Pages:
Author

Topic: Eğer ICO lar olmasaydı!!!! EDIT!!! - page 2. (Read 481 times)

full member
Activity: 266
Merit: 148
February 12, 2018, 01:35:54 AM
icolar olmasaydı değil de ico lara kısıtlama veya bir seviyeden sonra ico olarak girebilme durumu olsaydı çok daha iyi olurdu. İcolardan sonra 5x-10x hatta 100x ler konuşulunca kimse btc veya ethereum alıp % 50 kar için beklemez oldu bu da piyasanın yapısını bozdu.
member
Activity: 252
Merit: 10
February 12, 2018, 01:14:25 AM
ico lar olmasaydı. bitcoin bazli pyasa olurdu sadece ve yeteri kadar zengin olmazdı. alım satım işlemlerinde fazla kar bırakmazdı sadece bitcoin üzerinden fiat sınırlaması yapılırdı. güzel projeler olmazdı sermaye toplanıp hayata gecirilmezdi.
full member
Activity: 424
Merit: 103
February 11, 2018, 09:52:17 PM
ICQ lar olmasaydı bence daha iyi olurdu.Çünkü kripto piyasasını saçma sapan projeler ve tokatçılar çok yıprattı.Devletlerin gözünde bu piyasayı sıkıntıya sokan ıcq lardır.Kabul etmek lazım az bir oranda olsa güzel projeler çıktı ortaya ancak istisnalar kaideyi bozmaz.
Parayı topluyor başka işlerde kullanıyor,parayı topluyor kaçıyor parayı topluyor coinin fiyatına yansıtmıyor yiyor içiyor.Denetim yok hesap soran yok.
Böyle bir durumda bu piyasaya güven hiçbir şekilde gelmez.Şu sıralar her halta icq yapanların yüzünden devletlerin haklı olarak tepkisinin bedelini ödüyoruz.
Kimin bu işte güzel bir projesi varsa adam gibi gitsin sermaye bulsun,bankalardan destek alsın yada sponsor büyük firmalar bulsun girsin kardeşim.Dünyanın öbür ucundaki adamın parasını alıp kendi cebinden 1 kuruş koymadan bir yerlere gelemezsin.Bu doğanın kanununa aykırı.Ya denetim altında yapılmalı yada belli bir yüzde mesela %60 gibi parayı co founder koymalı ortaya gerisine icq yapılmalı.Kısacası bu piyasayı bitirirse icq lar bitirir.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1000
February 11, 2018, 09:07:02 PM
ICO olmasaydı kendi adıma konuşacak olursam daha az kazanırdım heralde.piyasaya kan akışı sağlıyor ve kullandığı altyapının değerinin artmasına vesile oluyor icolar
member
Activity: 448
Merit: 17
February 11, 2018, 08:57:49 PM
icolar olmasaydı bitcoin 100 bin dolar, eth'de 20.000 dolar olurdu.

her yeni proje diğerlerinin değerinden biraz çalıyor.

projeler konuşacak bundan sonra, tutmayan projelerden paralar çekilip yeni projelere yada tutan projelere kayacak.

Alakasız bi yorum olmuş ICO lar olmasaydı kripto paralar sadece iki elin parmagını geçmiyecek kadar coin olurdu.
Icoların olması kripto paraların alanını genişletti. ICO lar çok iyi bir şey ICO bir nimet bu piyasa için.
Piyasanın büyümesinde önemi çoktur
member
Activity: 714
Merit: 82
February 11, 2018, 08:50:12 PM
icolar olmasaydı bitcoin 100 bin dolar, eth'de 20.000 dolar olurdu.

her yeni proje diğerlerinin değerinden biraz çalıyor.

projeler konuşacak bundan sonra, tutmayan projelerden paralar çekilip yeni projelere yada tutan projelere kayacak.

full member
Activity: 318
Merit: 100
February 11, 2018, 08:46:49 PM
Eğer ICOlar olmasaydı Blockchain teknolojisi ile işlem yapacak yeni fikirler ve projeler finansman yetersizliği nedeniyle hayat bulamazdı ve çok sevdiğimiz ve önemsediğimiz Blockchainin kaderi ve kullanımı parayı elinde tutan devletlerin veya tekelcilerin eline kalabilirdi.
sr. member
Activity: 504
Merit: 250
February 11, 2018, 07:38:03 PM
Ico olayı gerçekten birçok avantaja vesile oluyor, ether değerini arttırmaya katkıda bulunduğuna ben de katılıyorum. Tamam patlatıp gidenler de olabiliyor ama kimi zaman mükemmel icolara da denk gelebiliyoruz. Piyasada hareketliligi saglamaya yardımcı oluyor.
full member
Activity: 686
Merit: 104
February 11, 2018, 07:28:43 PM
piyasa hakkında güzel bilgiler verilmiş ıcolar olmasaydı vs aklında soru işareti olanlar için güzel olmuş ben de bazen düşünoyrdum olmasaydı ne olurdu falan diye Cheesy
member
Activity: 112
February 11, 2018, 07:17:35 PM
Bizler açısından iyi hem bounty açısından düşünürsek hem icoya yatırım kısa vadede katlama açısından ancak scam projelerinde arada çıkması kötü oluyor.
full member
Activity: 546
February 11, 2018, 07:02:05 PM
icolar olmasaydı piyasada renk kalmazdıki bountyleri olmazsa piyasaya adam çekemezdik, çok yavaş büyürdü seninde dediğin gibi hacim çok az olurdu ve yeni fikirler azalırdı.
member
Activity: 742
Merit: 19
February 11, 2018, 06:41:09 PM
Icolar taze kan gibi piyasaya nakit girişini hızlandırıyor.Birçok yatırımcının farklı ıcolar dikkatini çekiyor.Bazen manipülasyon söylemleri işe yarıyor yeni yatırımcı çekiyor.Xrp,Iota,trx sosyal medyada çok konuşuldu.Yeni ve başarılı ses getiren ıcolar piyasanın daha diri kalmasını ve canlanmasını sağlıyor.
full member
Activity: 266
Merit: 190
February 11, 2018, 06:40:45 PM
Eger ICOlar olmasaydi sadece Bitcoin olurdu  Mehmet hamdi bol zevkten 4 kose olurdu, Belki busefer dislerini yaptirirdi. Smiley
sr. member
Activity: 987
Merit: 254
February 11, 2018, 06:38:48 PM
Bence icolar olmasaydı güzel olmazdı tabiki ama birbirinin kopyası çok fazla proje var önemli olan yeni bir fikir herkes aynı mantıkla iş yaparsa piyasa ilerlemez
member
Activity: 243
February 11, 2018, 06:34:02 PM
Icolar piyasaya can veriyor bence çok önemli ancak yukarıda arkadaşın dediği gibi proje odaklı gitmeyenler yok olup gitmeye mahkum. 1-2 milyon dolar toplayıp coinmarkete bile giremeyen icolar var. Paraları cukkalayıp gitti çoğu.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
February 11, 2018, 06:30:55 PM
Katılıyorum. Icolar özellikle küçük yatırımcıya katılım fırsatı verdiği için devrim niteliğinde. Normal şartlarda startup şirketlerine sadece belirli fonlar, melek yatırımcılar, kurum ve kuruluşlar yatırım yapabiliyordu. Icolar sayesinde bu sistem değişmeye başladı.

Ancak, özellikle piyasaya yeni çıkacak olan ico projelerine bakıldığında tokenlerin önemli kısmı önsatışta belirli kurumsal yatırımcılara satılmakta ve bu da bana sorarsanız fırsat eşitsizliği doğurmakta. Örneğin 30 milyon dolar hard cap sınırı olan bir projenin, 25 milyon dolarlık kısmı yüksek bonuslarla belirli fonlara ve ortaklara satılırken, halka açık satış için sadece 5 milyon dolar bırakılmakta. Bu 5 milyon dolarlık bonussuz kısım için binlerce insan yarışmakta. Bence bu durum kesinlikle adil değil.

Ayrıca, piyasaya yeni çıkan icoları yapan insanların çoğunluğunun amacı teknoloji üretmek değil para kazanmak. Bu teknolojiyi sadece bir kaç ay önce tanımış, blokzinciri teknolojisinin ne olduğunu tam olarak bilmeyen ama yakın zamanda Ico yapıp para toplamaya çalışacak olan tanıdığım bildiğim kişiler var. O yüzden, şu an varolan ico projelerinin önemli kısmının önümüzdeki beş sene içinde yok olacağını unutmayın.
full member
Activity: 546
February 11, 2018, 06:21:20 PM
güzel bir bilgilendirme yazısı olmuş, ıcoların önemini anlamamız açısından ve gerçekten olmasaydılar piyasada bir çok şey bugünki gibi olmazdı
full member
Activity: 728
Merit: 151
February 11, 2018, 06:05:09 PM
bu ico olayı başlı başına bir devrim gibi..blok zincirin anlaşılmasını başka bişey bu kadar iyi sağlayamazdı..yok yok gerçekten devrim..ve ikisi birbirini tamamlıyor gibi
member
Activity: 448
February 11, 2018, 05:59:32 PM
icolar olmasaydı ne ethereum ne waves ne de neo iş yapabilirdi. blockchain bu kadar yaygınlaşmazdı. bitcoin ile idare ederdik bana göre.
Waves zaten iş yapamıyor ki şu ama diğerleri ico sayesinde iyi yerlere geldiler ve gelmeyede devam edicekler.
ICO lar projenin amacına ulaşmasını sağlarlar topladıkları yatırımla veya Olan projeyi geliştirmeye yararlar.
full member
Activity: 252
Merit: 105
February 11, 2018, 05:56:08 PM
ICOlar vasıtasıyla sanki bir şirketin halka arz edilen hisse senedine öncelikli ve ucuz bir şekilde sahip oluyor gibiyim, bu nedenle zaten karlıyım, üstüne bir de bounty, airdrop v.s. derken iyi ki varlar diyorum.
Pages:
Jump to: