Pages:
Author

Topic: Elon Musk: Satoshi Nakamoto’ya Nobel verilmeli - page 2. (Read 267 times)

jr. member
Activity: 406
Merit: 1
sembolik de olsa bir ödül verilebilir diye düşünenlerdenim ben de. amaç niyet göstergesi olacaksa gayet şık bir hareket olacaktır.
sr. member
Activity: 868
Merit: 265
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Elon beye birisi anlatmalı. Satoshi'nin anonim bir kişi olduğu ve bugüne kadar anonim birine bu tarz bir ödül verilmediğini. Ayrıca henüz yasal olarak hiç bir tanınma olmayan bir şeyi yarattığı için... Kolay değil.
sr. member
Activity: 798
Merit: 277
Sonra da der ki, "aaa merhaba satoshi benim"...

Nerden geliyor bu değirmenin suyu acaba çok merak ediyorum. 0.25 BTC'si varmış. Yaww he heee... Yemedim bu durumu. Aadam da TR'nin dış borcunu kapatacak kadar kripto para var bence. Haaa direk ondan olmazsa da arkadaşlarının ailesinin üzerine açılan hesaplardadır belki.
jr. member
Activity: 372
Merit: 1
Tesla'nın kurucusu Elon Musk, Bitcoin'in yaratıcısı Satoshi Nakamoto'ya 'hazzı erteleme' dalında Nobel ödülü verilmesi gerektiğini söyledi.

Elon Musk, katıldığı son podcast yayınında Bitcoin’i methettikten sadece 1 gün sonra, az bir miktar kripto paraya sahip olduğunu ve hepsinin Bitcoin cinsinden olduğunu söyledi.

Bitcoin‘i mükemmel olarak nitelendirdiği ve değer aktarma konusunda kağıt paralardan fazlasıyla iyi bir araç olduğunu söylediğini belirten kendisiyle ilgili bir haber paylaşımını yanıtlayan Elon Musk, şöyle yazdı:

“Bununla birlikte, hala sadece 0.25 BTC’ye sahibim. Onu da birkaç yıl önce bir arkadaşım göndermişti. Başka kripto param yok.”

Musk yaklaşık bir yıl önce bu konuyla ilgili yine şöyle bir tweet atmıştı:

“Bir arkadaşımın bana hediye olarak gönderdiği 0.25 BTC dışında tamı tamına sıfır kripto paraya sahibim.”

Musk’ın cüzdanında bulunan bu 0.25 BTC, 2017’nin boğa koşusunda 5,000$’a denk geliyordu. Bu da, Musk’ın 22 milyar dolar değerindeki serveti göz önüne alındığında bir hiç anlamına geliyor.

Ayrıca, Musk’ın hiç ETH’si olmamasına rağmen, zaman zaman Musk’ın adını kullanarak takipçilerine Ethereum dağıtacaklarını iddia eden kripto para dolandırıcıları tükenmiyor.

‘Satoshi Nobel ödülünü hak ediyor’
Elon Musk’ın Bitcoin’in yaratıcısı olduğu iddiaları da uzun süre kripto para topluluğunu meşgul etmiş, ancak Musk bu iddiaları net bir dille reddetmişti.

Kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu ima eden bir başka tweet’e de Musk, şöyle yanıt verdi:

“BTC’nin ilk sahibi her kimse hazzı erteleme dalında Nobel ödülünü hak ediyor.”

Satoshi’nin 1 milyonun üzerinde BTC’si olduğuna inanılıyor ve şimdiye kadar bu BTC’lere hiç harcanmadı.

2017’deki Bitcoin patlamasında 20 milyar dolarlık servete sahip olan bu gizemli programcı, dünyanın en zengin insanlarından biri olarak sıralanıyordu. Ancak, Bitcoin’in 2008’de piyasaya sürülmesinden 10 yıl sonra ortaya çıkan genel görüşe göre, bu coin’ler sonsuza kadar kilitlendi çünkü ya Satoshi öldü ya da bu cüzdanlara erişimini kaybetti.

Bitcoin’e övgülerde bulunmasına rağmen Musk, Tesla’yı kripto para endüstrisine dahil etmenin akıllıca olmadığını düşünüyor. Ancak bazıları, onun teknolojiye olan aşkı ve dünyayı değiştirme potansiyeli olan fikirler üzerinde kumar oynamaya olan cesareti nedeniyle, gelecekte kripto paraları benimsemesinin kaçınılmaz olduğuna inanıyor.

Sonuçta, biri Bitcoin’i aya uçuracaksa, bu SpaceX’in kurucusu olabilir.

https://uzmancoin.com/bitcoin-satoshi-musk/
Pages:
Jump to: