 adlı webmaster forumundan yapıyorum (kitlesi geniş olduğu için reklam sayılmaz büyük ihtimal) ve +trader sistemiyle forumda çok güvenli işler dönüyor. Forumda var mı veya gelecek mi bilmiyorum ama burda dönen alışverişin güvenilirliği açısından kişinin daha önceki ticaretlerini gösteren bi panel eklenebilir ufak bi smf eklentisiyle.
sr. member
Activity: 308
Merit: 253
March 03, 2017, 05:50:28 AM
Kelin ilacı olsa başına sürermiş.
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
March 01, 2017, 01:56:54 PM
   Forumda escrow hizmeti veren eski üyeler var, bunlar bir çok insanın tanıdığı kişiler, genelde escrowla alışveriş yapılırken aracı olarak bu üyeleri kullanıyorlar forumda. Bu yüzden oldukça güvenli oluyor,  hiç bilinmeyen yeni üye olmuş birinden escrow hizmeti alırsanız biraz risk var, ama gene de hiç tanımadığınız birine para yollamaktansa bilindik bilinmedik herhangi birinden escrow hizmeti alman daha iyi olur,

Hali hazırda hem escrow hizmeti veren hem de, satış yapan fon açan, al-sat yapan üyeler mevcut, bunlarla alış veriş yaparken kendi bütçene gmre küçük miktarlardaki alışverişlerinde escrow kullanmadan alışveriş yapabilirsin,

bir de pazar alanında yan üyelikler açıp, ucuz fiyattan yüklü miktarda BTC satıp(5-25 btc) , şu kadar kaldı, şuna satılmıştır, buna satılmıştır, tarafımdan alınmıştır gibi mesajlarla post kasıyorlar üyelik tarihine bakıyorsun 2 gün lük 1 aylık üyelikler, bunlar dolandırıcı oluyorlar genelde, genede alışveriş yapacam diyorsan escrow kullanarak kendini garantiye alırsın
sr. member
Activity: 714
Merit: 316
The Experience Layer of the Decentralized Internet
March 01, 2017, 12:12:20 PM
escrow olmadan alış satış yapmıyacagız ama escrow kim olacak ve escrowa nasıl güveneceğiz onu anlamadım ben.
neyse zamanla öğreneceğiz herhalde
newbie
Activity: 2
January 24, 2017, 11:36:11 AM
Benim gibi bitcoin olayını yeni yeni idrak etmeye başlamış arkadaşlar için çok güzel bir yazı. Teşekkür ederim.
member
Activity: 93
Merit: 10
January 12, 2017, 04:17:28 AM
https://escrowmybits.com/

arkadaşlar yukardaki escrow hizmeti veren siteyi deneyen oldumu hiç? komisyon tutarı %1 görünüyor. bu arada sadece bitcoin üzerine hizmet vermeleri de bana biraz güven verdi.
full member
Activity: 163
Merit: 100
January 12, 2017, 04:04:54 AM
Escrow kullanmadan işlem yapmıyoruz demek ki Smiley
hero member
Activity: 2030
Merit: 608
Online Security & Investment Corporation
December 31, 2016, 09:48:01 AM
Bugün dolandırıldığımı düşünerek açtığım bir konuyu moderatöre bildirerek silinmesini rica ettim ve konu silindi.. Çünkü şahsa ulaştım ve kargomu göndereceğini belirtti. Başıma böyle birşey gelince dolandırılmak ile ilgili bende birşeyler yazmak istiyorum. Daha önce birkaç defa dolandırıcıların kurbanı oldum. Basit önlemler alınablir. Ben hep uyguluyorum.

Alışveriş yapacağınız kişiye para göndermeden önce yapmanız gerekenler:

-Kişinin adını soyadını google da arattırın. Olumsuz bir yorum var mı yok mu öğrenin.
-Kullandığı telefon numarası adına mı kayıtlı tespit edin. (118 servislerini kullanabilirsiniz.)
-Telefon numarasının sahibi ve paranın gönderildiği hesap sahibi aynı kişi olmasına dikkat edin.
-Facebook, instagram, twitter hesapları var mı kontrol edin.
-Kargo şubelerinden o isme daha önce hangi adrese kargo teslimi yapılmış ve kayıtlı telefon numarası ne kontrol edebilirsiniz.
-Para gönderirken açıklama kısmına alacağınız ürünü belirtiniz. (Kargo ile göndereceği x marka ürün)

********************************************************************************************************

Bunlar basit alınacak önlemlerdir. Bu önlemleri herkes alabilir. Peki diyelim ki dolandırıldınız. Ne yapacaksınız ?

Öncelikle sosyal medyada bu şahsa ait hesapları tespit ederek akrabalarını ve arkadaşlarını bulunuz. Bu kişilerle irtibata geçerek dolandırıldığınızı anlatınız. Kişi eğer çevresinde itibarının zedelenmemesini istiyorsa yanlış anlaşılma olduğunu belirterek size ya para iadesi yapacak yada bahse konu ürünü gönderecektir. Ben bu şekilde iki kişiden paramı kurtarmıştım. Ancak bazı kişiler hiçbirşeyi önemsemez, zaten adamın işi dolandırıcılıktır.

Şahsıma ait Vodafone Silver ve Turkcell Mavi Nokta bayilerim var. Buralardan telefon numarasına ait bazı bilgilere ulaşabiiyorum. Tüm bilgilere ulaşılmıyor ama belirli bilgilere ulaşılabiliyor. Eğer tanıdığınız yetkili bayiler var ise onlarla iritbata geçin. Bu bayilerden bazı bilgilere ulaşılabildiğini unutmayın.

Banka dekontu, mesajlaşmaların ekran görüntüleri, ürünün satıldığı sayfanın ekran görüntüsü vb. delilleri de ekleyerek dolandırıldığınızı açıklayan bir dilekçe ile savcılığa suç duyurusunda bulunun. Savcı müracatınızı alacak. Ancak soruşturma zaman alacaktır. Savcı, genelde karşı tarafın ifadesini dahi almadan bu bir alacak verecek meselesi diyerek takipsizlik vermektedir. Ancak bazı savcılar karşı tarafın savunmasını da aldıktan sonra bu bir alacak verecek meselesidir diyerek takipsizlik vermektedir. İkinci söylediğim gibi olması hainde bu şahsa ait adres ve telefon bilgileri dosyadan öğrenilebilecektir. Dolandırıcılar savcıların kovuşturmaya yer olmadığına karar verdiğini bildiği için bu konuda çok rahatlardır. Ancak dediğim gibi ne olursa olsun siz şikayetçi olun, eğer ifadeleri alınırsa iletişim bilgilerinizi tespit etme imkanınız olacak. Ayrıca bir kişi için bu şekilde çok fazla şikayet olması halinde o kişi hakkında soruşturma başlatılarak incelemeye alınıyor. Bu yüzden mutlaka şikayetçi olun. Avukat tutmanıza gerek yoktur. Bana ulaşırsanız şikayet dilekçenizi ben hazırlayabilirim.

Banka dekontu, mesajlaşmaların ekran görüntüleri, ürünün satıldığı sayfanın ekran görüntüsü vb. delilleri ekleyerek ilamsız icra takibi başlatın. Bu aşamada bir avukata ihtiycınız olacak. 100-200 TL arası dava masrafı ödemeniz gerekecek. Avukat üceti ödemiyorsunuz. Avukat ücreti olarak 500 TL de dava açılan taraftan tahsil ediliyor. Ayrıca icra takibi karşı tarafa tebliğ edildiğinden itibaren faiz işlemektedir. Paranızı faizi ile alabilirsiniz. Bir arkadaşımın başına gelmişti. Birlikte hareket ederek parasını kurtarmıştık. Bir yıl sürmüştü. Karşı taraf borca itiraz etmemişti. Geç ödeme yapmıştı faiz ödemek zorunda kalmıştı. Eğer borca itiraz etseydi icra dosyası konu edilerek hukuk mahkemesinde dava açılması gerekiyormuş. Bu durumda haksız olduğu kesin olduğu için dava sonucunda hakim %20 yada %40 oranında (tam oranı şuan hatırlamıyorum.) inkar tazminatı da ekleyerek faizi ile karşı tarafın ödemesine hükmedecekmiş. Bu yüzden mutlaka dava açın.

En son seçenek ise şahsı bulduğunuzda tepesine çökmektir. Dağ başında yaşamıyoruz bu doğru ama çok büyük tutarlar söz konusu olursa malesef yapılacak en güzel çözümlerden biridir. Vatandaşın biri dairesini satmak istediği ile ilgili bir ilan koymuş. Arkadaşı meve talip olmuş. 10 000 TL kapora vermiş ancak daha sonra şahsa ulaşamamıştı. Ertesi gün zaten tapuya gidilecek diye ve evi de belli diye herhangi bir belge almamıştı. Söz konusu evde oturanlar kiracı idi ve ev de başka birine ait idi. Ev gerçekten satılıktı ancak ev o kişinin değildi. Kısacası dolandırılmıştı. Araştırarak şahsın ev adresine ulaştı. Şahıs ortada yoktu. Ailesine parayı geri istediğini, para geri ödenirse sorun çözüleceğini söyledi ve ev takibe alındı. 8 gün sonra bu şahıs evden dışarı çıkarken yakalandı. Yani bu süre boyunca evdeymiş. Yakalandıktna bir kaç saat sonra eve biri gitti ve karısı parayı teslim etti. Daha sonra adam bırakıldı ve hiçbir şey olmadı. Bu şahsı bazen yolda görürüz. Selam verir geçip gider. Ha ne mi oldu ? Yaka paça arabaya bindirilip bi yere götürüldü. Elektro şok verildi biraz. Darp olmasın, vücutta iz olmasın diye dövülmedi. Tanga ve sütyen giydirilerek videosu resimleri çekildi. Bi daha akıllı olmaz da birinin canını yakarsa bu video ve resim her yerde yayınlanır denildi. Tabi bunlar bir arkadaşımın başına gelmiş. Bana anlatmıştı.  Wink Wink Wink

newbie
Activity: 29
October 22, 2016, 04:22:10 PM
Teşekkürler bu faydalı bilgiler için.Yeni başlayan benim  için güzel bilgiler.
full member
Activity: 134
Merit: 100
September 28, 2016, 09:53:31 AM
0.0001 bitcoin için bile türlü yalanlar uyduran kullancılar görebilirsiniz. O yüzden daha dikkatli olmanızı ve güvendiğiniz kişilerle alışveriş yapmanızı tavsiye ediyorum. ve Kesinlikle Escrowsuz alışveriş yapmayın..!
member
Activity: 140
Merit: 10
September 18, 2016, 07:33:03 PM
daha önce hiç bitcoin alıp satmadım ama bu escrow olayı hakıkaten mantıklıymıs. peki bu escrow sıtelerı ıslemlerde yüzde kac komısyon alıyo arkadaslar ve bu komısyonu satandan mı alıyor sahıbınden get gibi yani ?
sr. member
Activity: 350
Merit: 250
Presale Starts on 30th of November
September 18, 2016, 03:33:51 PM

Arkadaşlar dolandırılmamak adına bu yazdıklarımı iyi okuyun.

* Forumda alış veriş yapılırken en güvenilir üyeler bile escrow kullanmadan kolayca btc satamazken yeni üyelik açmış olanların bir anda 10'ar 20'şer btcyi escrow kullanmadan hızlıca ve sorunsuzca satmaları sizlere garip gelmiyor mu?

* Bunların çoğunun newbie rütbesinde olması ne garip değil mi?

Diyeceğim o ki, sakın bu satış konularına aldanıpta escrowsuz alışveriş yapmayın. Bu forum bunları daha önce gördü. 30 TL dolandırabilmek için kendi kendine borç verip trust kasanlar, kendini güvenilir bir üye gibi göstermeye çalışıpta birden fazla üyelikle kendi kendine bitcoin satanlar vs...

KANMAYIN... ESCROW KULLANIN...ESCROW SİZİN EMNİYET KEMERİNİZDİR.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
August 12, 2016, 04:50:59 AM
Escrow site tavsiyesiniz var mıdır?
%kaç işlem ücreti alınmaktadır?
Pages:
Jump to: