Pages:
Author

Topic: Ethereum (ETH) - page 10. (Read 64263 times)

hero member
Activity: 526
Merit: 502
August 23, 2016, 05:09:29 AM
Λίγα θα πω σήμερα για το eth κάτω από 10.90$ ξαναμπαίνει σε καθοδικό και αυτή τη φορά δεν νομίζω να δουλέψει ο μέσος όρος 200 ημερών ήδη το έκανε τρεις φορές κανονικά έπρεπε να είναι πάνω από 11.72$ η εκεί κοντά για να μιλάμε για ανοδικό σενάριο η καθυστέρηση που κάνει χαλάει την εικόνα, ώρα να δω κάτι άλλο.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
August 23, 2016, 04:35:43 AM
το καθε αλτ εχει και το δικο του φορουμ. εδω ειναι φιλοξενουμενα εκτος και το 'bitcointalk' αλλαξει ονομα  Wink
μπακατελα ο ψηφιακος χρυσοςHuh??  Shocked
full member
Activity: 140
Merit: 100
August 23, 2016, 04:32:36 AM
Μηπως να καναμε ενα ξεχωριστο φορουμ για το ΑΙΘΕΡΙΟ;
Η ακομα καλυτερα μηπως να αντιστρεφαμε τα φορουμ
και με το που μπαινει καποιος στο ελληνικο να μπαινει
κατευθειαν στο Αλτκοινσ(ελληνικα) και μετα αν θελει
να μπει για μπιτκοιν;;;
Ουτως η αλλως κανενας δεν ασχολειται με τη μπακατελα.
10 ποστ για αλτκοινσ και 1 για μπιτκοιν αναλογια βλεπω.

Ο μοδερατορ ακουει η ξεμεινε σε καμια παραλια;
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
August 23, 2016, 02:25:45 AM
το dash δειχνει τον τροπο! με μικρα αλλα σταθερα βηματακια εχει παει απο τα 3$ που το αγορασα στα 14$ και συνεχαει  Tongue
hero member
Activity: 526
Merit: 502
August 23, 2016, 01:53:47 AM
Έτσι είναι όταν δεν τρέχει το ένα νόμισμα μπορούμε να κοιτάμε και τα άλλα έχουν καλές αποδόσεις.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 22, 2016, 07:20:20 PM
κοίτα αν πάει στα 0.0012 τότε θα αρχίσω να ανησυχώ γιατί κάπου εκεί τα έχω πάρει τα etc μου Tongue. Γενικά το etc δείχνει να έχει μια στήριξη στα 0.0026-25 αλλά από την άλλη βλέπουμε την τελευταία βδομάδα και στο ethereum και στο ethc φοβερά χαμηλά volume που δεν ξεπερνάνε τα 6 εκατομμύρια δολάρια η μετα βίας τα ξεπερνάνε. Εντυπωσιακά χαμηλά όταν κυρίως το ethereum στα μπούνια του έπιανε ακόμα και τα 40 εκατομμύρια δολάρια ενώ και το etc νομίζω είχε φτάσει τα 30 εκατομμύρια.
Το bitcoin από την άλλη τα 70 εκατομμύρια που κάνει είναι ένα συνηθισμένο νούμερο για καλοκαίρι μην πω ότι είναι και υψηλό γιαυτή την εποχή.
hero member
Activity: 815
Merit: 500
August 22, 2016, 07:06:09 PM
Για το ETC τι βλέπουμε, επίφοβο μου φαίνεται.

Και το ETH στα @0.0188 δε φαίνεται άσχημο, με έχει ψήσει και το ωραίο σχόλιο του @asevastos με τις γραβάτες και τις παντόφλες  Grin
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 22, 2016, 07:00:46 PM
κοίτα υπάρχει μεγάλη κοινότητα πιστή σε αυτό το altcoin και ως συνήθως οι περισσότεροι μη πω όλοι που το υποστηρίζουν είναι και παλιές "καραβάνες" του crypto οικοσυστήματος αλλά και μεγάλοι γνώστες της τεχνολογίας του Blockchain. εχει δλδ το κοινό του.
φυσικά εγώ δεν το έχω αγγίξει ποτέ απλά γιατί είμαι ποιο πολύ pure bitcoin άντε και ethc έτσι για την επανάσταση Cheesy
hero member
Activity: 815
Merit: 500
August 22, 2016, 06:58:44 PM
ποιο eth ρε παιδιά. Το monero τα έχει σβήσει αυτή την στιγμή όλα. 89% άνοδο μιλάμε για τρελό spike.
H πλάκα είναι ότι μου είχε γυαλίσει εδώ και μέρες (από το @0.003) αλλά μου φαινόταν ακριβό  Grin
(Οταν το 97% του volume είναι στο polo τότε υπάρχει έτοιμη η υποδομή για τρελά P&D)
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 22, 2016, 06:37:46 PM
ποιο eth ρε παιδιά. Το monero τα έχει σβήσει αυτή την στιγμή όλα. 89% άνοδο μιλάμε για τρελό spike.
hero member
Activity: 526
Merit: 502
August 22, 2016, 03:45:01 PM
Είδαν ότι φεύγει προς τα πάνω και έβαλαν τοίχο εκεί στο Btc-e.
Sell Wall.
hero member
Activity: 526
Merit: 502
August 22, 2016, 01:08:46 PM
Για να καταλάβουμε τι συνέβη την χθεσινή ήμερα στο eth θα πρέπει να δούμε το 4ωρο διάγραμμα όπου υπήρξε ένα gap από τα 11.03$ έως 11.21$ το οποίο γύρισε το έκλεισε και συνέχισε πάλι ανοδικά σπάζοντας την πρώτη αντίσταση για σήμερα στα 11.31$ και νομίζω ότι θα κινηθεί προς τα 11.73$ όπου είναι η τρίτη αντίσταση.
full member
Activity: 140
Merit: 100
August 22, 2016, 11:48:41 AM
ΤΙ ΛΕΕΙ ΜΑΓΚΕΣ ΜΑΥΡΙΣΑΜΕ;;;;;ΦΑΓΑΜΕ;;;;;ΗΠΙΑΜΕ ΠΟΤΑΡΕΣ;;;;;
Για να οργανωνομαστε ομως τωρα γιατι βλεπω χαλαρωση
Λιγοτερο απο μηνας για το παγκοσμιο συνεδριο του ΑΙΘΕΡΙΟΥ
και την παγκοσμια εβδομαδα μπλοκτσεην στην κινα
https://ethereumfoundation.org/devcon/
http://www.blockchainweek2016.org/index_en.html

Για να μπαινετε λιγο στο κλιμα δε μιλαμε για γυφτιες τυπου
συνεδριο μπιτκοιν.
Εδω λεμε εβδομαδιαιο συνεδριο στο hyatt με μεγα χορηγο τη MICROSOFT
με κορυφαιους επιστημονες,τραπεζες,φαντσ τιγκα στη γραβατα
και το κοστουμι οχι τιγκα στη παντοφλα.
Αν δε καταλαβατε ακομα 2000δολαρς κανει το τικετ.
Ξερετε τι πρεπει να κανετε πιστευω.Το νου σας
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 21, 2016, 06:57:20 PM
prediction market σαν το augur δλδ στοιχήματα για μελλοντικές προβλέψεις γεγονότων. Το θέμα είναι για μένα η χρησιμότητα αυτών των market στην μορφή που τα παρουσιάζουν.
Αν μιλάγαμε για κάποια αποκεντρωμένη εφαρμογή που ο καθένας θα μπορούσε να δημιουργήσει ένα στοίχημα να το βγάλει εκεί έξω και οποιοσδήποτε να στοιχηματίζει μέσω blockchain τότε θα ήταν κάτι φοβερά καινοτόμο.
Εδώ μιλάμε και στην περίπτωση του gnosis και στην περίπτωση του Augur για κεντρική διαχείριση των συμβολαίων και ίδιως στην περίπτωση του Augur ακόμα και για token δικό τους.
Και ρωτάω για ποιο λόγο να είναι χρήσιμο ένα τέτοιο μοντέλο και τι παραπάνω δίνει από μια εταιρεία στοιχηματική με έναν κεντρικό server που να δέχεται τα στοιχήματα της?
hero member
Activity: 526
Merit: 502
August 21, 2016, 12:41:00 PM
Είχα μέρες να διαβάσω το CoinDesk και σήμερα που έψαχνα τα άρθρα έπεσα πάνω σε ένα τεχνολογικό που αφορά το ethereum και μιλά για κάποια πλατφόρμα Gnosis, δεν κατάλαβα βέβαια και πολλά καθότι δεν είμαι προγραμματιστής.
hero member
Activity: 526
Merit: 502
August 21, 2016, 01:51:57 AM
Τα σήματα απο το ethereum σε αυτό το χρονικό διάστημα είναι ανάμεικτα δηλαδή όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ ο μέσος όρος 30 ημερών έκοψε καθοδικά τον μέσο όρο 90 ημερών που είναι ένα σήμα καθόδου, στη συνέχεια βλέπουμε το χθεσινό κερί white opening marubozu που θεωρείται bullish και δίνει σήμα ανοδικό, το τι όμως θα υπερισχύσει θα το δούμε στην πορεία.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 20, 2016, 09:03:53 PM
μπορεί να είμαι και λάθος αλλά βλέπω στο ethereum ένα συνεχιζόμενο downtrend και τεχνικές ανόδου ώστε να μπορούν  να φεύγουν μεγάλα πακέτα σε καλές ισοτιμίες.
hero member
Activity: 526
Merit: 502
August 20, 2016, 09:02:10 PM
Όλη την χθεσινή ημέρα στο ethereum το πάνω χέρι το είχαν οι αγοραστές η στήριξη πάνω στον μέσο όρο 200 ημερών άντεξε και λειτούργησε διαμορφώνοντας ένα μακρύ λευκό κερί με μια μικρή σκιά στο πάνω μέρος (white opening marubozu) σπάζοντας ανοδικά το καθοδικό κανάλι και καλύπτοντας την κάθοδο των τριών τελευταίων ημερών, αλλά καλύτερά να δείτε το διάγραμμα μιλά από μόνο του.
Το κερί white opening marubozu θεωρείτε bullish αλλά εξαρτάται και από άλλα δεδομένα αν θα συμβεί αυτό, ανεβάζω ένα παλιό διάγραμμα του DJI για να δείτε πως δουλεύει το συγκεκριμένο κερί, βέβαια όλα αυτά είναι θεωρητικά και δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να εφαρμοστούν και στα κρυπτονομίσματα.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 19, 2016, 08:01:58 PM
χθές έγινε και το πρώτο συνέδριο των προγραμματιστών του ethereum classic και έχουμε και το πρώτο roadmap

http://www.slideshare.net/arcatomia/ethereum-classic-18-august-2016
hero member
Activity: 526
Merit: 502
August 19, 2016, 12:42:43 AM
Εδώ και μέρες η τιμή του eth κινείται σε ένα ασφυκτικό πλαίσιο με διακύμανση περίπου τα 30 λεπτά το ίδιο μοτίβο είχαμε και χθες μπορείτε να το δείτε στο διάγραμμα, από το παρόν επίπεδο πιστεύω ότι έχει την δυνατότητα για μια μικρή αντίδραση άλλο όμως τι θέλουμε εμείς και άλλο το τι θέλουν αυτοί που κινούν τα νήματα.


Αποποίηση Ευθύνης
Καμία από τις πληροφορίες που περιέχονται στο παρόν δεν αποτελεί προσφορά (ή υποκίνηση προσφοράς) για αγορά ή πώληση οποιουδήποτε νομίσματος, προϊόντος ή χρηματοπιστωτικού μέσου ή συμμετοχή σε επενδύσεις, ή σε οποιαδήποτε συγκεκριμένη στρατηγική εμπορικών συναλλαγών.

Τα αναφερόμενα στο φορουμ είναι υποκειμενικές / προσωπικές απόψεις / εκτιμήσεις εκπαιδευτικού χαρακτήρα.
Pages:
Jump to: