Pages:
Author

Topic: Elektrik Parasının Olmadığı Bir Yerde Madencilik İçin Öneriler - page 3. (Read 4785 times)

hero member
Activity: 980
Merit: 500
FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]
elektrik olayı kimseyi ilgilendirmez size ne derdiniz varsa devlete davanızı açın yoksa sadece laf kalabalığı yapmayın.

Dostm devam et istediğin madenciliği yapabilirsin sonuçta elektrik şimdilik yada gelecekte bedava.
cok genıssın sen o zaman.gelip cebınden hergun 5 tl para calayım hosuna gider mı ? ama dusunce de olan bırının hosuna gider.

gorkem hocam bu konu için dediklerin  cok uymuyor bu arkadaş yani tabi ki kaçak elektrik vs bende cok karşiyim bi şekilde o eğrilip burulup bize giriyor zaten de şu durum da arkadaş kaçak elektrik kullanmiyor  baya patronuna kaçiracak olayi. bizim hakkımıza girmiyor yani patronunun hakkına girecek muhtemelen adama ekstradan sokuşturacak  yani kul hakkı yiyecek ben öyle düşünüyorum.
hero member
Bu arkadas buyuk ihtimalle it ci ve calıstıgı firmanın server odasına kuracak. Beles elektrik dediği o anladıgım kadarıyla. Patrona saplayacak.
Konuya gelince 20m2 server odasına sen 4-5 tane bile  miner eklersen o kilmalar orayı sogutmaya yetmez sıkıntı yaşarsın. Serverıda gümletirsin. 1-2 tane alet takar calıstırırım dıosan orası ayrı ama miner rigi kurucam abanıcam diosan hüsranla karsılasırsın. Yada 6 kartlı bir ekran kartı rigi falan ancak kaldırır ötesinde sıkıntı yaşayabilirsin.

bu arkadaşin ben yok ayarladim elektriği ödeyecek olanin haber ve izni var demesine de inanmiyorum . muhtemelen dediginiz gibi arkadaş it'ci ve  muhtemelen birim deki sorumluyla felan oturdu bigün bunlar  napariz ne ederiz de şu odadan para cikaririz  derdine düştüler olay o yoksa gerçekten hiçbir patronun işverenin  şoyle bir olayda tamam yeaa ne olacak zaten 100 bin ödüyorum 102 bin ödeyeyim bişi olmaz diyeceğini zannetmiyorum. en fazla anlatirsin derdini adamdan da izin alir sanayi elektriği varsa onu kullanmak için izin alir paşalar gibide rigini kurarsin elektrik tüketimini ölçebileceğin bir sistem varmi bilmiyorum arkadaşlar  daha iyi bilirler o şekilde sisteminin ne kadar  harcadiğini hesaplar muhasebeye yaparsin ödemeni olur biter. diğer türlü arkadaşlarin dedigi gibi tabi ki benim cebimdeki paradan calmiyorsun ben ona katilmiyorum veya senin oradaki beleş elektriğinin faturasi bana girmeyecek ama patronuna geçirmiş olacaksin onun hakkını yemiş olacaksin ben öyle düşünüyorum
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Bu arkadas buyuk ihtimalle it ci ve calıstıgı firmanın server odasına kuracak. Beles elektrik dediği o anladıgım kadarıyla. Patrona saplayacak.
Konuya gelince 20m2 server odasına sen 4-5 tane bile  miner eklersen o kilmalar orayı sogutmaya yetmez sıkıntı yaşarsın. Serverıda gümletirsin. 1-2 tane alet takar calıstırırım dıosan orası ayrı ama miner rigi kurucam abanıcam diosan hüsranla karsılasırsın. Yada 6 kartlı bir ekran kartı rigi falan ancak kaldırır ötesinde sıkıntı yaşayabilirsin.
full member
Activity: 616
Merit: 118
bu konuda devlete yaptığın şikayet dileçesi, mahkeme ile ilgili herhangi bir şikayet evrağı vb dosyaları ekleyebilirmisiniz sizin laf kalabalığından başka ne yaptığınızı merak ediyorum. Eğer bu evraklar yoksa cidden boş konuşmaktan başka birşey yapmadığınızı açık ve net olarak söyleyebilirim.
hero member
Activity: 868
Merit: 502
elektrik olayı kimseyi ilgilendirmez size ne derdiniz varsa devlete davanızı açın yoksa sadece laf kalabalığı yapmayın.

Dostm devam et istediğin madenciliği yapabilirsin sonuçta elektrik şimdilik yada gelecekte bedava.
cok genıssın sen o zaman.gelip cebınden hergun 5 tl para calayım hosuna gider mı ? ama dusunce de olan bırının hosuna gider.
full member
Activity: 209
Merit: 100
kaçak kullandığını baya baya itiraf ediyor bir de size ne diyor herifler, bizim cebimizden çıkıyor senin çaldığın elektrik. insanların tepki göstermesinden daha doğal birşey yok.
full member
Activity: 616
Merit: 118

hero member
Activity: 728
Merit: 501
Evet maalesef bu gibi insanların aklına kürt diyince direk kaçak elektrik v.s gelir parasını ödeyenler onun umrunda bile olmaz genellemesini yapmış ve içi son derece rahattır.
sr. member
Activity: 546
Merit: 262
Bu arkadaş için konuşmuyorum.
Şehit ailesine %40 indirimle verilen elektriğin Kürt'e beleş olduğu ülkedir Muz Cumhuriyeti.

Irkçılık niye yapıyorsunuz şimdi Kürt kökenli olup elektrik faturasını ödeyen kişiler şimdi o muzu seninle birleştirsin desem uygun olur mu  Huh Olmaz senin de yaptığın uygun değil.Güneydoğu bölgemizde yaşanan üzücü bir gerçek ama devlette kaç yıl olmuş bir önlem alsın artık.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Bu arkadaş için konuşmuyorum.
Şehit ailesine %40 indirimle verilen elektriğin Kürt'e beleş olduğu ülkedir Muz Cumhuriyeti.
member
Activity: 82
Merit: 10
RIG kurmada, antminer, l3+ türevi ürünler olabilir tabi bulabilirsen.
newbie
Activity: 8
Merit: 0
millette elekrtık beles ne guzel bizde yedık amk. kurcagın bılgısayar degıl ayrı bır tesısat .kım ızın verır öle beleş 400-500 luk elktrge ?
sorarız mılletın kullandıgı kacak elektırgı ben öduyorum mk ulkesınde.

sanayi abonesiyiz ve yuz bin liranın üstünde fatura geliyor her ay. sana mı kaldı hesap sormak, yemiyosa sg. bir soru sordum mk kuyruk acısından hepiniz elektriğe para ödemeyeceğime takıldınız.
hayırdır zoruna gitti demek kı kacak kullanıyorsun .ınsan gıbı cvp vercegıne hemen sövuyorsa bır ınsan sucludur .bak dalgana sıktır gıt

sana neden insan gibi cevap vereyim amk salağı sana mı kaldı elektriğe para vermemem faturayı ödeyecek olan insanın bunu kabul ettiğini söylüyorum gelmişsin kaçak elektrik kullanıyo diyosun scrool barı yukarı kaydırda yazdıklarımı iyice oku amk körü
hero member
millette elekrtık beles ne guzel bizde yedık amk. kurcagın bılgısayar degıl ayrı bır tesısat .kım ızın verır öle beleş 400-500 luk elktrge ?

sanayi abonesiyiz ve yuz bin liranın üstünde fatura geliyor her ay. sana mı kaldı hesap sormak, yemiyosa sg. bir soru sordum mk kuyruk acısından hepiniz elektriğe para ödemeyeceğime takıldınız.
hayırdır zoruna gitti demek kı kacak kullanıyorsun .ınsan gıbı cvp vercegıne hemen sövuyorsa bır ınsan sucludur .bak dalgana sıktır gıt
newbie

hero member
newbie
Merhabalar,

Büyük bir firmada çalışıyorum. Çalıştığım binanın içinde Windows serverın ve telefon santralinin olduğu 20 m2 bir oda mevcut. Bu oda da 7/24 klimalar çalışıyor ve UPS mevcut. Bu oda da madenciliğe başlamak istiyorum ve elektrik faturasından muafım. Antminer s9 almamı önerir misiniz? Ya da çok fazla elektrik harcayan bu yüzdende kimsenin bulaşmadığı bir sistemi bana önerir misiniz? Yada oğlum ortalık çok bozuk vegalar falan gelecek ne olacağı belli değil biraz bekle mi dersiniz?

Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

elektrikten nasıl muafsiniz ?

Kendi yöneticimden bilgisayarımı kurmak için izin aldım.

bilgisayari kurmak için izin aldiysaniz sıkıntı  yok gibi ben madenci değilim bu konularda bilgim yok arkadaşlar belki ilgilenirler. saulzaents nickli arkadaşin sorusunun cevabını bende merak ettim fakat  sanki yine de  bi sıkıntı var gibi duruyor bilgisayarimi kurmak için izin aldim demişsiniz fakat sanki cihazdan haberi yok gibi yada cihazi  pc laptop vs diye çakacaksiniz gibi hissettim. aylik tuketimiyle ilgili bilgi verdiniz mi peki yöneticiye ? bu işler sakat işler ne kendi ekmeğinizle oynayin nede sizden sorumlu yöneticinin ekmeğiyle oynayin derim ben.

Teşekkür ederim beni düşündüğünüz için. Yöneticimin ne kuracağım hakkında bilgisi var. Hatta işler yolunda giderse onun içinde bütçesine göre bir tane daha kuracağız. Smiley Lütfen elektrik konusunu daha fazla sormayın. Sizlerden nasıl bir sistem kurmam gerektiği konusunda yardım istiyorum.
hero member
Merhabalar,

Büyük bir firmada çalışıyorum. Çalıştığım binanın içinde Windows serverın ve telefon santralinin olduğu 20 m2 bir oda mevcut. Bu oda da 7/24 klimalar çalışıyor ve UPS mevcut. Bu oda da madenciliğe başlamak istiyorum ve elektrik faturasından muafım. Antminer s9 almamı önerir misiniz? Ya da çok fazla elektrik harcayan bu yüzdende kimsenin bulaşmadığı bir sistemi bana önerir misiniz? Yada oğlum ortalık çok bozuk vegalar falan gelecek ne olacağı belli değil biraz bekle mi dersiniz?

bilgisayari kurmak için izin aldiysaniz sıkıntı  yok gibi ben madenci değilim bu konularda bilgim yok arkadaşlar belki ilgilenirler. saulzaents nickli arkadaşin sorusunun cevabını bende merak ettim fakat  sanki yine de  bi sıkıntı var gibi duruyor bilgisayarimi kurmak için izin aldim demişsiniz fakat sanki cihazdan haberi yok gibi yada cihazi  pc laptop vs diye çakacaksiniz gibi hissettim. aylik tuketimiyle ilgili bilgi verdiniz mi peki yöneticiye ? bu işler sakat işler ne kendi ekmeğinizle oynayin nede sizden sorumlu yöneticinin ekmeğiyle oynayin derim ben.
newbie
Merhabalar,

hero member
Activity: 560
Merit: 501
Merhabalar,

newbie
Merhabalar,

Pages:
Jump to: