Pages:
Author

Topic: Elektriğiniz kaç kuruş? - page 2. (Read 13437 times)

hero member
Activity: 714
Merit: 500
October 24, 2016, 04:25:05 AM
Sanayi elektiriğide ev elektriğide 45 kuruş değişen bir şey yok. diğer firmalardan ucuz elektrik kullanmak için belli bir limitin üzerinde elektrik tüketiminizin olması gerekiyor. Bence en güzeli rüzgar ve güneş enerjisinden faydalanan bir sistemle elektrik üretmek. Tabi ilk yatırım maliyeti oldukça yüksek.
sr. member
Activity: 419
Merit: 255
October 22, 2016, 08:34:46 AM
buralarda 40-45kr arası ucuz bir yer var mı ki kaçak değilse.
sr. member
Activity: 434
Merit: 250
October 22, 2016, 07:47:34 AM
45kuruş. Geceleri ucuz ortalama 40kuruşa yakın
legendary
Activity: 952
Merit: 1006
October 20, 2016, 09:25:44 AM
Aslında güneş panelli sistem kurulup güneşten faydalanılsa çok daha iyi olur gibime geliyor. Hem elektrik enerjisi için sürekli bir fatura ödenmez, hem de reklam bazında gayet güzel olur. Doğaya saygılı, güneş enerjisi kullanan bitcoin; kağıt paralar gibi ağaçların kesilmesine sebep olmaz, yeşili korur falan gibi şeyler de söyleneblir. Bu sayede elektriğimiz ücretsiz olabilir. Bu sistemi kullanarak madencilik yapanları biliyorum. Gayet de memnunlar.  Cheesy
Güneş enerjisi sistemi maliyetli bir iş kendisini çıkarması bile 6 yıl sürüyor.Madencilik için pek mantıklı değil o iş.bir ara araştırma yapmıştım bununla ilgili hatta forumada yazdım.
uzun vade de bu işi yapacaksan 6 sene sonra kendisini kurtarması önemli olmaz elindeki minerler o zaman hiç bir şey kazamaz hale gelecek ama bedava elektriğin olunca kazmaya devam edersin.
bende bir ara araştırmıştım dediğiniz gibi 5-6 sene sürüyordu ama bana göre kurulacak hacme göre denenebilir...şahsen benim imkanım olsa 10kw kullanım için yaklaşık 25kw lık bir çiftlik kurardım hatta bunu rüzgarlada desteklerdim...
Aslında büyük bir yatırım düşünüyorsanız ve elinizde yeterli bir sermayeniz varsa neden olmasın.6 seneden sonrası zaten kar.Önemli olan ona yatırabileceğin sermayeyi bulabilmek.20 yıl garantili bir sistem 6 yıldan sonraki 14 yıl bedavadan elektriğin olur.Mining yapmasan bile devlete satarsın
legendary
Activity: 1036
Merit: 1000
October 17, 2016, 05:51:09 PM
Elektrik giderini veya faturasını düşürmek için yöntemler vs var mı ? Tesisata film şeridi sokalım gibi kaçak kullanımlardan bahsetmiyor daha akıllıca yöntemlerden bahsediyorum. İndirim gibi, başka dağıtım şirketleriyle çalışmak gibi... Örneğin bir ara 150 lira (aylık 375kw) üzeri fatura ödeyenler başka bir tarifeye vs geçiriliyordu.

Dediğiniz şeyler mevcut yıllık belli bir tüketim ortalaması üzerindeyseniz bölgenizdeki dağışım şirketlerinden %10 a yakın bir indirim alabiliyorsunuz ancak sanırım bu olay tek tarifeli aboneliklerde eğer işletme sahibi iseniz be kullandığınız elektrik daha fazla ise kapasite raporu çıkartıp bu indirim oranını %25-30 civarına çıkartabilirsiniz.
legendary
Activity: 980
Merit: 1011
October 15, 2016, 08:23:26 PM
Elektrik giderini veya faturasını düşürmek için yöntemler vs var mı ? Tesisata film şeridi sokalım gibi kaçak kullanımlardan bahsetmiyor daha akıllıca yöntemlerden bahsediyorum. İndirim gibi, başka dağıtım şirketleriyle çalışmak gibi... Örneğin bir ara 150 lira (aylık 375kw) üzeri fatura ödeyenler başka bir tarifeye vs geçiriliyordu.
hero member
Activity: 2058
Merit: 608
Online Security & Investment Corporation
October 14, 2016, 05:52:22 PM
http://blog.igotek.net/enerjisa-toroslar-elektrik-faturasi-nasil-hesaplanmaktadir/

Faturanızı hesaplamak için bu konuyu kullanabilirsiniz. Linkte nasıl hesaplayacağınız hakkında net bilgi verilmiş durumda.

Bize gelen faturada bu şekilde hesapladım. Çok karışık yapmışlar ve gerçekten soyuyorlar. En ucuzelektirk bizde değil.

Ev kullanıcıalrına ortalama maliyet 0,40 TL / kWh
sr. member
Activity: 419
Merit: 255
October 14, 2016, 12:58:32 PM
Aslında güneş panelli sistem kurulup güneşten faydalanılsa çok daha iyi olur gibime geliyor. Hem elektrik enerjisi için sürekli bir fatura ödenmez, hem de reklam bazında gayet güzel olur. Doğaya saygılı, güneş enerjisi kullanan bitcoin; kağıt paralar gibi ağaçların kesilmesine sebep olmaz, yeşili korur falan gibi şeyler de söyleneblir. Bu sayede elektriğimiz ücretsiz olabilir. Bu sistemi kullanarak madencilik yapanları biliyorum. Gayet de memnunlar.  Cheesy
Güneş enerjisi sistemi maliyetli bir iş kendisini çıkarması bile 6 yıl sürüyor.Madencilik için pek mantıklı değil o iş.bir ara araştırma yapmıştım bununla ilgili hatta forumada yazdım.
uzun vade de bu işi yapacaksan 6 sene sonra kendisini kurtarması önemli olmaz elindeki minerler o zaman hiç bir şey kazamaz hale gelecek ama bedava elektriğin olunca kazmaya devam edersin.
bende bir ara araştırmıştım dediğiniz gibi 5-6 sene sürüyordu ama bana göre kurulacak hacme göre denenebilir...şahsen benim imkanım olsa 10kw kullanım için yaklaşık 25kw lık bir çiftlik kurardım hatta bunu rüzgarlada desteklerdim...
legendary
October 14, 2016, 12:22:37 PM
legendary
Activity: 980
Merit: 1011
September 22, 2016, 06:41:49 PM
Geçen gün fatura geldi. İlk defa faturayı inceledim 0.215 olarak gözüküyor. Kdv hariç tabi resmen soyuluyoruz.

iyi gene senin bizimki 0.40 kuruşa yakın ya birde doğuya el atsalar artık da şu kaçak olayı bize her yönden zararı dokunuyor.
Arkadaşın kdv den kasıt ettiği tüm vergiler hariç galiba. Çünkü faturalara bakarsanız herkesde o civarda yazar. Vergilerle fiyat iki katına çıkıyor.
hero member
Alenktrik Teknikeri
September 22, 2016, 06:31:57 PM
Geçen gün fatura geldi. İlk defa faturayı inceledim 0.215 olarak gözüküyor. Kdv hariç tabi resmen soyuluyoruz.

iyi gene senin bizimki 0.40 kuruşa yakın ya birde doğuya el atsalar artık da şu kaçak olayı bize her yönden zararı dokunuyor.
legendary
Activity: 918
September 21, 2016, 02:09:45 AM
Elektrik ham fiyatının üzerine eklenen eklentiler de çok fazla .TRT payıdır, KDV, iletim bedeli, kayıp-kaçak, aktif-reaktif...Bezdiriyorlar.

Mining yapacaksanız evde değil bu iş için tasarlanmış özel yerlerde yapın.

Kalkınmada öncelikli yerlerde yatırım yapmak önemli.Kaçıncı bölgede yaşıyorsunuz araştırın ve ona göre strateji belirleyin.
sr. member
Activity: 476
September 18, 2016, 07:55:48 PM
Çok pahali buralardada yaa Sad gecengun faturadan hesapladim 45kurusa geliyor 1kilowatt i valla soygun gibi bisey... Gazetede gordum gecen gun danimarka en ucuz elektrik satan ulkeymis.. Danimarka okadar gelismis bir ulkedemi ucuza uretip halkina satabiliyor ? Nukleer santrallerimi var acaba.nedir bilen biri varmi aranizda ?
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
September 02, 2016, 12:44:04 PM
Bedava elektrik diyenler neye göre diyor acaba? Mining yapmasam bile her ay 130-200 arası fatura ödüyoruz.

Bedava diyenler anasının babasının cebinden çıktığı için kendi ödemediğinden bedava yazanlar Cheesy Cheesy

Oda komediymiş desene  Cheesy sonuçta kendi anne babası ödüyor ve aileden çıkıyor o para ayrım yapılması mantık dışı olmuş.
legendary
Activity: 1036
August 31, 2016, 06:50:34 PM
Bedava elektrik diyenler neye göre diyor acaba? Mining yapmasam bile her ay 130-200 arası fatura ödüyoruz.

Bedava diyenler anasının babasının cebinden çıktığı için kendi ödemediğinden bedava yazanlar Cheesy Cheesy
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
August 27, 2016, 05:32:49 AM
hero member
Activity: 742
Merit: 501
July 29, 2016, 06:25:12 PM
Benim için, 1Kw si 0.41 kuruşa denk geliyor... Sanayi elektriği biraz daha düşükmüş sanırım, tarım bölümündeyseniz daha da birim maliyetin düşük olduğunu söylüyorlar
newbie
Activity: 46
Merit: 0
July 29, 2016, 08:20:38 AM
Ankara'da İkamet Ediyorum Tek Zamanlı Tek Terimliymiş Tarifem Ethereuma Girince Elektriğinde Ne Olduğunu Öğrendik Bir Cihaz Alırken Artık Watt Değerlerine Dikkat Eder Oldum Vantilatör Bile Şu Kadar Yakar Diye Hesaplayarak Alıyorum  Grin
0.2 Gözüküyor Ama Vergi Vs Eklenince 0.40 i Geçiyor..
legendary
July 14, 2016, 06:36:39 AM
Sorması ayıp bu bedava diyenler kim ve nasıl diyor bir kurum kuruluş içinde onun elektriğini mi sömüyor yoksa biz namuslu vergisini ödeyen kişilerin parasınımı sömüyor. Sırf bunu merak ettiğim için oy kullandım yoksa elektrikte o kadar çok giydirme zam var ki ne söylesek yalan oluyor.
hero member
July 13, 2016, 09:37:08 AM
Elektrik Bedeli her 3 ayda bir düzenleniyor.

Pages:
Jump to: