Pages:
Author

Topic: elektrik bedava hangi makinayı alsam ? - page 2. (Read 6352 times)

legendary
Activity: 3150
Merit: 1516
Arkadaşlar bendede elektrik bedava 5TH/10TH/20TH lik cihazlar nerden bulabilirim sağlam?

Kaç wattlık gücünüz var? 5 TH'lık makine 4000'den fazla watt kullanıyor.

Ayar oluyorum bu elektriğim bedava konularına,
Türkiyede 518 tane Hidro Elektrik Santrali var : (bkz: http://www.enerjiatlasi.com/hidroelektrik/)
1 gram akıl olsa bu adamlarda bu santrallerde data center kurup bitcoin in dibine vururlar ama yok işte
neden?
vizyon eksikliği...
sr. member
Activity: 266
Merit: 250
Infected Mushroom
Arkadaşlar bendede elektrik bedava 5TH/10TH/20TH lik cihazlar nerden bulabilirim sağlam?

Kaç wattlık gücünüz var? 5 TH'lık makine 4000'den fazla watt kullanıyor.
newbie
Activity: 26
Merit: 0
newbie
Activity: 24
Yurtta ardiye gibi bir yere saklayamayacaksanız denemeyin arkadaşlar.

Ya kendiniz delirirsiniz ya da başkaları delirir gelir sizi gece yerler..

Sürç-i lisan ettiysem affola ama şu anda mantıklı bir getirisi olacak Terahash/s düzeyindeki makineler çok gürültü yapıyorlar.

Gerçekten çok!
full member
Activity: 346
Merit: 102
Tamamdir, ogreneyim de tekrar yazicam. Tesekkur ederim kardesim 😊
sr. member
Infected Mushroom
Anladım.. Peki şimdi ben s4 yada s5 bi miner almayı düşünüyorum. Eğer benim yurdunda watt'ı minerdan düşükse madencilik yapamaz mıyım hiçbir şekilde? Yani ilk önce kesinlikle watt'ı mı öğrenmem lazım

Abi transmitörler falan var ama yine de yurttan çıkan elektriğe bağlı. Sen öncelikle kaç watt alabilirsin maksimum onu bir sor.
full member
July 18, 2015, 01:09:01 PM
Anladım.. Peki şimdi ben s4 yada s5 bi miner almayı düşünüyorum. Eğer benim yurdunda watt'ı minerdan düşükse madencilik yapamaz mıyım hiçbir şekilde? Yani ilk önce kesinlikle watt'ı mı öğrenmem lazım
sr. member
Infected Mushroom
July 18, 2015, 10:49:19 AM
Valla hocam açıkcası kaç watt bilmiyorum. 3bin kişilik bir öğrenci köyünde konaklıyorum. O yüzden kullandığımız elektriğe nolursa olsun kimse karışmıyor. 7/24 elektrik kullanabilirim yani Smiley fakat işte pek bişey bilmiyorum bu hesaplar falan varya günlük bu kadar kazandırır falan diye, onlar bende yok Smiley bana yardım ederseniz mining yapmayı düşünüyorum...

Ben de yurtta kalıyorum baya da para veriyorum üstelik. Ama adamlar standart bir S4 cihazın wattını veremiyor bana.
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
Rollbit.com Crypto Futures
July 18, 2015, 09:33:13 AM
Böyle durumlarda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur; Cihazın Gürültüsü.
Eğer cihaz çok gürültülü çalışıp diğer öğrencileri rahatsız ederse yurttan atılırsın.
full member
July 18, 2015, 06:33:39 AM
Valla hocam açıkcası kaç watt bilmiyorum. 3bin kişilik bir öğrenci köyünde konaklıyorum. O yüzden kullandığımız elektriğe nolursa olsun kimse karışmıyor. 7/24 elektrik kullanabilirim yani Smiley fakat işte pek bişey bilmiyorum bu hesaplar falan varya günlük bu kadar kazandırır falan diye, onlar bende yok Smiley bana yardım ederseniz mining yapmayı düşünüyorum...
sr. member
Infected Mushroom
July 17, 2015, 06:31:03 PM
Arkadaşlar aynı sorunun cevabını bende merak ediyorum. Elektriğim Bedava, mining yapsam kazanır mıyım?

Kaç watt gücünde elektriğiniz var, ona göre yönlendireyim. Elektrik masrafı olmadan elbette kazandırır mining, niye olmasın.
full member
July 17, 2015, 05:49:21 PM
Arkadaşlar aynı sorunun cevabını bende merak ediyorum. Elektriğim Bedava, mining yapsam kazanır mıyım?
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
July 17, 2015, 05:07:59 AM
Yapılır yapılmasına, greedseed'in cihazları vardı düşük elektrik tüketimli.
Ancak kazandıracağı miktar aylık internet masrafını bile çıkartmaz.
sr. member
Infected Mushroom
July 17, 2015, 12:41:28 AM
merhaba arkadaşlar.

bugun btc ve altcoin madenciliği hakkında bir arkadaşımla konuştum.
arkadaşım yazlığında küçük güneş paneli olduğunu ve bu güneş panelini kullanarak küçük çapta minig yapabilirmiyiz diye sordu.
bende size soruyorum. güneş paneli gerçekten küçük Smiley  20w  18v  yani 12v ye çevirirsek 30w gücü var.
bu kadar gücle herhangi bir madencilik yapılır mı ? yapılırsa bir şeyler verir mi ?
eğer yapılırsa bu güce uygun hangi makine var ?

şimdiden teşekkürler.

Maalesef öyle bir güçle madencilik m'si bile yapılamaz. Hatta bilgisayar bile çalıştırılamaz. Tongue Standart bir kasa bile 450'lik PSU ile geliyor.
newbie
Activity: 14
July 17, 2015, 12:32:45 AM
merhaba arkadaşlar.

bugun btc ve altcoin madenciliği hakkında bir arkadaşımla konuştum.
arkadaşım yazlığında küçük güneş paneli olduğunu ve bu güneş panelini kullanarak küçük çapta minig yapabilirmiyiz diye sordu.
bende size soruyorum. güneş paneli gerçekten küçük Smiley  20w  18v  yani 12v ye çevirirsek 30w gücü var.
bu kadar gücle herhangi bir madencilik yapılır mı ? yapılırsa bir şeyler verir mi ?
eğer yapılırsa bu güce uygun hangi makine var ?

şimdiden teşekkürler.
Pages:
Jump to: