Pages:
Author

Topic: Elinizde Bulanan Token/Coinler Hangi Borsada - page 2. (Read 563 times)

full member
Activity: 784
Merit: 120
2yıl önce desen etherdelta falan çer çöp satılırdı da artık cmc 2. sayfa bile güven vermiyor. yüzlerce ico saçmalıkları, kyc zırvaları sonrası ne token ne borsa hepsini gözardı ettim. zaten başımıza ne geldiyse hep bu ne idüğü belli olmayan borsalardan ve coin/tokenlerden geldi. vurkaç yapmak ya da malı çakmak dışında hangisi ne işe yaradı bi özeleştiri yapmak lazım

Bounty veya airdroptan ellerinde bulunanlara faydalı olması amacıyla bu konuyu açtım. İllaki bu piyasada dolandırıcılık mutlaka var. Nitekim çöp coinler dolusuyla ama ümit fakirin ekmeği derler. Elinde bir miktar olup listede bulunan token veya coinlerin para eden arkadaşlara umarım kazanç sağlamasını ümit ediyorum.
full member
Listedeki coinlerin çoğunun adını bile duymadım. Piyasada onlarca isimsiz coin var, merdiven altı tabir ettiğimiz borsalarda hacimsiz şekilde duruyorlar genelde. Bu coinler ve borsalar manipülasyona sonuna kadar açıktır. Yeterli bilginiz yoksa kumar oynamayın. Siz coin 1 sata düşmüş daha da düşmez diye düşünürsünüz, 2 sat olsa %100 kar yaparım deyip alırsınız tahtayı kapatırlar. Hacim çok yüksek hemen alıp satayım hızlıca %5 yapayım dersiniz, meğer alan da satan da aynı kişidir, sizin gibi düşünenlere gel gel yapıyordur, oltaya gelirsiniz.
Piyasadaki bilindik birkaç borsa dışında işlem yapmayın derim. İlle 100x yapan coini bulmanız gerekmiyor. Bounty vs. şeklinde gelen coinler tamam elde tutulabilir ama bilinmedik şeylere detaylı araştırma yapmadan cepten para yatırmayın.

Üstad buradakilerin hepsi bounty veya airdroptan gelenler o yüzden kimse alım yapmaz diye düşünüyorum. Bu konu sadece satım yapmak isteyen veya hakkaten para yapan token veya coini nerede satacağını bilmeyen kişiler için bilsin diye açtım konuyu.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
2yıl önce desen etherdelta falan çer çöp satılırdı da artık cmc 2. sayfa bile güven vermiyor. yüzlerce ico saçmalıkları, kyc zırvaları sonrası ne token ne borsa hepsini gözardı ettim. zaten başımıza ne geldiyse hep bu ne idüğü belli olmayan borsalardan ve coin/tokenlerden geldi. vurkaç yapmak ya da malı çakmak dışında hangisi ne işe yaradı bi özeleştiri yapmak lazım
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
Listedeki coinlerin çoğunun adını bile duymadım. Piyasada onlarca isimsiz coin var, merdiven altı tabir ettiğimiz borsalarda hacimsiz şekilde duruyorlar genelde. Bu coinler ve borsalar manipülasyona sonuna kadar açıktır. Yeterli bilginiz yoksa kumar oynamayın. Siz coin 1 sata düşmüş daha da düşmez diye düşünürsünüz, 2 sat olsa %100 kar yaparım deyip alırsınız tahtayı kapatırlar. Hacim çok yüksek hemen alıp satayım hızlıca %5 yapayım dersiniz, meğer alan da satan da aynı kişidir, sizin gibi düşünenlere gel gel yapıyordur, oltaya gelirsiniz.
Piyasadaki bilindik birkaç borsa dışında işlem yapmayın derim. İlle 100x yapan coini bulmanız gerekmiyor. Bounty vs. şeklinde gelen coinler tamam elde tutulabilir ama bilinmedik şeylere detaylı araştırma yapmadan cepten para yatırmayın.
sr. member
Activity: 840
Merit: 300
Nereye gideceği belli olmayan bir sürü coin toplanmış. Emeğinize sağlık ama bu coinleri elinizde bulunduruyorsanız büyük bir beklentiniz olmasın. Belki yıllar sonra içlerinden biri yükseliş gösterebilir ama pek fazla yatırım alabilecek projeler değil. Bountyden geldiyse ne kadar kazansanız kardır.

Zaten amaç beklenti değil elde para edenleri değerlendiriyorum. Ama olaki benim için para etmeyen coin belki başkasında binlerce var yada milyonlarca var bilemem. Fakat hangi borsada işlem gördüğünü bilmiyor olabilir o yüzden böyle bir konu iyi olur diye düşündüm.

bir çok eth wallet bu bountyler yüzünden çöplük cüzdan haline geldi. çoğu koine bakıyorsunuz 1000 tanesi 1 cent bile etmiyor, o kadar çok token bolluğu var ki bu bolluk ister istemez, tokenların çöp olmasına yol açıyor. bunun sonucunda da ortaya çöplük cüzdanlar çıkıyor.
full member
Nereye gideceği belli olmayan bir sürü coin toplanmış. Emeğinize sağlık ama bu coinleri elinizde bulunduruyorsanız büyük bir beklentiniz olmasın. Belki yıllar sonra içlerinden biri yükseliş gösterebilir ama pek fazla yatırım alabilecek projeler değil. Bountyden geldiyse ne kadar kazansanız kardır.

Zaten amaç beklenti değil elde para edenleri değerlendiriyorum. Ama olaki benim için para etmeyen coin belki başkasında binlerce var yada milyonlarca var bilemem. Fakat hangi borsada işlem gördüğünü bilmiyor olabilir o yüzden böyle bir konu iyi olur diye düşündüm.
member
Activity: 602
Merit: 11
çok teşekkürler eline emeğine sağlık, benim çok işime yarayacak gibi  bir çoğunu okudum lazm oldukça girilip bakılacak bir paylaşım olmu emek harcanmış...
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
full member
@skylords forumun özetini çekmiş: çöplük cuzdanlilar:)

Tokenlere bakınca da çoğu adını hatirlayamadigim bounty platformundan gelmiş gibi. Zaman geliyor en boktan token bile para ediyor ama bence bizim bu copler hiçbir zaman para etmeyecek. Private keyleri yakmak gerekiyor.

Keşke şöyle bir sistem olsa, 1 dolar etmeyen tokenleri ücretsiz yakacak ve 0,5 centlik bize ETH verecek. Bu sistem olsa ne iyi olur değil mi Smiley o zaman gereksizlerden kurtulurken kazanırız Smiley Ama para eden coinlerde var gerçekten, ROX gibi. O yüzden yazayım dedim. Birde örnek DST diye token var 14 septilyon nedir ya Cheesy 5 adet göndermişler bana airdroptan Smiley Güler misin ağlar mısın Smiley

Rox , bountyhive nin iş yapan belki de tek bountysi. Bir iki tane daha var adı aklıma gelmedi. Bana da o dönemlerde 300-400 adet civarı gelmişti ama sattım. Bir Biga sezonu geçerse rox daha iyi yerlere gelme potansiyeli var bence.

Ben baya elimde tuttum. HODL yaptım umarım güzel seviyelere gelir beni güldürür Smiley
full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

Tokenlere bakınca da çoğu adını hatirlayamadigim bounty platformundan gelmiş gibi. Zaman geliyor en boktan token bile para ediyor ama bence bizim bu copler hiçbir zaman para etmeyecek. Private keyleri yakmak gerekiyor.

Keşke şöyle bir sistem olsa, 1 dolar etmeyen tokenleri ücretsiz yakacak ve 0,5 centlik bize ETH verecek. Bu sistem olsa ne iyi olur değil mi Smiley o zaman gereksizlerden kurtulurken kazanırız Smiley Ama para eden coinlerde var gerçekten, ROX gibi. O yüzden yazayım dedim. Birde örnek DST diye token var 14 septilyon nedir ya Cheesy 5 adet göndermişler bana airdroptan Smiley Güler misin ağlar mısın Smiley

Rox , bountyhive nin iş yapan belki de tek bountysi. Bir iki tane daha var adı aklıma gelmedi. Bana da o dönemlerde 300-400 adet civarı gelmişti ama sattım. Bir Biga sezonu geçerse rox daha iyi yerlere gelme potansiyeli var bence.
full member

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%

full member
Faydalı bir başlık ama sana iletilenlerle baya uğraştırıcı bir iş olacak, sürekli güncel tutmak zahmetli, eline sağlık.

Güncel tutmak için çabalayacağım. Zahmetli olsada sıkıntı değil. Hiç değilse elimizde bulunanlar para ediyorsa değerlendiririz. Bende öğrenmiş oluyorum. Uzun zamandır elimdekiler hangi borsada diye düşünüyordum. Hem buna da cevap bulmuş oluyorum. Gelenleri de ekliyorum. Bu arada teşekkür ederim.
member
Activity: 560
Merit: 16
Proof-of-Stake Blockchain Network
Faydalı bir başlık ama sana iletilenlerle baya uğraştırıcı bir iş olacak, sürekli güncel tutmak zahmetli, eline sağlık.
full member
özellikle bounty severler için, bounty ve airdrop'tan gelen bazı coin ve tokenleri takip etmek neredeyse imkansız hale geliyor. rebradingler, swaplar, uzun atlamalar olimpiyatlar derken, arkadaşların izlerini takip etmek mümkün olmuyor. bu yüzden basit bir kaç aramayla bulunabilir bir liste de olsa, derlenmiş olması sebebi ile değerli olmuş. (CCL) Cyclean ve (SOZ) Secrets of Zurich tokenleri borsaya çıkar çıkmaz para ettiği an satmıştım. CNN, OCN, DATx ve VeriME ise fee'yi bile karşılayamayacak kadar az var, bu sebeple etherscan'da pul koleksiyonu olarak yer kaplayacaklar. liste için tekrar teşekkürler.

Açıkçası benim elimde de o kadar para etmeyen tokenler var ki pul almaya yetmez Smiley O nedenle saklamalık olarak duruyor. Fakat bazı arkadaşlarımızın elinde belki çok vardır. O yüzden faydalı olsun diye kalıcı bir konu oluşturmak istedim. Sonuçta bende yarın buradan şu token nerdeymiş dememiş olurum Smiley
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
özellikle bounty severler için, bounty ve airdrop'tan gelen bazı coin ve tokenleri takip etmek neredeyse imkansız hale geliyor. rebradingler, swaplar, uzun atlamalar olimpiyatlar derken, arkadaşların izlerini takip etmek mümkün olmuyor. bu yüzden basit bir kaç aramayla bulunabilir bir liste de olsa, derlenmiş olması sebebi ile değerli olmuş. (CCL) Cyclean ve (SOZ) Secrets of Zurich tokenleri borsaya çıkar çıkmaz para ettiği an satmıştım. CNN, OCN, DATx ve VeriME ise fee'yi bile karşılayamayacak kadar az var, bu sebeple etherscan'da pul koleksiyonu olarak yer kaplayacaklar. liste için tekrar teşekkürler.
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
Reis bendede var bir o kadar coin kötü yanı hangisinin hangi borsada olduğunu bile bilmiyorum.Etherscandan kontrol ediyorum.çer çöp hepsi artmaya başlarsa kontrol ederim.2 yıldır falan nefessiz düşüyor namussuzlar Cheesy
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Teşekkürler hocam, elinize sağlık...
Tek tek aramaktansa, herkes bu listeye katkı sağlayıp elindekileri yazsa faydalı bir kaynak haline gelir. Borsanın dandik olup olmaması asıl meselemiz değil bence. Binlerce coin/token var airdroplardan, imzalardan dağıtılan ve CMC'de listelenmeyen. Bunlar elbette az-çok para ediyor. Satıp çıkmak için o borsaya girmek gerekiyor sonuç olarak. İlla şaibeli borsa ile aylarca trade yapacak değiliz elbette. Bilgi bilgidir, değerlendirmek lazım.

Aklıma gelenleri yazayım buraya:

ARAW (ARAW): 2018'in gözde bountylerinden biriydi. Çok katılımcısı vardı. Şimdilerde unutulmuş görünüyor. Fiyat/hacim yerlerde...
Listelendiği borsalar: P2PB2B, Hotbit, Mercatox, Latoken.

SATURN (XSAT): Uzun dönem devam eden bountysi vardı. Birkaç borsadan delist edilmiş. Şimdi sadece Forkdelta'da görünüyor.

full member
Değerli arkadaşlar öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Şimdi güvenilir olmayan borsalar ile ilgili kısaca bir bilgi vereyim. Genelde bilmediğim borsalara üye olduğum zaman ben kesinlikle 2. seviyeye geçmiyorum. Yani KYC yapmıyorum. O zaman günlük 2 BTC'lik limitim oluyor. Yani şunu anlatmak istiyorum. Mesela DATAx projesi elimde 1 dolarlık var o zaman KYC ne gerek var değil mi? He şunu da belirteyim mesela Bittrex'e SERVE token yolladım Bittrex bahaneler ile SERVE token gitti. Yani oldu mu her yerde oluyor. Ondan sonra Cryptopia borsasında coinlerim vardı. Şimdi bi türlü açılmadı. Yani her yerde olabilir.
full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Hocam, aramıza hoşgeldin. Öncelikle paylaştığın bilhiker için teşekkür ederim.
Adı geçen tokenlerin hiçbirisi bende yok. Bir ara bu data ile ilgili farklı tokenler çok çıktı sanki. Bana da da data adı ile geldi ama değeri hiç yoktu. O zamanlar etherdelta da satıyordum tokenleri.
Pages:
Jump to: