Pages:
Author

Topic: eczanelerden maskerlerinizi alabilirsiniz. - page 2. (Read 663 times)

legendary
Activity: 1946
Merit: 1310
benim beklentim 0,25 kuruş gibi rakamlardı sonuçta belirli bir grup bu bedava maskeleri evlerine zaten yığdı. ben diyordum ki yaparsın 0,25 kuruş sadece insanlar ihtiyacı kadar alır işini bitirince çıkartıp atar 1tl nedir yav. Resmen dalga geçiyorlar

uzun zamandır evdeyim şunu gördüm devlet diyorki zaten vatandaşın %40 ını biz besliyoruz beslediğimiz kısıma 3 kuruş para veriyoruz yemek veriyoruz zaten %40 oy cepte 3-5 birşeyde yaptıkmı kazanırız mantığı sonucu bu oluyor işte vatandaş için yapılan hiçbirşey yok.

biz ürünü  2 kat pahallı satsak rantçı oluyorz maliye götümüzden eksik olmaz  ama kendileri 0,15 e mal edip 7x kar ederken birşey yok
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Cumhurbaşkanı sanırım biz güllük gülistanlık hayat yaşıyoruz sanıyor.  Geçmiş olsun arkadaşlar 0.10-0.15 kuruş arasına mal olan maskeyi cumhurbaşkanımız 1 tl üst limit seçti. 1tl nedir yav sanki bir maskeyi her gün kullanabiliyorsun kullan at ürünler bunlar yazık yazık bir yönetim halkla bu denli dalga geçemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maske satışına izin verileceğini açıklamasını ardından en çok merak edilen soru maske fiyatları oldu. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmazken, gelen bilgilere göre maskede tavan fiyat 1 lira olacak.

ERDOĞAN: MASKE SATIŞI YENİDEN BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün yapılan kabine toplantısının ardından maske satışı yapılacağını duyurup şu ifadeleri kullanmıştı: Daha önce maskenin parayla satılması yasaklanırken, eczanelerden ücretsiz olarak alınması kararlaştırılmıştı. Alınan yeni kararlara göre, maskelere daha hızlı ulaşılabilmesi için tavan fiyat uygulaması ile maske satışları yeniden başlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından ise maske fiyatının ne olacağı merak konusu oldu. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, maske fiyatından üst limitin 1 lira olacağı bilgileri geldi. Hürriyet'ten Eray Görgülü'nün haberine göre, yapılan görüşmeler sonrası tıbbi maskeler için 1 lira üst limit belirlenirken, eczanelerin yanı sıra marketlerde de satılabileceği gündeme geldi.

Kaynak: https://www.mynet.com/maske-fiyati-ne-kadar-olacak-maskeler-nerede-satilacak-ilk-bilgiler-geldi-110106511621

Aynen öyle hocam zaten çift katlısının kutusunu 70 e satıyorlardı fırsatçılık zamanında şimdi 50 ye satacaklar adı fırsatçılık olmayacak (!) gerçekten ben anlam veremedim şu maske işine

Önce maskeler parayla satılmayacak
Sonra Ptt kargo verecek
Sonra e devlet verecek
Sonra eczaneler verecek
Sonra satışı serbest...

Madem öyle en baştan 50 kuruş falan diyeydiler de biz de alaydık maskesiz alışverişe çıkamıyoruz. Bu haberden sonra maske yapanlar zengin olacak fakir iyice fakir zengin daha zengin.

Avrupa’dan ayrılan tek yönümüz maskemiz ücretsiz diyorduk . Almanlar bizi kıskanıyordu artık o da yok  Grin Grin

Eskiden çorba parası çıkarsak iyi diyorduk anlaşılan artık maske parası çıktı bugünde iyiyiz dicez
legendary
Cumhurbaşkanı sanırım biz güllük gülistanlık hayat yaşıyoruz sanıyor.  Geçmiş olsun arkadaşlar 0.10-0.15 kuruş arasına mal olan maskeyi cumhurbaşkanımız 1 tl üst limit seçti. 1tl nedir yav sanki bir maskeyi her gün kullanabiliyorsun kullan at ürünler bunlar yazık yazık bir yönetim halkla bu denli dalga geçemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maske satışına izin verileceğini açıklamasını ardından en çok merak edilen soru maske fiyatları oldu. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmazken, gelen bilgilere göre maskede tavan fiyat 1 lira olacak.

ERDOĞAN: MASKE SATIŞI YENİDEN BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün yapılan kabine toplantısının ardından maske satışı yapılacağını duyurup şu ifadeleri kullanmıştı: Daha önce maskenin parayla satılması yasaklanırken, eczanelerden ücretsiz olarak alınması kararlaştırılmıştı. Alınan yeni kararlara göre, maskelere daha hızlı ulaşılabilmesi için tavan fiyat uygulaması ile maske satışları yeniden başlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından ise maske fiyatının ne olacağı merak konusu oldu. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, maske fiyatından üst limitin 1 lira olacağı bilgileri geldi. Hürriyet'ten Eray Görgülü'nün haberine göre, yapılan görüşmeler sonrası tıbbi maskeler için 1 lira üst limit belirlenirken, eczanelerin yanı sıra marketlerde de satılabileceği gündeme geldi.

Kaynak: https://www.mynet.com/maske-fiyati-ne-kadar-olacak-maskeler-nerede-satilacak-ilk-bilgiler-geldi-110106511621
full member
Activity: 266
Merit: 106
İyice ölme eşeğim ölme muhabbetine döndü durum Cheesy yani 5 tl verip alsak daha iyidi dedirtiyor insana herkes siyah maske takıp anime karakteri gibi geziyor Cheesy paralel evrende dolmuşçu animesi varmış bu da onun evrenimizdeki yansımasıymış gibi
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
alex
çalışan arkadaşlar için yazıyorum: iş yerleriniz maskeleri devlet malzeme ofisi'nden tedarik edecek. orada form ile talep bildirme kısmı var. devlet malzeme ofisi'nden sorunsuz bir şekilde herkese ulaşacağını düşünüyorum. şu ana kadar yapılan en mantıklı hareket bu işin dmo üzerinden yapılacak olması.
legendary
of of of of siz daha ilk maskelerimi alıyorsunuz duydugum kadarı ile 2. dağıtımlar başlamış Cheesy
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
o kadar sovduk ama hz.reis’ten allah razi olsun tc ile maskelerimizi eczaneden aldik. amin.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Geçen aylarda pahalı bulduğum için kaliteli maskelerden almamıştım. Şimdi parayla bile alınamayacak duruma geldik sanırım! Şu 3M'nin maskesini gözüme kestirmiştim. Sokakta görüyorum bazılarında...
Aslında bez maske satışında yasak olmamalı. Böylelikle ünlü markalar da rengarenk maskeler üretip piyasaya verebilirler. Koruyuculuk açısından faydalı olup olmayacağını bilmiyorum gerçi. Sokaklara biraz renk gelirdi! Her yer siyah ve maskelerle doldu.
sr. member
Activity: 868
Merit: 265
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Maske işi yine değişti. Artık sadece 20-65 arası değil herhangi bir iş yerinde çalışansanız yine size maske yok. Çalıştığınız yerden alacaksınız deniyor.
Bu iş çok değişik bir hal aldı artık. Yani aslında basit bir takım hamleyle çözülebilecek bir şeyi bu kadar uzattılar. Eğer bahsedildiği gibi yeterli sayıda maske varsa, 4-5 farklı kargo firmasına eşit şekilde yükü bölüştürülerek dağıtımı sağlanır. Bunu da hızlı ve periyodik şekilde devam ettirilir.
Farklı çözümlerde düşünülebilir. Muhtarlar, fırınlar vs. yani insanların bir şekilde ulaşımı sağlanabilir ve sağlanmak da zorunda zaten.
legendary
lan nasıl yani adamlar resmen taşak geçmişler geri ne kaldı ki sadece işsizler mi alabiliyor artık Cheesy zaten belli yaşın üstüne vermiyorlardı hahaha. ben belediye ve kaymakamlığı rahatsız edip ihtiyacımı görmeye devam edeceğim ozaman.
legendary
Activity: 2268
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
https://eksisozluk.com/28-nisan-2020-maske-dagitimi-hakkinda-yeni-karar--6494811?a=popular

şimdi de böyle bir haber çıktı maske dağıtımları ile ilgili olarak. kamu ve özel sektörde çalışanların maske ihtiyacını işveren sağlıyacakmış. tamam biz iş yeri olarak kendimiz bu durumu hallediyoruz ama diğer firmalar nasıl yapacak? bütün firmalara devlet ücretsiz olarak mı dağıtacak yoksa firmalar kendisi mi alacak? parayla da satma olmadığı için ortada inanılmaz bir kaos var. yine diyorum yap şuna maksimum fiyat, bunun üstünde satanın da götünü kes.

Haber doğru hocam 1 aydır maske alamamış insanlar var. Çoğu iş yeri kendisi üretmeyeceğine ve satın alamayacağına göre dağıtmayacak. Kamu kurumlarının da çoğunda maske yok. Bugün ikinci tur mesajlar gelmeye başladı, geriye kalanlar kendi önlemini alsın.

2-3 gündür eczanelerde maske olmasına rağmen dağıtabilecekleri kişi yoktu mesajlar gitmediği için. Smiley Neresinden tutsan elinde kalıyor.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
alex
https://eksisozluk.com/28-nisan-2020-maske-dagitimi-hakkinda-yeni-karar--6494811?a=popular

şimdi de böyle bir haber çıktı maske dağıtımları ile ilgili olarak. kamu ve özel sektörde çalışanların maske ihtiyacını işveren sağlıyacakmış. tamam biz iş yeri olarak kendimiz bu durumu hallediyoruz ama diğer firmalar nasıl yapacak? bütün firmalara devlet ücretsiz olarak mı dağıtacak yoksa firmalar kendisi mi alacak? parayla da satma olmadığı için ortada inanılmaz bir kaos var. yine diyorum yap şuna maksimum fiyat, bunun üstünde satanın da götünü kes.
full member
Activity: 266
Merit: 106
2. hafta için payımıza düşen maskeleri almaya yarayan kod geldi Cheesy kendimi şanslı mı hissetmeliyim yoksa şansımı 5 tane boktan maske için piç ettiğime mi üzülmeliyim bilemedim Cheesy neyse darısı kod gelmeyenlerin başına, sanırım kodların bir hükmü kalmadı ama sadece yoğunluğu azaltmak için geri kalanlar zaten gidip alabiliyor
legendary
Activity: 2548
Merit: 1326
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Daha hiç kod almayan bir çok insan varken tekrar başvuru yapmamış olmama rağmen bugün bize ikinci kod gelmiş. Tabii bunda başvurunun notlar bölümüne "sayın bakanımıza hürmetlerimi sunuyorum, inşallah salgından sonra 2023'de dünya lideri olacak olan reisimizin zavallı Turum ve Merkeli yerli ve milli arabamızla Kanal İstanbul'da gezdirişini gözyaşlarıyla ayakta alkışlayacağız" yazmış olmamın etkisi olabilir.  Grin
Çok severim hepsini, bayılırım, canlarım benim...
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
Aynı @hovarda gibi banada bugün 5 adet maske gelmiş. Ben tek kişilik başvuru yapmıştım ayrıca 65 yaş üstü annem ve babama da 1 er adet kolonya ve 5'er adet yine maske gelmiş. Yalnız bana gelen maskeler ptt kargo tarafından gelmiş. Kolonya ve Maskeleri başka kişiler getirmiş.
full member
Activity: 518
Merit: 185
Bugün PTT tarafından 5 adet maske eve getirildi. Sanırım dağıtıma başladılar. Ama 2 kişilik başvuru yapmama rağmen sadece 5 adet getirilmiş.
member
Activity: 1106
Merit: 25
Kod gelmese bile eczanelerden gidip TC kimlik no baba adı vs bilhiler ile başvurunuzu öğreniyorsunuz. Ben kendi adıma alamadım ama eşimin adına olana çıkmış ve aldım.
Eşinin TC sini ezbere bilmenin faydasını bugün gördüm 😀
legendary
@Kalemder belediye yakınmı yakınsa gidin isteyin şimdiye kadar 10 civarı almışımdır çünki hastanede işlerim oluyor hastaneden çıktığımda korktuğum için o maskeleri atıyorum. bir kere hariç hiç maskeye para vermedim. bugün verdikleri maskeyi denedim burun tutucu kısmı yok ama cidden sağlama benziyor nefes alıp vermek çok zor dışarı hava üflesem gitmiyor.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Bugün bende almak için tekrar eczaneye gittim. Sisteme baktılar size daha sıra gelmemiş dediler. Bari paramızla alsak dedim. Ona da yok dediler. Eee maskem yok ne yapacağım dedim. Derin bir sessizlik.

Madem ücretsiz yapıldı gereği gibi davranılmalı. Su gibi istediğimizde alabilmemiz lazım. Mevcut maskeler depolara mı stoklandı. Yasaktan önce 0,5 liraya satılan basit bir bez parçası.

Geçen hafta gitmiş idim. Bugün yine gittim yine sıranız gelmemiş dediler. Yine maske alamadım. Yasak başladığından beri hiç maske verilmedi bana. Şimdi ben dışarı nasıl çıkacağım, markete nasıl gideceğim? Devlet bir şeyi yasaklıyor sanki herkese bedava verecekler ama sadece lafta! İş işten geçtikten sonra 5 tane kıytırıktan maske alsam ne almasam ne?
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
tc ve kimlikle maske işlemi 1 akrabam tarafından yine denendi.
bu aq evlatları maskeyi ne para ile satıyor ne de ücretsiz dağıtıyor.
tc kimlikle maske alma diye bişi yok.

e-ptt'ye başvuran ilk adamlardan biriyim
e-devlete başvuran ilk adamlardan biriyim
o maskeler gelmedi
telefona sms gelmedi
tc kimlikle eczaneye gittik o da yok.
ne var o zaman?

"Devletin gölgesi tüm beşerî faaliyetlerin üstüne düşer: Sosyal refah, iç düzen, halk sağlığı için uğraşır, bundan meşruiyet kazanır. Kural koyar, düzenler, yetkilendirir."

- Sosyal refah yok.
- İç düzen yok.
- Halk sağlığı yok.
- Kural yok.

O zaman devlet diye bir şey de yok.
Pages:
Jump to: