Pages:
Author

Topic: Şeriata uygun kripto para ! - page 3. (Read 511 times)

member
Activity: 392
Merit: 10
February 23, 2018, 11:41:53 AM
diyanetten fetva bekliyorum onlar açıklama getirmeden benim için bir değeri yok ahahahha
newbie
Activity: 140
Merit: 0
February 23, 2018, 10:05:03 AM
Dubaide de buna benzer bir kripto para çıkartmıştı, yine aynı sistemdi, altına dayalı adı da one gram dı. İslami ülkelerde kendi halklarının ihtiyaçlarını göz ardı etmiyor.
member
Activity: 336
February 23, 2018, 07:17:05 AM
yaa bunun adına nasıl kripto para dersin.bu tamamen altın ticareti sadece işlemleri internette yapılınca kripto oluyor.saf müslümanları kandırmak için helal yatırım .yersenn...adam altınlarını yüksek fiata okutmak için saf arıyor.böyle proje olmaz.
full member
Activity: 322
Merit: 126
EndChain - Complete Logistical Solution
February 23, 2018, 05:50:26 AM
Yakında Hindistanda buna benzer bir şeyler çıkartırsa pek şaşırmam açıkcası malezyanın neden böyle bir şey yaptığınıda pek anlam veremedim ama proje içinde pek olumlu bakılmıyor.
jr. member
Activity: 140
Merit: 4
W12 – Blockchain protocol
February 23, 2018, 05:37:34 AM
Bu iş bana televizyonlardaki gsm operatörlerinin reklam savaşlarını anımsattı reklamlarda hepsi en iyisinin en çok çekenin kendileri olduğunu söylüyor ve çekim hattında olmayan %3-4 lük bir alan olduğunu söylüyorlar ama gerçekeleri hepimiz biliyoruz ki öyle değil
jr. member
Activity: 42
Merit: 17
February 23, 2018, 04:42:55 AM
islami kripto para olarak adlandırılabilir fakat bu benim düşüncem değil. önemli olan kullananlar ne düşünüyor. çağımızda artık kripto para çıkartmak çok da önemli değil onu nasıl koruyacağınız, çaldırmadan saklayacağınız önemli. bugün bitcoin zengin olan kişiler kimliğini açık ettiklerinde hep risk alıyorlar.
jr. member
Activity: 238
Merit: 2
February 23, 2018, 04:02:09 AM
İslam yaşamın kendisidir.İslam tırnak ucunuza kadar hüküm koyar.Para konusunda da hüküm koyar.Müslümanım diyenlerin Dininin içeriğini bilmeden "Olm dinle bunun ne alagası var,her konuda dine neden giriyorlar bla bla bla" demeleri ne kadar ilginç.Din;oturmana,yatmana,kalmana,yemene,içmene her şeye hüküm koyar.İnanç=Yaşam'dır.
newbie
Activity: 196
February 23, 2018, 03:57:07 AM
ahuaha başlığa kahkaha attım  Grin diğer coinler şeriata uygun değil miymiş?para için dini kullanmayı bırakın artık.
full member
Activity: 378
Merit: 114
February 23, 2018, 03:16:40 AM
Hristiyanlık bu konunun dinen caizliğine bakmaz, humanist açıdan ekonomik olayları değerlendirir, ellerinde bizim gibi sağlam kaynakları yok.

Yahudiler hakkında bu konudan bahsetmek abesle iştigal olur. Yahudi için para söz konusu oldumu herşey helaldir ...

Benim tepkim aslında çıkarılmaya çalışılan şeriata uygun kripto para değil ama o kripto parayı çıkarmaya çalışan dallamada ... kendisi müslüman bile değil ve ülkesinde de şeriat kanunları geçerli değil. Dünyanın en çok rüşvet alınıp verilen ülkelerinden biri. Hatta Malezya Başbakanı geçen sene bir Arap şeyhinden kendi özel banka hesabına çok yüklü miktarlarda bağış almış biri ve bu skandal ortaya çıktığında ve kendisi bu bağışı neden aldığını açıklayamadığından dolayı bağışı geri iade etmiştir.

Bu uzakdoğu ülkelerinde olaylar bu şekilde ilerler. Her zaman bir budist, hinduist, hristiyan çıkar ve gerek arka planda veya ön planda bu tür olayları müslüman nüfusunun yoğun olduğu ülkelerde tezgahlar. Amaç tabiki kar elde etmek.

member
Activity: 490
February 23, 2018, 01:28:54 AM
Göte geldik hayırlı olsun. Yarın öbürgün bizim tayyipte alttan alttan bunları işleyip gereksiz bir coin çıkartır. Zaten amacı şeriat sayılır. Milletide alıma mecbur eder
member
Activity: 380
Merit: 31
February 22, 2018, 09:02:07 PM
Allah ile aldatmak böyle bişi işte.

Bizim diyanet de yanlış hatırlamıyorsam basın açıklamasında şimdilik caiz değil demişdi.

Şimdilik lafını çok manidar bulmuşdum.

Bu işler böyledir.

Çıkarın ne ise dini de ona göre kullanırlar.

İtikatın zayıfsa . Okumak yerine körü körüne inanmayı tercih edersen çok güzel kullanılırsın.

Dünyanın en iyi hack yöntemi insan hacklemekdir.

Duygularını incele zayıf yerinden yakala ve bırakma
full member
Activity: 286
Merit: 100
February 22, 2018, 08:35:00 PM
Şeriat ne alaka anlamadım. Para paradır önemli olan onu nasıl kullandığındır. İyiye mi kullanıyorsun yoksa kötüye mi? Bir kere çıkardığı parayı reklam için dini karıştırarak kötüye kullandı.
newbie
Activity: 168
February 22, 2018, 08:20:48 PM
Bizim devletimizde diyanet işlerinin açıklamalarına uyarak bu işten uzak durdu. Malezya da geleceğin kripto paralarda olduğunu görmüş ki islami usullere uygun kripto para çıkartmış. Diyanet işleri neye göre karar verdi çok merak ediyorum?
hero member
Activity: 1890
Merit: 792
February 22, 2018, 08:00:39 PM
Çok merak ediyorum acaba başka dinlerde bu şekilde konular açılıyor mu? Sürekli olarak caiz mi, helal-haram ilişkisi.. bilmiyorum dinin her konuda önümüze getirilmesini biraz tuhaf buluyorum. Hristiyanlık, yahudilik içinde bu şekilde sorgulamar acaba oluyor mu.
member
Activity: 308
February 22, 2018, 07:38:23 PM
İslami ülkelerde bir bir kripto para piyasasına girmeye başladılar. Malezya dan sonra iran da açıklamıştı kendi kripto parsını çıkartacağını. Bizim diyanette caiz değil deyip işin içinden çıkmıştı. Bakalım bizim devletimiz ne zaman bu işe girecek.
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
February 22, 2018, 06:48:21 PM
hangi şeriata kimin şeriatına uygun olacak bırakın bir yandan seçim yapacağız diyorlar bir yandan şeriata uygun para çıkaracaklar
klasik çakallık işte. kala kala malezyanın desteğine kalırsak işimiz var.
sr. member
Activity: 546
Merit: 250
February 22, 2018, 06:43:30 PM
Bizde tam şöyle şeriata uygun sertifikalı bir kripto para çıksada gönül rahatlığıyla yatırım yapsak diyorduk, şükürler olsun sonunda kavuştuk, artık Bitcoinin  veyahutta diğer altcoinlerin ya da altının suratına bakmam sürekli param oldukça GOLDX  alırım.
member
Activity: 182
Merit: 11
February 22, 2018, 06:34:26 PM
Projeyi pek gözüm tutmadı. Ancak olayı din gibi bazı etkenler eklediğin de neler olabileceğini erkenden kestirmek yanıltıcı olabilir. Arap yarımadasında veya müslüman camiasında etki yaratabilir.
member
Activity: 266
February 22, 2018, 06:09:31 PM
Bu haberi bizim diyanet işleri başkanlığına göndermek lazım, kripto paralara caiz değil diyerek dijital paraları iyice araştırmadan hüküm verip geçtiler. Malezya devleti islami şartlara uygun bir şekilde kripto para piyasasına giriş yapmış işte demek ki oluyormuş.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
February 22, 2018, 05:50:31 PM
milleti daha da ayrıştırmak spekülasyon yaratmak için çıkarıyorlar bunları çok prim yaptırmayın bu tarz haberlere ignore edin geçin.
Pages:
Jump to: