Pages:
Author

Topic: Ekonomi çok mu iyi? Hadi canım sende! (İnceleme yazısı) - page 2. (Read 595 times)

full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Bu verileri ve dokümanları muhalefeti temsil eden kişiler doğru düzgün halka anlatamadılar.
Evet ortada bir ekonomik sorun vardı ama bunun boyutunu iyi anlatamazsan yine kaybedersin.
jr. member
Activity: 196
Merit: 2
PLATIO - Smart Banking Ecosystem
Ekonomimiz malesef çok kötü durumda ve geleceğe yönelikte pek olumlu hamle yok çünkü üretimimiz çok zayıf üretim yaptığımız maddelerinde katma değeri çok düşük.

Katma değer düşük ama kendi ürettiğimiz ürünleri bile alamaz hale geldi vatandaş patates soğan fiyatı ne hale geldi, tarım hayvancılıkta dışarıya bağlı hale getirildik çok acı şeyler bunlar ama çoğu insanın umrunda değil.
newbie
Activity: 161
Merit: 0
şu an söylenen şeylerin hepsi kısa vadeli ve uzun vadeli hiç bir çalışmadan bahsedilmiyor.eğitimle birlikte bir plan hazırlanmalı.10 sene sonramızı kurtarabiliriz.
newbie
Activity: 196
ben bu ekonomiye patates soğan üzerinden bakılmasını anlayamıyorum.bu dönemsel bir durum va bu piyasanın da balinaları var.onların ürünleri topladığı da söyleniyor.ki şu an gayet düştü fiyatlar.onun dışında söylediklerine katılıyorum.
newbie
Activity: 56
Görseller ile ah vah edecek kadar açık bir anlatım olmuş öncelikle bu konuda sağolasın, ancak 81 milyonluk nüsufta 23 milyon mahkeme dosyasından bahsetmişsin. Aslı yoktur zannettim ve kontrol ettim gerçekten asılsız bir bilgi değil! Öncelikle bizim hukukumuzun güvenilir olması lazım, hakim ve savcı statüsünü sadece kullanmamalı, hakkını da vermeli..
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
Ekonomimiz malesef çok kötü durumda ve geleceğe yönelikte pek olumlu hamle yok çünkü üretimimiz çok zayıf üretim yaptığımız maddelerinde katma değeri çok düşük.
newbie
Activity: 84
Hiç bir şey göstermesek yazmasak açıklamasak bile devlet memurumuuzn maşının dolar karşısında ne kadar değer kaybettiğini görmek her şeyi açıklıyor bence .
legendary
Activity: 1050
Merit: 1000
Teknik bilgi ve herhangi bir konuyla ilgili bilgisi olmadığı için halkımızın yapılan açıklamalara çok güzel kanıyorlar. Ekonomimiz iyi deniliyor ama değil. Neden bu kadar yüksek zamlar oluyor. Ülkedeki üretim ve ihracat eksikliğini halkın cebinden çıkarıyorlar.
sr. member
Activity: 560
Merit: 255
O kadar eline sağlık ki gerçekten teşekkür ediyorum kendi adıma. Yazdığın şeylerin büyük çoğunluğuna birebir katılıyorum ama gel gelelim içinde bulunduğumuz kötü gidişatı kimseye anlatıp izah edemiyorsun. O tencerede kabaran baloncuklarla kendilerini avutmak istiyorlar.
member
Activity: 244
Merit: 10
Ekonomimiz iyi durumda diyenlerler genelde zaten durumun farkında olupta menfaatçi olanlar. Bu gidişatla bugünleri çok ararız, cebimizdeki para sürekli eriyor.
newbie
Activity: 86
Güzel ve derli toplu bir yazı olmuş siz bile günden güne battığımızı çok güzel bir şekilde açıklamışken ekonomi bakanı ne yapıyor aldığı maaşı hakediyor mu birde müslümanız diye geçiniyorlar
jr. member
Activity: 126
Merit: 1
Güzel bir anlatım olmuş teşekkürler. Yandaş medyanın işi kolay her şeyi güzel göster kötü bişey varsa da suçu başkalarına at muhalefete ya da dış mihraklara. Doğru yanlış kimsenin umrunda değil
member
Activity: 378
Merit: 55
Türkiye tipik Venezuela olma yolunda. Eleştirileri olduğu gibi yayınlamayan bazı kanallar bu ülkeyi müthiş kötülük yapıyor. O ilk postta grafiğe sonuna kadar katılıyorum. Her zaman ezilen gariban vatandaşlar olmuştur.

o medya da olayların farkında. Hatta bizden daha iyi biliyor ne halde olduğumuzu. Lakin ceplerini dolduruyorlar. Doğruları anlatsalar bütün gelirleri bıçak gibi kesilir. Bütün o para akışı kesilir. Onlarda bu yalan yanlış haberlerle ceplerini dolduruyor.
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
Türkiye tipik Venezuela olma yolunda. Eleştirileri olduğu gibi yayınlamayan bazı kanallar bu ülkeyi müthiş kötülük yapıyor. O ilk postta grafiğe sonuna kadar katılıyorum. Her zaman ezilen gariban vatandaşlar olmuştur.
newbie
Activity: 140
Sistem degisti ya artik duzelir hersey. Sanki 16 yildir yasama yurutme bendeydi de sorun oluyordu. Artik sistem duzelince hersey duzelecekmis. Bekliyoruz bakalim
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Alttan alttan bu kadar büyük bir ekonomik sorunsala sahipken bunun devamında millet neden ısrarla devam eder bir türlü anlamıyorum.
Bunca olumsuz donör varken çevremde insanlar rahat rahat ev araba sahibi oluyor buna hiç mi hiç anlam veremiyorum  Smiley

Anlam vermesi kolay. Araçla kırmızı ışıkta beklediğimde cevremde duran lüks arac sahiplerine bakıorum türbanlı, sarıklı tiplerin sayısı fazlasıyla arttı. Hayır ayrımcılık için söylemiyorum ama 2002 yılından bu yana hükümet kendi çevresindeki çıkar gruplarını zengin etti. Tabiki de bu ülkenin türbanlısı da açığıda zengin olsun , güzel araçlara binsin ama önümde türbanlının altında en kral Suv, arkasında Atatürk'ün çıkartması olan Atatürkçü vatandaşın altında Şahin olmasını kabul edemem.
Dün nüfüs yeri değişikliği için Nüfus müdürlüğüne gittim. 1 tane başı açık çalışan yok. Hepsi başı kapalı. Bu hükümet baş örtüsü siyaseti yaparak aslında ayrımcılığın en babasını yapmış kendi çıkar çevresini her kuruma yerleştirmiştir. Şuan zenginleşen bir grup var evet! Zaten büyüme rakamları onlara yarıyor ama Laik kesim cezalandırılıyor.
Ne yazık ki bir noktadan sonra bu iyice ülkeyi dar boğaza sürükleyecek ve insanlara artık iyiden iyiye dokunmaya başlayacak. Ülkeyi bölmenin en güzel yoludur bu.
member
Activity: 728
Merit: 10
Trphy.io
Alttan alttan bu kadar büyük bir ekonomik sorunsala sahipken bunun devamında millet neden ısrarla devam eder bir türlü anlamıyorum.
Bunca olumsuz donör varken çevremde insanlar rahat rahat ev araba sahibi oluyor buna hiç mi hiç anlam veremiyorum  Smiley
full member
Activity: 411
Merit: 134
Arkadaşlar dediklerinize katılıyorum.Fakat son dönemde sıkça vurgulandığı üzere %7.4 büyüdüğümüzü de unutmayalım(!)  Wink

Peki bir ülkenin yüksek bir oranda büyümesi (%7.4 gibi) iyi midir?Konuyla ilgili bir başka inceleme yazım,buyrunuz:
https://bitcointalksearch.org/topic/m.40086685
jr. member
Activity: 252
Merit: 2
Akp'nin bu körü körüne bagli savunucularina aciyorum gercekten adamlar gozlerinin onundeki gercege inanmayip tayyibin dediklerinr inaniyorlar resmen adama tapiyorlar cok yazik.
legendary
Activity: 2632
Merit: 1333
Ekonomimiz çok iyi demek her halde aklımızla dalga geçmek oluyor. Yabandında yatırım gelmiyor, ülkenin en büyük sanayi kuruluşları yeni fabrika açmıyor ve devlet eliyle derileri satıyor.  Üretim maliyetlerim dolara bağlı artmış herşeye zam geliyor veya gelecek. Soğan bile bugün pazarda 6 TL olmuş ama ekonomi çok iyi. İnanan var inanmayan var A haberden başka şeylerde izleyin.
Hedef kitleleri senin aklın değil zaten, ellerinde "satürne cami yapacağız" dese alkışlayıp, altına yatmaya hazır bir kitle var ve sen çocuğun istikbali vb diye düşünüp hesap yaparken o kitleyi hızla çoğaltıyor, üremeye teşvik ediyorlar. Yani robotik tabanları çoğalıyor, akla hitap etme ihtiyacı  da ters orantılı olarak azalıyor.
Pages:
Jump to: