Pages:
Author

Topic: edi ile büdü - page 2. (Read 363 times)

sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
February 28, 2024, 07:31:01 AM
Abi kendin demişsin edi büdü diye. Onlar bizim çocukluk yıllarımızda susam sokağında kaldı.
Pepe bile yakın zamanda işi bitti 😄
Devir yapay zeka meme devri 😄
member
Activity: 703
Merit: 51
February 28, 2024, 01:40:10 AM
benim bi teorim vardı geçmişte yazmıştım bugün o aklıma geldi ve bi korelasyon kurdum, tamamen kendi fikrimdir.

kısaca eos ve tezos bir dönem markette epey popüler idi ve bi bakmışsın eos bi bakmışsın tezos hareketleniyor.  o zaman dedim ki olum bunlar edi ile büdü gibiler. marketin büyüklüğü aslında sadece bir fikir verir yani öyle bir para yoktur aslında 2.14trilyon sanal! yani btc 20-30k iken blackrock fidelity vs alım yapıyor toplasan 300k BTC aldılar diyelim, ortalama rakam 40k olsun 12b dolar eder ama market belki 800b büyüyor  Smiley

şimdi burdan hareketle eos ve tezos costuklari sırada o parayı almaları imkansız, napiyor vadelide işlem açıyor balinalar ordan kazanıyor, bir de eküri bulup belki birkaç tane aralarında paslaşıyorlar (mesela xrp ada ve xlm de benzerdi). eos artıyor tezos geride kalıyor belli bir orandan sonra tezos satılıp eos'a yükleniyorlar, böylece sürekli maliyeti düşürüp adet arttırıyorlar. zaten fiyatlarının da posasi çıktı ikisinin de ha yine arada pumplayıp iyice eritebilirler kaldıysa ellerinde

şimdi bakıyorum bu duruma uygun iki eleman var; starknet ve arbitrum, ikisi de artistik ve yeni(likçi) hatta total supply ikisinin de 10b, hatta fiyatları da yakın sayılır. al birini vur ötekine
bence sadece bu ikisi ile bile müthiş para kazanılabilir.
önce arbitrum aldın diyelim ve arbitrum arttı yüzde 50-100 arası bir fark olduğunda satıp strk alacaksın, strk farkı kapattı ya da yaklaştı, sat arbitruma geç. tethere bulaşmadan iki proje ile çapraz kur yapacaksın, usd fiyat önemsiz, sadece ikisi arasında al ver al ver al ver para çokomel para çokomel Wink yakında zksync mıdır nedir ismi de yazılmıyor ne zkymse o da çıkacak ellam ama ben bu ikisini birbirine çok yakistirdim  Kiss

nasıl para kazanacaz? olum en sonunda elinde birinden biri en fazla sayıda olacak, tatmin edici rakama gelince yolla gitsin. Cool
yatırım tasfiyesi deeldiir görmedim duymadım olmasın  Cheesy

Teori ile pratik bir olmuyor. Altlar arasında geçiş yapıp para kazanmak zor. Sepet yapıp hold etmek bence daha iyi. ytd.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
February 27, 2024, 07:29:07 PM
ne kadar ekmek o kadar köfte üstad  Smiley
şöyle de olabilir "all in" geçmek yerine ağırlık merkezini kaydırabilirsiniz
mesela ucuz olan arb %75 taşırsın, baktın fiyat farkı kapandı arb'deki yüzde 50'yi strk'ye taşırsın, pozisyon ağırlığı ucuz olanda olur her daim.

diyelim 38k para var, şu an ikisinden fifty fifty alınabilir arada 2 cent var an itibariyle 1.9usd ikisi de.
diyelim ki arb 1.5'a düştü strk 2 dolar oldu, strk'den yüzde 50 satıp arbitrum alıyoruz ve bekliyoruz. yani sadece yükselişlerde değil düşüşlerde de bu teknik uygulanabilir. diyelim strk 3 oldu arbitrum 1 dolara düştü, strk sat tamamen arbitruma geç fark kapanınca ya da arb strk'yi geçerse geri geç strk'ye. ha nolur diyelim arb ve strk arasında böyle bir korelasyon yok o halde full arbitrumcu olursun o da boğada üzmez diye tahmin ediyorum Smiley
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
February 27, 2024, 07:00:08 PM
Kripto dünyasında böyle sevişgen altcoinlere daha önce de rastladığımız için olabilitesi yüksek geldi, zaten yazdığından anlaşıldığı üzre (emekli TRT spikeri  Cheesy ) gözlem yapmışsın. Tek sorun şu ki, bu tarz taktiklerde patlamamak için açgözlü olmamak, düşük karlarda aksiyon almak gerekiyor, onun bir anlamı olması için de meblağın küçük olmaması gerekiyor. Yani bin doları çevirmeye çalışmakla uğraşmaya değmez ama ellibin dolara değer, ve fekat ayının dibi, boğanın başı döneminde de en azından bende pek fiat yok, yoksa tasfiyen mantık frame'inde geldi bana da.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
February 27, 2024, 06:04:39 PM
benim bi teorim vardı geçmişte yazmıştım bugün o aklıma geldi ve bi korelasyon kurdum, tamamen kendi fikrimdir.

kısaca eos ve tezos bir dönem markette epey popüler idi ve bi bakmışsın eos bi bakmışsın tezos hareketleniyor.  o zaman dedim ki olum bunlar edi ile büdü gibiler. marketin büyüklüğü aslında sadece bir fikir verir yani öyle bir para yoktur aslında 2.14trilyon sanal! yani btc 20-30k iken blackrock fidelity vs alım yapıyor toplasan 300k BTC aldılar diyelim, ortalama rakam 40k olsun 12b dolar eder ama market belki 800b büyüyor  Smiley

şimdi burdan hareketle eos ve tezos costuklari sırada o parayı almaları imkansız, napiyor vadelide işlem açıyor balinalar ordan kazanıyor, bir de eküri bulup belki birkaç tane aralarında paslaşıyorlar (mesela xrp ada ve xlm de benzerdi). eos artıyor tezos geride kalıyor belli bir orandan sonra tezos satılıp eos'a yükleniyorlar, böylece sürekli maliyeti düşürüp adet arttırıyorlar. zaten fiyatlarının da posasi çıktı ikisinin de ha yine arada pumplayıp iyice eritebilirler kaldıysa ellerinde

şimdi bakıyorum bu duruma uygun iki eleman var; starknet ve arbitrum, ikisi de artistik ve yeni(likçi) hatta total supply ikisinin de 10b, hatta fiyatları da yakın sayılır. al birini vur ötekine
bence sadece bu ikisi ile bile müthiş para kazanılabilir.
önce arbitrum aldın diyelim ve arbitrum arttı yüzde 50-100 arası bir fark olduğunda satıp strk alacaksın, strk farkı kapattı ya da yaklaştı, sat arbitruma geç. tethere bulaşmadan iki proje ile çapraz kur yapacaksın, usd fiyat önemsiz, sadece ikisi arasında al ver al ver al ver para çokomel para çokomel Wink yakında zksync mıdır nedir ismi de yazılmıyor ne zkymse o da çıkacak ellam ama ben bu ikisini birbirine çok yakistirdim  Kiss

nasıl para kazanacaz? olum en sonunda elinde birinden biri en fazla sayıda olacak, tatmin edici rakama gelince yolla gitsin. Cool
yatırım tasfiyesi deeldiir görmedim duymadım olmasın  Cheesy
Pages:
Jump to: