Pages:
Author

Topic: Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Halka Arz - page 2. (Read 191 times)

hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
90'ların sonu ve 2000'li yılların başındaki meşhur bankalardan birisi şekerbank'tı. yaşı yetenler bunu gayet iyi hatırlar, sonra hortumlamalar dönemi ile tüm bankacılık sektörü patlamıştı. bu bankayı ben şu an devletin olduğunu sanıyordum ama değil sanırım. halka arzı olacak şeker yatırım için şöyle bir bilgi mevcut:

Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. şirketinin 3 ortağı bulunmaktadır: Şekerbank T A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı, Samruk Kazyna İnvest, Şekerbank T A.Ş. Sosyal Sigorta Sandığı Vakfı.

dayılarım twitter adresi: https://twitter.com/Seker_Yatirim

1 ya da 2 paket sigara parası alıp yolumuza devam ederiz diye düşünüyorum.

Başvuru sayısı fazla olacağı için dağıtılan pay sayısı oldukça az olacağını düşünüyorum. Hisse fiyatı 7 lira olması tutar olarak en az tutarlı halka arz olabilir. 2-5 hisse alıp hisse tutarı yüksek olunca miktar olarak az hisse almış olsakta tutar olarak en azından daha çok almış oluyorduk.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Makul bir halka arz gibi duruyor, öyle uçup kaçmaz belki ama @ gospodin hocamın da dediği gibi birkaç paket sigara parası bıraksa yeterli olur bence de. Parayı da sanırım işletme sermayesini büyütmek için kullanacaklar, halka arzdan gelecek para ile borç falan ödeyen firmalara pek isinamiyorum.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
90'ların sonu ve 2000'li yılların başındaki meşhur bankalardan birisi şekerbank'tı. yaşı yetenler bunu gayet iyi hatırlar, sonra hortumlamalar dönemi ile tüm bankacılık sektörü patlamıştı. bu bankayı ben şu an devletin olduğunu sanıyordum ama değil sanırım. halka arzı olacak şeker yatırım için şöyle bir bilgi mevcut:

Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. şirketinin 3 ortağı bulunmaktadır: Şekerbank T A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı, Samruk Kazyna İnvest, Şekerbank T A.Ş. Sosyal Sigorta Sandığı Vakfı.

dayılarım twitter adresi: https://twitter.com/Seker_Yatirim

1 ya da 2 paket sigara parası alıp yolumuza devam ederiz diye düşünüyorum.
hero member
Tamamı eşit dağıtım diyor yani hisse al - sat menüsünden hisse alır gibi talep yollayacağız bence uzun süre tutulabilir. Arkasında bir banka olduğu için talep sayısı fazla olacaktır elbette. Tahmini olarak 10-15 lot arası bir dağıtım olur diye düşünüyorum bu da şimdiye kadar aldığımız en düşük hacimli halka arz dağıtımı olacak gibi duruyor.
legendary
Merit: 1176
Katılım çok olacak bu halka arza hal böyle olunca çok düşük miktarlarda lot düşecek. 100 Liralık bir lot düşebilir, tavan sayısı fazla olacaktır ama bir şey kazandırmayacak, portföye eklenebilecek bir hisse, para kazandırır gibi geliyor bana uzun dönemli tutulursa.
hero member
Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Halka Arzı

Halka Arz Tarihi: 30 Kasım 1 Aralık 2023

Halka Arz Fiyatı: 7 TL

Toplam Arz Miktarı: 52.500.000 Lot Halka Arz Büyüklüğü ise 367.5 Milyon TL

Halka arz büyüklü bir çok yeni halka arza göre düşük duruyor bu nedenle fiyatı güzel yerlere gelebilir, halka arzını değerlendirmek gerekiyor.

https://halkarz.com/seker-yatirim-menkul-degerler-a-s/

Pages:
Jump to: