Pages:
Author

Topic: EIP-1559 Hakkında Görüşleriniz? - page 2. (Read 287 times)

sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
December 23, 2020, 07:34:15 AM
sabahtan beri işlem yapıcam yapamıyorum.
40 dolar istiyor metamask tek işlem için.
su an ethnin su fiyatta olması gercekten mucizeden baska birşey değil.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
December 23, 2020, 07:06:20 AM
Eth 2.0'a kilitlenen etherlerle eth kıtlığının yaşanacağına pek inanmıyorum çünkü Eth 2.0'a eth kilitleyenler zaten uzun vadeli hold eden insanlar. Ayrıca madenciler yıllık neredeyse 10 milyona yakın eth üretiyorlar ki bu rakam 1 yıl içinde Eth 2.0'a kilitlenecek miktardan çok daha fazla.

İşin gerçeği 2022 yılında gerçekleşecek olan Eth 2.0 geçişine kadar Ethereum'un EIP-1559 haricinde doğru dürüst bir hikayesi kalmadı. Eğer EIP-1559 devreye girerse hem enflasyon azalacak hemde madenci kaynaklı satış baskısı büyük ölçüde ortadan kaldıracak. Bu açıdan EIP-1559 ile ilgili duyuruları takip etmekte fayda var. Umuyorumki 2022'ye kalmaz.

Beni asıl ilgilendiren kısmı ise EIP-1559 sayesinde gas fiyatlarının düşecek olması. Bakalım neler olacak, bekleyip göreceğiz.

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
alex
December 22, 2020, 02:26:31 PM
ethereum 2.0 ile hayatımıza yeni gelişmeler de giriyor/girecek. bunlardan birisi de ether'in götünü başını toplamak için ortaya atılan eip-1559 adını verdikleri geliştirme, düzenleme sistemi. amaç madencilere verilen komisyonların, fee, verilmeyip yakılması üzerine kurulu. isteyen madencilere 3-5 bir şey ateşleyebilir. bu durum karşısında madenciler "eth 2.0 dediniz sustuk, eip 1559 da ne oluyor hamıuua" diyerek kazan kaldırmıştı en son.
açıkçası bu fikrin yavaş yavaş yürürlüğe gireceğini düşünüyordum ama bugün "kelleler gidecek." şeklinde açıklama gelmiş. bizim vitoş vitaly aklına koymuş bunu yapacak.

şimdi eth 2.0 ile kilitlenen ether ile piyasada eth kıtlığı yaşanacak. bunun üstüne eip 1559 koyarsak yanacak olan etherler ile çok zaman geçmeden ether kuyruğunda sıra bekleyebiliriz gibi duruyor. ama unutmayın bu harbiden varlık kuyruğu:) şaka bir yana milletin ağzına yapışmış olan "ethereum sonsuz milyon tane olaecek" sözü önümüzdeki günlerde eksilerde olabilir.

şu linkten de ethereum için 2020 işlem ücretine bakabilirsiniz: https://bitcointalksearch.org/topic/ethereumun-ve-bitcoinin-toplam-lem-ucreti-2020-yl-5300361 eip bunu düşürecekmiş de nasıl olacak anlamadım.

not: grafik mrafik eklersiniz beyler. 1,5 saat istanbul trafiğinde süründüm canım çıkıyor.
Pages:
Jump to: