Pages:
Author

Topic: Dünyanın en sağlıklı şehirleri belli oldu! - page 2. (Read 337 times)

member
Activity: 182
Merit: 10
Taylanddan bi şehrin ilk sırada yer alması çok ilginç AIDS gibi daha birçok bulaşıcı hastalık o ülkede çok fazla var gerçekten şaşırdım.
newbie
Activity: 42
Merit: 0
bence bursa 1 ci olması lazım ama tabi neye göre yapıldı bilmiyorum Shocked
newbie
Activity: 30
bursa bunu hak ediyor ama sinop ta mükemmel
sr. member
Activity: 672
Merit: 251
Kriterler nedir acaba merak ettim. Bursa'ya hiç gitmedim ama çok yeşil ve güzel bir şehir olduğunu söylüyorlar. Türkiyeden bir şehrin ilk ona girmesi çok gurur verici.
jr. member
Activity: 196
Merit: 2
Bursanın girmesi şaşırtmıyor ama İstanbul, Ankara nasıl girebilir bu listeye. Hem bir de ilk 100'e girmişler. Bunların sağlıktan kastı ne acaba
jr. member
Activity: 124
Merit: 4
Boşuna Yeşil Bursa demiyormuşuz Smiley
member
Activity: 378
Merit: 14
Haberde bile kriterler paylaşılmamış, laf olsun diye haber yapmışlar. Sağlıklı derken, insan sağlığımı, yeşillikmi, çevremi hangisi?
V.
newbie
Activity: 20
İstanbul'un girmesi şaşırttı beni açıkçası. Gerçi çok iyi yerlerde değil ama yine de İstanbul'un girdiği bu listede Karadeniz bölgemizden de şehirler girebilirdi bence.
member
Activity: 532
Merit: 22
Tamda benim yaşadığım şehirmis. Boşuna beğenmemişim
member
Activity: 322
Merit: 11
Bursa'yı anlarım anlamasına da İstanbul'un Ankara'nın İzmir'in girebildiği bir listeye bizim onlardan önce girecek onlarca şehrimiz var. Hele ankara kışın akşam pis havadan sis çöküyor evlerin üstüne kadar. Suyu desen suyu temiz değil şehir desen şehir temiz değil.
full member
Activity: 322
Merit: 158
Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---
Niye tahmin edemeyelim ki Bursa Türkiye'nin 4. büyük şehri ve yeşili, doğası, havası, sanayisi, turizmi , yaz ve kış sporları ile 4 mevsimi yaşayabileceğimiz bir şehir bu kadar şaşırmamak gerekiyor... Nereden biliyorsun ? Gezdim gördüm konakladım oradan biliyorum... Ne yani sadece kuru kalabalık olan her tarafını bok götüren İstanbul mu ilk 5 te olsaydı yada dümdüz arazide kurulu sadece Türkiye baz alındığında jeopolitik olarak tam ortada kalan Ankara mı ? Veya sadece Turizme yarayan İzmir mi ?
jr. member
Activity: 74
Merit: 1
Neye göre belirliyorlar acaba bu şehirleri? veya hangi kriterlere göre? sadece nüfusu bir seviyenin üstünde olan şehirlere mi bakıyorlar acaba? yoksa ankaranın sağlık sırasında 89. olduğu bir listeyi nasıl yapmayı başarabilmişler.
newbie
Activity: 57
Numbeo şehirlerin sağlık endekslerini açıkladı. Türkiye'den listeye dört şehir girdi.

Bir de ilk 5'te tahmin edemeyeceğiniz bir şehir var...

İlk 5'te Türkiye'den tahmin edemeyeceğiniz o şehir

20- Brüksel, Belçika

19- Lahey, Hollanda

18- Bangkok, Tayland

17- Madrid, İspanya

16- Edinburgh, İskoçya

15- Minneapolis, ABD

14- Canberra, Avustralya

13- Hamburg, Almanya

12- Tokyo, Japonya

11- Brisbane, Avustralya

10- Hamilton, Kanada

9- Valensiya, İspanya

8- Nijniy Novgorod, Rusya

7- Münih, Almanya

6- Leeds, İngiltere

5- Bursa, Türkiye

4- Taipei, Tayvan

3- Seul, Güney Kore

2- Glasgow, İskoçya

1- Chiang Mai, Tayland

56- İzmir, Türkiye

89- Ankara, Türkiye

94- İstanbul, Türkiye

Son sırada... 199- Bakü, Azerbaycan

kaynak : https://www.mynet.com/dunyanin-en-saglikli-sehirleri-belli-oldu-110104355278#10199779
Pages:
Jump to: