Pages:
Author

Topic: Eros İçin Adalet! - page 2. (Read 261 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 14, 2024, 05:34:20 AM
Dün akşam haberleri seyrederken, o şerefsizin mahkemede hakime kendisini kaybettiğini, bir anlık birşey olduğunu söylediğini duydum, yahu 10 dakika boyunca kendini kaybedecek boyutta bir sıkıntın varsa doğru Bakırköy' e yatırsınlar seni, kendisini savunamayacak bir hayvana 10 dakika boyunca eziyet etmek nedir yahu, aslında en güzel çözüm, götürecen bu yavşağı afrikaya, atacan aslanların arasına, al ulan o da kediydi bunlar da kedi, öldürebiliyorsan bunları da öldür diyecen konu kapanacak,
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
March 14, 2024, 05:28:28 AM
Çok çok büyük bir adalet reformu lazım bu ülkeye ama biz hala sik sok şeylerle uğraşıyoruz. İlkokul çocukları bile ekonomi konuşuyor, dış politikayla gram alakası olmaması gereken belediye başkanları gazze'ye yardımdan falan konuşuyor, sadece sosyal yardım ve et fiyatlarına odaklanılıyor. Bu adaletsizlik konusu bence şu anda en büyük öncelik olma yolunda gidiyor. Ekonomi, eğitim, sağlık konuları biraz beklese, önce bu reform yapılsa bile olabilir. Alelade bir dava 2-3 yıl sürüyor. Sonuçtan suçlu dışında kimse memnun olmuyor. Hayvan hakları yasasının ise acilen değişmesi düzeltilmesi gerekiyor ama nerdeee
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 14, 2024, 01:29:36 AM
Hocam kendinde güzel özetlemişsin aslında ülkede adalet olmadığı için ve cezaların bir caydırıcılığı olmadığı için bu gibi yaratıklar ya az ceza alıp yada ceza almayarak aramızda dolaşmaya devam ediyorlar. Bu gün bu tarz eziyeti bir hayvana yapabilen başka bir gün aynı eylemi bir insana dahi yapabilir.
Suçlu olanı yakalayıp adalete teslim etseniz emin olun o sizden daha önce karakoldan çıkmış oluyor. Cezalar caydırıcı olmadığı sürece böyle vicdansız eksik olmayacak.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
March 13, 2024, 06:31:30 PM
Müşteki avukatı: “Tüm beyanım 4 dakika 4 saniye sürmüştür. Yani İbrahim Keloğlan halen kediyi döverek öldürmeye devam ediyor”

Vicdansız, Şerefsiz diyecek başka sözüm yok.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
March 13, 2024, 06:30:53 PM
Şöyle düşün; bildiğin iki tane şarkıyı içinden veya dışından baştan sona söyle, bu arada geçen süreyi aşağı yukarı aklında tut.
İşte o hiçbir kabahati olmayan ve savunmasız garibim ibrahim isimli soyunu sopunu siktiğimin orospu çocuğu tarafından o kadar süre boyunca tekmelene tekmelene öldürüldü, kaçmaya çalıştı ama kurtulamadı ve 3-5 kiloluk hayvan o yavşağın tekmeleriyle paramparça oldu.
Yolda görsem yemin ederim  bir daha ayağa kalkamayacak hale getiririm ve umarım çok sayıda olduğunu umduğum benim gibi düşünen birileri yolda görür !
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
March 13, 2024, 03:39:05 PM
vicdansız insafsız
adına kader mi dersiniz yoksa karma mi o size kalmış ama herkes ettiğini bulur eninde sonunda...
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
March 13, 2024, 03:33:47 PM
Haberlerde ya da sosyal medyada hepiniz görmüşsünüzdür. Başakşehir'de yılbaşı gecesi İbrahim Keloğlan isimli şahıs bir asansörde dakikalarca bir kediyi tekmeledi ve cani bir şekilde ölümüne sebep oldu.
1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra üst mahkemece bu ceza bozuldu ve bugün yeniden yargılaması yapıldı. Kendisine iyi hal indirimi uygulandı, "kasten hayvan öldürme" suçundan 2 yıl 6 ay cezaya çarptırıldı. Tabi bu ceza süresi kısa olduğu için yurtdışı çıkış yasağı getirilerek bu şahıs serbest bırakıldı. Hatta neredeyse "benim ailemin ve benim can güvenliğimiz kalmadı, ben sokak hayvanları için barınaklarda mama dağıtıyorum" diyerek suçsuz konuma getirilecekti.

Sosyal medyada gelen tepkiler üzerinde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında bugüne kadar ki en yüksek cezanın verildiğini söyledi.

Görüntüler izlenemeyecek kadar kötü, davada adı geçen şahıs bir seri katil gibi keyif alarak bir kediye acı çektiriyor. Muhtemelen görüntüler sosyal medyada yer almasa bu kadar bile ceza almayacaktı. Aramızda bu ve bundan daha kötü caniler ile sokaklarda geziyoruz, adalet sistemi ise hiçbir caydırıcılığı olmadan bu görüntülerin yaşanmasına izin veriyor. Muhtemelen bu şahıs için hakaret etseniz daha fazla ceza alırsınız, öyle bir sistem içerisindeyiz.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Pages:
Jump to: