Pages:
Author

Topic: Dün için dünyanın büyük borsalarından biri olan FTX - page 2. (Read 280 times)

legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Biraz önce OKX twitter adresinden borsa kullanıcılara ait varlıkların saklandığı cüzdanları paylaştı. Bu veri bazı noktalara ışık tutsa dahi borsa hesapları üzerinden kullanıcı hesaplarına tanımlanmış varlık miktarına ait veriler paylaşılmadığı sürece anlamsızdır. Sadece en azından belli bir miktar ellerinde para olduğunu bilirsiniz ama oranın 1:1 olduğundan emin olamazsınız.

Bütün merkezi borsalar bugünlerde yaşadığımız olayla ilgili olarak yada kullanıcılarına lütfediyormuş gibi göstermek için değil tam anlamıyla bir zorunluluk olarak tarihleri belirli, düzenli ve şeffaf bir biçimde varlıklarının durumunu paylaşmak ZORUNDA olmalı.

Bu piyasada gerçek güç kullanıcılara ait ve topluluk gücünü doğru şekilde kullanabilirse, verileri paylaşmayan borsaları topluluk olarak cezalandırarak devre dışı bırakabilirsek hepimiz çok daha güvende oluruz.

FTX borsasında çeşitli sebeplerle defalarca işlem gerçekleştirdim. Kendimce yüklü işlemlerimde oldu asla belli bir yüzdeyi geçmesem bile tam o ana gelecek bir saçmalık sebebiyle varlıklarımı kaybetme olasılığımı düşünmek istemiyorum.

member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
Filler tepişti büyük olan fil hem çimenleri hem de küçük olan fili ezdi. FTX in yok olup gideceğini hiç zannetmiyorum ama FTT yatırımcıları bir gecede fakirleştiği için FTX in eski imajını asla sağlayabileceğini düşünmüyorum. Binance ın rakipsiz kalması, bu denli tekelleşmesi kesinlikle doğru bir şey değil. Olan biten biraz BNB ye yaradı ama benim Binance a olan sempatim zaten bitmişti, ilgim de git gide azalıyor. Ciddi bir alternatif gelişmesi gerekiyor.
CZ ilk başlarda böyle şeyler yapmaya meyilli birisi değildi. Ciddi bir adam profili vardı gözümde ama artık değil, ama yine de devasa bir borsanın patronu olduğu için güveniyorum diyebilirim. Şimdi ılıman tweetler gelmeye başladı, ama artık toparlanacağını sanmıyorum. Şunu da söyleyeyim, FTX'i batıran yine kendileri oldu, sen kendine sermaye ayırmazsan olacağı buydu.
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
Filler tepişti büyük olan fil hem çimenleri hem de küçük olan fili ezdi. FTX in yok olup gideceğini hiç zannetmiyorum ama FTT yatırımcıları bir gecede fakirleştiği için FTX in eski imajını asla sağlayabileceğini düşünmüyorum. Binance ın rakipsiz kalması, bu denli tekelleşmesi kesinlikle doğru bir şey değil. Olan biten biraz BNB ye yaradı ama benim Binance a olan sempatim zaten bitmişti, ilgim de git gide azalıyor. Ciddi bir alternatif gelişmesi gerekiyor.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
Dün için dünyanın büyük borsalarından biri olan FTX bence artık küçük bir borsaya dönüşmüştür, ne kadar doğru bilmiyorum ama ellerinde 36 bitcoin kaldığı gözüküyor. CZ artık borsalardaki btc'ye göz dikmeye başladı çok korkunç.
Pages:
Jump to: