Pages:
Author

Topic: Elon Musk'ın çılgın projesi: Roket ile seyahat! - page 2. (Read 1244 times)

sr. member
Activity: 473
Merit: 250
"Proof-of-Asset Protocol"
Milletin konuştuğu şeylere bak bide bizim ülkenin gündemine bak. Kimi bedelli askerlik istiyor, kimi kadınlara verilen hakları sorguluyor.. Komedi dükkani resmen.
full member
Activity: 420
Merit: 100
yapar o adam da kafa çalışıyor valla o adam btc ile ne diyor acaba merak ettim
newbie
Activity: 33
Merit: 0
Elon mask ın projeleri çılgın gibi zaten kullanılmış bir roketi bir daha gonderebiliyor ve işin ilginç kısmı ise roketi de piste indiryorlar ve şu an ki projesi de güzel .
full member
Activity: 238
Merit: 102
Herkes kullanamaz herhalde öyle bir şey olursa o kadar g kuvvetine herkes dayanamaz ki? Bide biz Türkleri roketin içinde düşünsenize bi.
-Ayyy Necati bir şey olmaz he mi?
- Ne bileyim Necla tutturdun roket ile gidek gidek diye gibisinden Cheesy
full member
Activity: 168
RepuX - Enterprise Blockchain Protocol
Çok güzel olur bence uzak diyarlara açılmak istediğinde o uzak diyarlar uzak olmaktan çıkar Smiley
full member
Activity: 406
Merit: 158
Basarıya gecırdıgı projeler ortada oyuzden musk varsa ısın ıcınde hersey normal gelmeye baslıyor:D
full member
Activity: 644
bütün büyük buluşlar böyle çılgın hayallerden doğar. kaldı ki elon musk kafasına koyduğunu yapan bir adam.

yakın zamanda gerçekleşmese de ölmeden önce görebileceğimizi düşünüyorum bu projeyi.
legendary
Activity: 1874
Merit: 1394
The Last Cryptocoin Burner
Roketler çok tehlikeli cihazlar çok riskli yolculuk yapıyor çok ciddi basınç ısı değişimine maruz kalıyorlar.
güvenli roket yapmak çok pahalı ve riski azaltmak pek mümkün değil , uçaklardaki kaza oranına birkaç yüzyıl sonra bile ulaşamazlar.
Roketler fırlatılırken bu riskler yüzünden sürekli ertelenirler. bir kaç saat bir kaç gün hatta hafta ertelenir.
Bildiğin bomba kadar patlayıcıdırlar ağırlığın %95 i bomba olan bir uçakla uçmak gibidir roketle gitmek.
Bu yüzden çok az insan roketle yolculuk yapmıştır. ve bu yüzden de pahalı bir yöntemdir.
Elon abi her ne kadar birşeyleri başarmışsa da en iyi uçak firmasının bile bir-iki saat rötar yaptığı şu dünyada bir başka ülkeye 5 saatte gitmekle 1 saatte gitmek arasında pek fark olmadığını bilir. Yani pasaport işlemleri saatler sürüyorken uçuşun kısa sürmesinin pek anlamı kalmıyor. Valiz beklerken bile yoğun günlerde 1 saat bekleyebilirsiniz. Şu haliyle insanlar 5 saat yerine 1 saat harcamış olamıyor. 6-7 saat yerine 3-4 saat harcamış oluyor yani uluslararası bir seyahat en fazla 2 kat kısalmış oluyor sidneyden londraya gitmiyorsanız. 2 kat hızlı gideceğim diye daha fazla riske daha fazla paraya kıyarmısınız ? bence hayır , zaten roket platformu bile havaalanında değil ayrıca ona ulaşmak bile yarım saatine mal olur.
Ütopik bir proje ömrümüz yetmez görmeye (testine değil bak yaygın kullanımına) peki neden elon abi böyle şeyler yapıyor, çünkü bu iş marketing adamın kendisi ve firmaları için marketing oluyor, marketingi bedava yapıyor adam yani spacex firmasının tesla nın open ai ın kendi isminin pazarlamasını yapıyor. MArsa sittin sene gidemeyeceğini kendi de biliyor ama bahsetmek bile heyecanlı geliyor insanlara o da bunu en iyi kullanabilecek durumdaki kişi olduğundan bundan faydalanıyor.
sr. member
Activity: 987
Merit: 254
Elon Musk'ı çağımızın einstein'ı olarak nitelendiriyolar ama ben bu duruma böyle bakmıyorum. Bu projenin arkasında dünyanın en iyi mühendisleri diyebileceğimiz insanlar çalışıyor.
Para varsa herşey mümkün günümüzde
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
İzledim videoyu. Güzel olmuş Smiley İki düşünce oluştu kafamda:
1. Ya Mars olayı yattı, otobüsçülüğe başlıyor.
2. Ya da para bitti, geliştirdiği teknolojiyi daha hızlı nakite çevirmeye çalışıyor.
newbie
Activity: 31
Merit: 0
Elon Musk iyice delirmiş durumda.

Şimdi de dünya içerisinde roket ile seyahat edilebileceğini savunuyor.

Projesi gerçekleşirse dünya üzerinde uzun mesafeli yolculukların çoğu yarım saatin altına inmiş olacak.

http://futurizmo.co/elon-muskin-cilgin-projesi-ile-8-saatlik-yolculuk-29-dakikaya-dusuyor

Siz roket ile seyahat eder miydiniz? Bana biraz riskli geldi  Grin

Ben gitmem.. Daha komşu ülkeleri görmemişim.. Ne gerek var uzaya muzaya Smiley
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
Bu adam oldukça iyi bu işlerde, ben çok başarılı buluyorum elon musk'ı.
full member
Activity: 224
Ben insanoğlunun Ay'a ayak bastığına bile inanmıyorken böyle bir şeye nasıl inanayım a dostlarrrrrr  Grin
Şaka bir yana güzel proje ama yaş iş Eloncum  Grin
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
Önce halklar alıştırılır sonrada plan ortaya konulur. Elon Musk marsa gideceğim diyen birisi çine mi gidemeyecek
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
Avrupa abd arasını 3 saatte giden bir concorde vardı.
1960 tarihinde yapıyordu o hızı.bir kaç sefer kaza yaptı diye kaldırıldı.
roket ile kazasız uçuş şu an için biraz zor .
elon musk bir tür amerikanın reklam yüzü haliyle bu tür haberleri normal görmek lazım
full member
Activity: 258
Merit: 114
Çok ütopik bir proje reelde kullanılması yıllar alır
member
Activity: 172
Merit: 15
ee enerji afiyatı çıkçak ortaya desenize gene zaten uçaklar yüzünden havada biton kirlilik oluşuyo biraz duyarlı olsaydı keşke bunu planlarken neyle çalışıcak roket bilmeden konuşuyorum tabi elon musktan çevre kirliliğine katkısı olmamasını beklerdim inşalah düşündüğüm gibi zengin eğlencesi olmaz bu iş Sad
full member
Activity: 322
Şu an çılgınlık gibi gözüksede bundan 20 sene sonra uçak ile seyehat ediliyor gibi kullanılmaya başlayacaktır. Bi düşünsenize Ankara'dan biniyorsunuz rokete en geç 1 saat içinde Tokyo dasın mükemmel olurdu

Ankara'dan Tokyo'ya direk roket uçuşu olacağını sanmıyorum. Aktarmalı uçarsınız anca. Grin
full member
Activity: 196
Şu an çılgınlık gibi gözüksede bundan 20 sene sonra uçak ile seyehat ediliyor gibi kullanılmaya başlayacaktır. Bi düşünsenize Ankara'dan biniyorsunuz rokete en geç 1 saat içinde Tokyo dasın mükemmel olurdu
full member
Activity: 252
Bu projenin hayata geçmesine daha çok var sanırım. Biz görebilirmiyiz bilmiyorum görsek de kullanabilir miyiz fiyatından dolayı emin değilim.
Pages:
Jump to: