Pages:
Author

Topic: Elektrik Kesildiğinde 2.PSU'ya Takılan Ataç İle İlgili Sorun - page 2. (Read 3481 times)

newbie
Activity: 26
Merit: 0
Şöyle de bir sorun var ona da dikkat edin.
Önce anakarta bağlı olmayan psunun, ondan sonra anakarta bağlı olan psunun çalışması gerekiyor.
Önce anakart çalışır ve o an ekran kartlarını göremezse, ekran kartlarının bağlı olduğu psu sonradan çalışsa bile sorun olabiliyor.

Dün keşfettim bu sorunu..
Henüz bir çözüm de bulamadım..

bir yanlışlık olmasın? yeşil ve siyah kablolara paralel çektiğin zaman ikisi de aynı anda başlıyor olması lazım?
sr. member
Activity: 421
Merit: 263
Şöyle de bir sorun var ona da dikkat edin.
Önce anakarta bağlı olmayan psunun, ondan sonra anakarta bağlı olan psunun çalışması gerekiyor.
Önce anakart çalışır ve o an ekran kartlarını göremezse, ekran kartlarının bağlı olduğu psu sonradan çalışsa bile sorun olabiliyor.

Dün keşfettim bu sorunu..
Henüz bir çözüm de bulamadım..
newbie
Activity: 16
İki PSU yu paralel birbirine bağlarsan sorun kalmaz. 2. PSU nu ana PSU ya ataç taktığın kablolardan bağla bunu istersen kabloları keserek istersen arkadaşın bahsettiği gibi ince işcilikle lehilmle çözebilirsin.
sr. member
Activity: 385
Merit: 250
www.thegeomadao.com
arkadaşlar add2psu ya gerek yok. şöyle yapın 1. power ın yeşil ve siyah uclarından 1 kablo çekin 2. powerın yeşil ve siyahına. ben iğne ile çözdüm igneye kablo lehimleyip 1. psudan 2. ye kablo attım. 2 si aynı andan tetikleniyor ve aynı anda kapatınca kapanıyor.
full member
Activity: 238
Merit: 100
Add2Psu ya da benzer birşey lazım size. İlk powerdan sinyali alınca 2. powerada açılma sinyali veren bir parça bahsettiğim şey. Forumları araştırın konuşuldu önceden üzerine. Hatta pazar alanında bir arkadaş üreteceğini söylüyordu benzer bir ürünü.

Arkadaş haklı, senin tam işini görecek şey Add2Psu.
sr. member
Activity: 281
Merit: 250
Add2Psu ya da benzer birşey lazım size. İlk powerdan sinyali alınca 2. powerada açılma sinyali veren bir parça bahsettiğim şey. Forumları araştırın konuşuldu önceden üzerine. Hatta pazar alanında bir arkadaş üreteceğini söylüyordu benzer bir ürünü.
newbie
Activity: 26
2000 liği öttürür Smiley

aynen hocam para dayanmaz tek çarem elektrik kesilince kapansın açılınca açılsın. sorun yok ama psu atacı ile ilgili sorunum var.

iki sorum olacak,
1- anakart marka modeli nedir?
2- ataç'ı sadece yeşil kablo için mi yaptın acaba? yeşil kablo ile birlikte birde herhangi bir siyah kabloyu ataçlamayı denedin mi?

yanlış aktarıyor isem bilen bir arkadaş düzeltsin, ataç ta ki mantık, psu'nun starter'ını tetiklemek, yani bir psu.lu bir makinada o tetiklemeyi yapmadığınız sürece (yeşil kablonun topraklama ile-siyah kablo- teması) psu anakarta ve diğer birimlere elektrik vermez. Power düğmesine bastığınız anda anakartta yapılan ilk işlerden birisi starter'ı tetiklemek.

iki psu.lu bir makinede yeşil ve bir siyah kablo (ayrı ayrı olacak şekilde) ataçlı ise, power düğmesi ile birlikte starter tetiklenir ve iki psu da çalışmaya başlar.
Elektrik kesintisi olduğunda tekrar çalışması tek psu.lu makinada gerçekleşiyor ise, iki psu.lu makinadada gerçekleşmemesi için hiç bir neden yok gibi, çünkü psu.dan elektriği alabilmenin tek yolu starter.ı tetiklemek,
Bu durumda benim aklıma gelen problem kaynakları;
1- Anakartın bahsettiğin ayarında problem olabilir(tekrar çalışmasını sağlayan ayar)
2- Ataçlamada temassızlık olabilir, benim tavsiyem kablonun ortasını çakmakla biraz soyup bir başka kablo ile diğerine bağlayıp bantlamak,
3- Psu kaynaklı bir problem olabilir, anladığım kadarıyla bir psu çalışırken diğeri çalışmıyor sanırım?
full member
Activity: 154
Yukki Yukki Yukki!
2000 liği öttürür Smiley

aynen hocam para dayanmaz tek çarem elektrik kesilince kapansın açılınca açılsın. sorun yok ama psu atacı ile ilgili sorunum var.
hero member
Activity: 1103
Merit: 500
2000 liği öttürür Smiley
full member
Yukki Yukki Yukki!
Kaç kart kullanıyorsun bilmiyorum ama mesela 2000 lik psu net 2000 vermiyor, çok daha az veriyor, ben 2 kart için 1000 lik almıştım dediğin gibi bangır bangır bağırmaya başladı, 2000 likle değiştirdim sonra..

5 adet 7950 kullanıyorum hocam.
hero member
Kaç kart kullanıyorsun bilmiyorum ama mesela 2000 lik psu net 2000 vermiyor, çok daha az veriyor, ben 2 kart için 1000 lik almıştım dediğin gibi bangır bangır bağırmaya başladı, 2000 likle değiştirdim sonra..
full member
Yukki Yukki Yukki!
2000 lik kesintisiz güç kaynağı al, kafan rahat olsun..

1500lük aldım yemiyor sistemleri hocam ups ile çözülecek iş değil bu 1500lüğe bağlıyorum ups bangır bangır bağırıyor. o yüzden upsyi çıkarttım kendi kişisel pcme bağladım paramız boşa gitmesin diye.
hero member
2000 lik kesintisiz güç kaynağı al, kafan rahat olsun..
full member
Yukki Yukki Yukki!
Merhaba arkadaşlar iki psu kullanıyorum 2.sine ataç takıyorum malum yoksa çalışmıyor psu.

Elektrikler kesildiğinde veya diyelim reset attık. Ataçı çıkarıp windows açıldığında tekrar takmam gerekiyor. Mesela bugün ben uyurken elektrikler kesilmiş, anakartı elektrikler geldiğinde otomatik sistemi açsın şeklinde ayarlamıştım fakat ataç problemi yüzünden miner çalışmamış.

Tek psu kullandığım rigimde ise sorunsuz ben uyurken elektrik gitmiş gelmiş geldiğinde otomatik açılmış kazmaya başlamış.

Bu sorunu nasıl çözerim acaba? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Pages:
Jump to: