Pages:
Author

Topic: En Mantıklı Yatırım Hala Bitcoin Mi? - page 2. (Read 291 times)

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
October 25, 2019, 07:19:36 AM
Bitcoini bu piyasanın altını olarak değerlendirmek gerekir. Dolayısıyla en güvenli liman olarak görülüyor. En ufak bir dumpta millet alttan kaçtığında ya nakite dönüyor yada btc ye. Bu sebebten btc her zaman digerlerine nazaran daha dik durabiliyor.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
October 24, 2019, 03:18:52 PM
Hocam ben hep tersten düşünürüm, en fazla kayıp hangisindeyse alım yapılacak olan da odur. BTC 19,900 dolardan en düşük 3150'ye kadar gerilemişti, sonradan arttı.
Yani ileride altcoinler de artarsa bu defa "en makul yatırım altcoinler olur" gibi bir mana çıkar. Halbuki bizim potansiyeli görmemiz gerekiyor, olanı değil...olan olmuş zaten

Ya o en çok düşen daha çok düşerse  Roll Eyes

Hocam gospodin'in anlatmaya çalıştığı olay geleceğe yönelik değil. Geçmişte yatırımlarınıza oranla bugün gelebileceğiniz durum. Yani geçmişte 100K $'a ne alsanız, bugün ne olurdunuz demiş. Gelecekte ne olacağını allah bilir.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
October 24, 2019, 02:30:51 PM
Hocam ben hep tersten düşünürüm, en fazla kayıp hangisindeyse alım yapılacak olan da odur. BTC 19,900 dolardan en düşük 3150'ye kadar gerilemişti, sonradan arttı.
Yani ileride altcoinler de artarsa bu defa "en makul yatırım altcoinler olur" gibi bir mana çıkar. Halbuki bizim potansiyeli görmemiz gerekiyor, olanı değil...olan olmuş zaten
hero member
Activity: 1890
Merit: 792
October 24, 2019, 02:18:29 PM
İlginç ve güzel bir bilgi olmuş eline sağlık. Binance coin fazla etkilenmemiş IEO için genelde elde tutulduğu için ve binance çok fazla destek verdiği için fazla düşüş olmamış. listede Neo da olsa aslında güzel olabilirmiş. Şu tabloya göre yine en mantıklı yatırım aracı bitcoin, ethereum ve bir ihtimal bnb gözüküyor.
sr. member
Activity: 1106
Merit: 273
October 24, 2019, 02:13:19 PM
Fakat binance coin'in piyasaya aniden girmesi ve en güçlü coinlerden bir tanesi olması? Bitcoin'den sonra en sağlam görünen coin ki ben zaten Bitcoin'den sonra en güvendiğim coin'in bnb olduğunu söylüyorum. Bunu bişey bildiğimden söylemiyorum da arkasında Binance'nin olması bu coinin asla çöp olmayacağı anlamına geliyor, kendi IEO'larına zarar ettirmeyen bnb'nin kendi coinine zarar ettirebilme gibi bir ihtimal var mı? Bence yok o yüzden bnb de güzel bir yatırım.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
October 24, 2019, 02:06:00 PM
Direk gözüme iota çarptı fiyatı yanlış tabloda. Diğerlerine bakınca bende BTC ağayı tek geçerim geriye kalan herşey tırı vırı. Ama şu BNB sanki keşke dedirtecek gibi geliyor bana. Adamlar yenilikçi ve hamle yapıyorlar sürekli. Olası bir Boğa hareketinde diğerlerinden fazla nasiplenecek gibime geliyor. YTD.
evet, hocam iota o fiyatı görmüş olsaydı ben şu an intihar etmiş olurdum:)))
not kısmında yazmıştım bu salak googlespreadsheet garip bir şekle girmiş bir türlü düzeltemedim. hatta fiyatı düşük olan koinlerin hücreleri bu yüzden boş duruyor. linkten düzeltirim, bilgilendirme teşekkür ederim.
copper member
Activity: 1358
Merit: 523
October 24, 2019, 01:57:42 PM
Direk gözüme iota çarptı fiyatı yanlış tabloda. Diğerlerine bakınca bende BTC ağayı tek geçerim geriye kalan herşey tırı vırı. Ama şu BNB sanki keşke dedirtecek gibi geliyor bana. Adamlar yenilikçi ve hamle yapıyorlar sürekli. Olası bir Boğa hareketinde diğerlerinden fazla nasiplenecek gibime geliyor. YTD.
legendary
Activity: 1638
Merit: 1328
Stultorum infinitus est numerus
October 24, 2019, 01:48:04 PM
Evet, Bitcoin ve Ethereum. Zaten Bitcoin dominance o kadar yuksek ki, Bitcoin'in fiyati dustukce diger coinler iki kat dusuyor. Bitcoin arttikca onun yukselisini takiben diger coinlerde yukselmeye basliyor. Suana kadar Bitcoin'e dahil olmadan kendi kendine yukselen tek coin Ethereum, diger coinlerde bunu goruyorsaniz cok buyuk ihtimalle zaten pump/dump oluyor.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
October 24, 2019, 01:47:36 PM
Valla sadece bu tabloya bu minik coin logolarını eklemeye çabalaman bile takdire şayan ne diyim   Shocked Shocked
Bunlar iyi yine Etherscan'da elinizdeki tokenlerin max. seviyelerine değil, ICO fiyatından seviyelerine bir bakın. Benim cüzdanın büyük kısmı %99'larda geziyor. Yok olmaya bir kaç adım kaldı sadece.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
October 24, 2019, 01:41:41 PM
Şu tabloya bakıldığında %95 ten fazla düşüş yaşamış koinler var bunların toparlanması nasıl olacak merak ediyorum. Normal borsalarda bu kayıplar yaşansa her halde kapitalizm toptan çöker.
sr. member
Activity: 1106
Merit: 273
October 24, 2019, 01:36:56 PM
Uzun vade için mi? Evet, geçmişten bugune ve her zaman olduğu gibi Bitcoin.

Kısa vadeli yatırım için değil tabiki, kısa vadede bir altcoine parayı atıp beklemek de iyi değil, eğer böyle bir niyet varsa bu trade işlemlerinde gerçekleşmeli. etrafta binlerce kaynak var eğer beceremiyorsanız (benim gibi) türk kanallarında iyi trade taktikleri veren de onlarca insan var, kısa vadede para kazanılmak istiyorsa bunun tek yolu var o da tradedir.

fakat tekrar değinmekte fayda var atayım unutayım ben bu işlerle uğraşamam diyorsanız her zaman olduğu gibi bitcoin'dir. keza piyasa dominasyonunun %60 btc'de olması da bunu işaret ediyor, bu dominasyon kırılana kadar ya da %10-%20 ye gerileyene kadar bence bitcoin'in borusu ötmeye devam edecektir.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
October 24, 2019, 01:29:39 PM

Edit: yazının altında tablonun geniş halinin linki mevcut. İlk 50deki coin/token mevcut.

ilk olarak bitcoin için isteyen istediğini desin ama benim için başlıktaki sorunun cevabı hiçbir zaman değişmeyecek: EVET!
listeye 2017 sonu 2018 başındaki boğayı yakalayan kripto paraları ekledim. binance coin, bu zaman aralığında olmasa da son dönemde çok popüler olduğu için kendisini ekledim. listedeki kripto paraların en yüksek seviyesinde gaza gelip piyasadan alım yapan bir kişi şu an en az zararı bitcoin'de yaşamış olacaktı. 19.000 dolara 1 bitcoin alan bir kişi şu an 12.000 dolar civarı zararda olacaktı ama yüzdesel olarak bakınca durum tam tersi. "ooo bitcoin çok düştü, ben ripple diye bişii aldım o daha az düştü." diyen birkaç arkadaşım var. keşke olmasalardı. lan otur hesapla ikisinden de en yüksek seviyesinden 20.000 dolarlık alım yapsaydın şu an cebinde ne kadar vardı?

bir diğer önemli konu ise altcoinler bir anda x20 yapabiliyor ama bitcoin baba bu hareketi yapamıyor. bu yüzden altcoinler bizler için daha mantıklı düşüncesi de bu altcoinler bir anda magmaya inebileceği gerçeğini değiştirmiyor. çoğumuzun yapığı hatalardan birisi de bu. özellikle de ilk ondaki koinlerden para kazanıp bunu shitcoinlere bölmemiz sermayeyi kediye yükletiyor. aç gözlü olmamız da etkili bu durumda.

30 kasım 2017 tarihinde 20.000 dolar alsaydık bugün ne kadar ederdi? (70.000 tl)

merkez bankası verisine göre dolar fiyatı: 3,95 http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/201711/30112017.xml

24 ekim 2019 tarihinde bakacak olursak: 5,77'den hesaplarsak (115.400 Tl)

2018 ağustos ayında ise gün içinde doların en yüksek değeri 7,21 imiş. (yuh) 20.000 doları 144.200 Tl'ye almış olacaktık.

not: tabloda bazı paraların değerleri boş çünkü excel tablosunda düzeltme yapamadım. 40 yıllık excelciyim böyle saçmalık görmedim:))

tablonun linki: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KDhtpCZFj6i8ddN_hUCOxuMZjnLY94aCCqGB07n0CG8/edit#gid=0

not2: dolar olayı gereksiz oldu.
Pages:
Jump to: