Pages:
Author

Topic: En Büyük Sigorta Şirketi - page 2. (Read 209 times)

full member
Activity: 546
Merit: 154
August 26, 2021, 08:42:01 AM
Guzel bir hikayeymis . Eskiden her aracin sag sol biryerlerinde olurdu özellikle kamyonlarda ,evlerin girişlerinde vs. Benimde cok kullandigim bir kelimedir maşallah . Gerci Adnan Oktarla birlikte bu kelimeden tiksinmişligimiz var ama oda aklima geldi bak simdi Smiley Sigorta şirketlerinin tarihinin çok eskiye dayanmasina şaşirdim.
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
August 26, 2021, 07:46:30 AM
O zamanlar sigorta şirketleri var mıydı da acaba paşa böyle bir açıklama getirmiş, gerçekten pratik bir cevap olmuş, manevi olarak inançlı insanlarız ve nazar duası, maşallah kelimesi sıkça söylediğimiz dualar olarak biliniyor, güzel bir hikayeymiş Smiley
Ben de sigorta şirketi yoktur diye düşünüp arattım ama dünyanın ilk sigorta şirketi zaten 1424 yılında İtalya'da kurulmuş. O yüzden böyle bir olayın yaşanmış olma ihtimali var. Elbette iyi bir mizah olmuş zaten Sultan Abdülaziz sevdiğimiz sultanlardandır.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
August 26, 2021, 07:23:34 AM
O zamanlar sigorta şirketleri var mıydı da acaba paşa böyle bir açıklama getirmiş, gerçekten pratik bir cevap olmuş, manevi olarak inançlı insanlarız ve nazar duası, maşallah kelimesi sıkça söylediğimiz dualar olarak biliniyor, güzel bir hikayeymiş Smiley
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
August 26, 2021, 04:46:53 AM
Osmanlı döneminde Sultan Abdülaziz'in Hariciye Nazırı Keçicizade Fuat Efendi'nin, İstanbul'a davet ettiği İngiliz, Alman, Fransız ve Rus hariciye nazırlarının ''Maşallah'' yazan bir alınlığı göstererek, ''Paşa, sokakları gezerken, yalılarda gördüğümüz bu yuvarlaklar neyin nesi?'' diye sorduklarında Paşa şu cevabı verir: ''Maşallah" kelimesini bir yabancıya anlatmak zor olacağı için. Paşa diyor ki: Bu gördüğünüz kapı ve pencere alınlıklardaki yazılar, devletimizin en büyük sigorta şirketinin amblemidir Smiley Bu kadar basit ve net bir şekilde anlatmış Smiley

Özellikle minibüslerde dolmuşların arkasında  çok görürdüm "Allah Korusun ve Maşallah" yazılarını ...
Pages:
Jump to: