Pages:
Author

Topic: Emekli olsanız 10.000 lira yeter mi? - page 3. (Read 400 times)

hero member
Activity: 1316
Merit: 966
January 16, 2024, 04:00:49 PM
emekliler gezip tozuyo, masallah hali vakti yerinde hepsinin, yedikleri onunde yemedikleri arkasinda, kiyafetler gicir. ustlerinde mont, ceplerinde telefon ve baslarinda sapkalari var. bence 10000 yeter de artar. adam olana çok para
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 16, 2024, 03:50:03 PM
Şu an için bence bu kadar ile süreci geçiştirmeye çalışıyorlar fakat ben Şubat Mart dönemi yeni bir hamle bekliyorum. Mantıken bu rakama çoğu şehirde kira vermese bile karı koca yaşayan insanlar bile gecinemez. Sokak röportajlarinda onu yapma bunu alma bunu yeme ölmezsin diyen andavallari bir kenara bırakırsak, insanca yaşamak için gerekli olan şartları bu parayla sağlamak çok güç.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
January 16, 2024, 03:39:42 PM
Emekli birini düşünüyorum şimdi 10 bin lira yok yetmez. Evi olsun hiç bir kira ödemesi yapmasın, büyük şehirde de yaşamasın 10.000 bin lirayla gene de yetinemez hiç kimse Türkiye'nin neresinde olursa olsun. Emeklilere büyük haksızlık bu ödenen ikramiyeler, maaşlar artık ne ise. Emekliye bu hak diyen birileri de çıkmaz herhalde yıllarca çalış emeklilik için gün say emekli olunca gene sefilsin.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 16, 2024, 02:11:33 PM
Emekli dediğin insanın tansiyon şeker hastalığı gibi bir çok kronik hastalığı olacağınıda düşünmek lazım ayda 2 kere en az hastaneye gidecekler ilaç masrafları olacak faturalar olacak sadece yeme içme ile bitmiyor ki kıyafet almak gerekiyor temizlik deterjan vs yetmesi çok zor ya bir yerlerden çok çok kısacaklar yada destek alacaklar. Sadece aylık 1200-1500 lira arası ekmeğe verdiğini düşünürseniz emekli maaşının ne kadar az olduğunu anlarsınız.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
January 16, 2024, 01:45:47 PM
maalesef 10 bin tl günümüz şartlarında çok düşük bir miktar. hele ki büyük şehirlerden birisinde yaşıyorsanız gerçekten hayatınızın son dönemleri iyice zorluklar içinde geçebilir. bir de şimdi kademeli emeklilik diye bolca gürültü var. (haklı ya da haksız muhabbeti yapmıyorum.) şayet bu dediğimiz olay gerçekleşirse bundan sonra emekli maaşı diye bir şey kalmaz dostlar diyeyim size:)
lan aldığımız maaş bize yetmiyor, en düşük emekli maaşı kime yetecek?
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
January 16, 2024, 01:09:00 PM
Keşke 10.000 tl olsaydı dul yetim maaşları kuş kadar. Hocam çok dert etmiyorum emekliler varya kendileri bu duruma gelmesini istedi.  Yıllarca ne için oy verdiler? Yıllarca ne için heryeri doldurup alkışadılar ben bir sorun göremedim.

İçimizde emekli olan EYT'li olan var mı bilmiyorum ama emekli maaş zamları açıklandı. Emekliye 42,6 zam verildi ve en düşük emekli maaşı 10.000 oldu. Size soruyorum, kirada olmasanız 10.000 yeter mi? Kirada olan emekli varsa nasıl geçinir? Sizce yıllardır bu yönetime oy vermiş emekliye bu hak mı?

Hah tamda sorduğun gibi hak. Sonuçta bu iktidarı ayakta tutan bu oy veren emekiler değilmi? Ben sorunu algılayamıyorum yıllarca oy ver yaptığı her işi onayla sonra gel 10.000 tl az eee onay verirken sorun yoktu? Attığı oyun sadece bugün değil yarınıda etkilediğini öğrenmiş oldular.

Yıllarca bu yönetime oy vermiş emekliler gidip ekonominin sorumlusuna hesabını sorabilirler. Sonuçta sorumlusu belli değilmi? kendi demiyormuydu?

Eskiden şöyle düşünürdüm ben et yiyorsam komşumda yesin komşum yiyebiliyorsa bende yiyebileyim ama ak parti iktidarından sonra fikrim değişti parası olan yer olmayan izler yapacak birşey yok sonuçta bu isteyende bu halk ben bir sorun göremedim.

Eğer yıllarca oy verip mevcut durumda isyan eden varsa nankör olmalı.

Birde ne vardı soğan ekmek yeriz erdoğanı yedirmeyizmi diyorlardı bu emekliler? Kimse boşa ağlamasın bize ne kendi düşen ağlamaz. Soğan ekmeğe devam pampa.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
January 16, 2024, 01:07:50 PM
Emekli olursam 10k yetermi soru çok orjinal. lan gerçekten hiç aklıma gelmeişti. Çalışan kesimin büyük bir bölümü asgari ücret ile cebelleştiği için direk söyleyebilirim ki yetmez. Bundan sonra verecekleri zamlarda kesinlikle yetmez. bu yaklaşımla yapılan zamların hiç biri hiç bir zaman yetmez. Ben yıllarca çalışıp yüksek prim ödeyeceğim. Neden emekli olunca biraz rahat etmek için. Sonuç birisi çıkıp ben şunların maaşını bu yaptım demek için mi çalışıyorum. Çalışma sürem içinde ödediğim primleri kim nereye harcadı yok etti. boğazlarında kalsın. gözlerine dizlerine dursun. yedi sülalelerinden çıksın.
member
Activity: 144
Merit: 35
January 16, 2024, 12:55:18 PM
İçimizde emekli olan EYT'li olan var mı bilmiyorum ama emekli maaş zamları açıklandı. Emekliye 42,6 zam verildi ve en düşük emekli maaşı 10.000 oldu. Size soruyorum, kirada olmasanız 10.000 yeter mi? Kirada olan emekli varsa nasıl geçinir? Sizce yıllardır bu yönetime oy vermiş emekliye bu hak mı?
Pages:
Jump to: