Pages:
Author

Topic: Ekonomimiz Canlanıyor..Vergileri Vergiler ile kapatıyoruz...Varmı Attıran ? - page 2. (Read 179 times)

member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
Vergilerle devleti döndürmeye çalışıyorlar ama bu düzen böyle gitmez.
Vergilere bel bağlamayı bırakıp doğru ekonomik adımları atmanın zamanı geldi hükümet için.
newbie
Activity: 135
Merit: 0
Dolar 4 lira olduktan sonra Türkiye 7.4 büyüdü diye açıklama yapıyorlar. Sonra aslında dolar bu kadar yukselmedi gibi saçmalıyorlar. Abi tamam soyle afrine harekat yaptık maddi olarak ciddi harcama yaptık de anlayalim. Ayrıca büyüme o oranda gerçekleşti ama bu büyüme kısa zamanda hızlı olduğu için devamlılığı beklenemez
member
Activity: 322
Merit: 16
Damlaya damlaya göl olur dedikleri bu olsa gerek. Azar azar elektrik, su, benzin allah ne verdiyse zamlamaya devam ediyorlar.
Ülke kaynaklarının birer birer erimesinin neticeleri bunlar oluyor işte.

Keşke azar azar olsa. eskiden azar azardı artık haftada, ayda bir zam geliyor. Ülke nasıl %7.4 büyüdü bir anlayabilsem. bizim vergi yükümüz bile daha fazla büyüdü.
member
Activity: 448
Merit: 12
Damlaya damlaya göl olur dedikleri bu olsa gerek. Azar azar elektrik, su, benzin allah ne verdiyse zamlamaya devam ediyorlar.
Ülke kaynaklarının birer birer erimesinin neticeleri bunlar oluyor işte.
member
Activity: 322
Merit: 15
Başka bir ülkesi olsa şimdiye kalmazdı. Şimdiye 10 kere büyük gösteri yapılır ve hükümet istifa etmek zorunda kalırdı. zaten çoğu ülkede gösteriye bile kalmıyor adam babalar gibi çıkıp ben yapamıyorum yeni kan gerekiyor diye istifa ediyor.
bizim ülke öyle mi?
Sadece hükümet değil muhalefeti ana muhalefeti kimse işini beceremediği için bu halde zaten. istifa etse hepsinin istifa etmesi gerekiyor.

Fakat bir anda hayallerden çıkıp burası Türkiye oğlum diyorum. Burası türkiye. o koltuklara kendilerini perçinlemişler. O koltuklardan kalkmamak için legal illegal bütün yollara başvuruyorlar.
jr. member
Activity: 198
Merit: 6
Merhabalar.
Bugün kullandığım İSP firmasından mail geldi, Faturanız zamlanmıştır diye.Şaşırdım, zaten zamlanacağını biliyordum haberlerde çıkıyordu %50 zamlanacak diye zamlanmış.

https://prnt.sc/izrsgr

Bu Kısma Dikkat.

http://prntscr.com/izrszn

Adamlar aslında çok şeyi anlatmışlar.

2 Yılda değişen şeylere bakarsak, Türkiye için hayat %90 Pahalaşmış.Bunu sadece firmanın kaleme aldığı oranları toplayarak hesaplayabilirsiniz.Birde kaleme alınmayanlar var ?

Şimdi avrupa diyip başlamayacağım ama, Dünyanın herhangi bir ülkesinde bu durum olsa, çoktan o hükümet ve partisi inmişti....
Pages:
Jump to: