Pages:
Author

Topic: Ethereum (ETH) - page 18. (Read 64320 times)

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
July 26, 2016, 07:07:51 AM
και όπως είχα γράψει ότι σε μια βδομάδα περίπου είναι σίγουρο ότι θα δούμε την αντίδραση του hacker σήμερα είχαμε αυτήν εδώ την ανακοίνωση

The Theft of a $1 Billion Dollar Blockchain -Ethereum/Slock.it Facing Legal Action

https://bitflikz.com/blogs/news/the-theft-of-a-1-billion-dollar-blockchain-community-legal-action-begins

o hacker αποφάσισε να κάνει μύνηση στο ethereum foundation για την απώλεια των κερδών του μετά το fork. Πάρτε ποπκορν και απολαύστε υπεύθυνα  Grin
μεγαλο μπαχαλο  Cheesy
μου θυμιζει εκεινη την περιπτωση που μπηκε ο διαρηκτης σε ενα σπιτι να κλεψει και επειδη τον κατεγραψε η καμερα εκανε μυνηση για παρανομη παρακολουθηση  Cheesy

lol Cheesy
Και δείτε εδώ τι μπάχαλο έχουν δημιουργήσει οι dev του ethereum σε αυτό το fork και τώρα ζητάνε από τους dev του ethereumclassic να κάνουν αυτοί αλλαγές στον κώδικα για να διορθώσουν την κατάσταση.

https://github.com/ethereumclassic/README/issues/18

κάθε μέρα γίνετε και καλύτερο Cheesy
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
July 26, 2016, 06:55:55 AM
και όπως είχα γράψει ότι σε μια βδομάδα περίπου είναι σίγουρο ότι θα δούμε την αντίδραση του hacker σήμερα είχαμε αυτήν εδώ την ανακοίνωση

The Theft of a $1 Billion Dollar Blockchain -Ethereum/Slock.it Facing Legal Action

https://bitflikz.com/blogs/news/the-theft-of-a-1-billion-dollar-blockchain-community-legal-action-begins

o hacker αποφάσισε να κάνει μύνηση στο ethereum foundation για την απώλεια των κερδών του μετά το fork. Πάρτε ποπκορν και απολαύστε υπεύθυνα  Grin
μεγαλο μπαχαλο  Cheesy
μου θυμιζει εκεινη την περιπτωση που μπηκε ο διαρηκτης σε ενα σπιτι να κλεψει και επειδη τον κατεγραψε η καμερα εκανε μυνηση για παρανομη παρακολουθηση  Cheesy
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
July 26, 2016, 06:49:56 AM
και όπως είχα γράψει ότι σε μια βδομάδα περίπου είναι σίγουρο ότι θα δούμε την αντίδραση του hacker σήμερα είχαμε αυτήν εδώ την ανακοίνωση

The Theft of a $1 Billion Dollar Blockchain -Ethereum/Slock.it Facing Legal Action

https://bitflikz.com/blogs/news/the-theft-of-a-1-billion-dollar-blockchain-community-legal-action-begins

o hacker αποφάσισε να κάνει μύνηση στο ethereum foundation για την απώλεια των κερδών του μετά το fork. Πάρτε ποπκορν και απολαύστε υπεύθυνα  Grin
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
July 26, 2016, 06:39:05 AM
πάντως από τι δείχνουν όλα τα έχουν κάνει μπάχαλο με το κώδικα του hard fork για άλλη μια φορά τα σαΐνια developer του ethereum. Κανονικά όταν γίνετε hard fork οι παλιές διευθύνσεις και το παλιό blockchain δεν θα πρέπει να επικοινωνεί όχι μόνο καθόλου εμ το καινούργιο αλλά και να μην καταγράφονται συναλλαγές όπως συμβαίνει τώρα σε αρκετές περιπτώσεις.
Είμαι σίγουρος ότι θα αναγκαστούν να κάνουν και άλλο fork γιατί όσο αυξάνονται οι συναλλαγές στο classic δημιουργείτε όλο και μεγαλύτερο μπάχαλο στο άλλο blockchain.
εμένα πάντως μου άρεσε αυτή η pic για το τι είναι το classic

legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
July 26, 2016, 05:39:47 AM
Εντωμεταξυ δινει πονο το ΑΙΘΚΛ.Ξεπερασε το 1$
Δειτε διακυμανση και ογκο.ΓΙΑ ΣΚΛΗΡΑ ΓΟΥΣΤΑ
ισως τα 2 αιθ ισορροπισουν σε βαθος χρονου απο αποψη αξιας και μιναρισματος!
αλλιως μπορει καποια να υπερισχυσει και να εξαφανισει την αλλην, κανεις δεν ξερει τι επιφυλλασει το μελλον!
ειναι η πρωτη φορα ιστορικα που συμβαινει κατι τετοιο, παρα πολυ ενδιαφερον!!!!!!
full member
Activity: 140
Merit: 100
July 26, 2016, 05:18:56 AM
Εντωμεταξυ δινει πονο το ΑΙΘΚΛ.Ξεπερασε το 1$
Δειτε διακυμανση και ογκο.ΓΙΑ ΣΚΛΗΡΑ ΓΟΥΣΤΑ
full member
Activity: 140
Merit: 100
July 26, 2016, 05:05:31 AM
δεν ειναι θεμα δικαιωματος. εικαζω οτι χρησιμοποιησαν το "replay" ωστε να στειλουν και τα ETC απο τη εξωτερικη ETH διευθυνση μου
χωρις τη συγκαταθεση μου!
Ωπ το ιδιο πραγμα ειπα κι εγω.Τωρα το ειδα το ποστ σου χααχχα
full member
Activity: 140
Merit: 100
July 26, 2016, 05:03:18 AM
Απο οτι φαινεται το πολο κανει επιθεση ριπλει προληπτικα.
Αν δεν θες ξεχωρισε τα πριν τα στειλεις.Εγω ετσι εκανα.

Ενας φιλος ο αγκαγκα που πριν μερικα ποστ ελεγε οτι δεν
του τα διπλασιασε το πολο ειναι μαλλον επειδη το κρακεν
τα περναει φιλτρο απο εξυπνο συμβολαιο.
Ετσι το προληπτικο ριπλει του πολο τρωει ακυρο αφου τα ΑΙΘ
που σου στελνει το κρακεν ειναι πλεον μονο στην καινουρια.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
July 26, 2016, 04:51:04 AM
Το μόνο που θα μπορούσε να κάνει το poloniex θα ήταν να έχει κρατήσει τις διευθύνσεις που είχαν eth πριν το hf και να τούς  βάλει τα αντίστοιχα eth classic.
Όσοι κάνουν deposit eth μετά το hf δεν δικαιούνται να πάρουν eth classic.
δεν ειναι θεμα δικαιωματος. εικαζω οτι χρησιμοποιησαν το "replay" ωστε να στειλουν και τα ETC απο τη εξωτερικη ETH διευθυνση μου
χωρις τη συγκαταθεση μου!
το ΕΤΗ πορτοφολι αποκλειεται να το εκανε απο μονο του εφοσον δεν γνωριζε την ETC adresa του πολονιεξ.
hero member
Activity: 526
Merit: 502
July 26, 2016, 04:34:20 AM
Το μόνο που θα μπορούσε να κάνει το poloniex θα ήταν να έχει κρατήσει τις διευθύνσεις που είχαν eth πριν το hf και να τούς  βάλει τα αντίστοιχα eth classic.
Όσοι κάνουν deposit eth μετά το hf δεν δικαιούνται να πάρουν eth classic.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
July 26, 2016, 03:06:11 AM
http://vessenes.com/do-not-mess-with-eth-classic-it-will-f-you-up/
δεν εχω στειλει μονο κλασικ στο Poloniex αλλα αυτο το replay ειναι πολυ υπουλο!!!!!
και ενω το πολονιεξ εχει ξεχωριστες eth-clasic διαθυθνσεις, ενω εστειλα μονο νεα eth
μου εστειλαν και κλασικ!
απαραδεκτο!

Charlie Lee ‏@SatoshiLite  12 ώρεςΠριν από 12 ώρες Προβολή μετάφρασης
ETC is like a parallel universe to ETH. If you do something in this universe, it may or may not affect the parallel universe. So much fun!
23 retweets 50 σημάνσεις "Μου αρέσει"

δεν εχει και αδικο. αναρωτιεμαι πως κραταει ακομα την τιμη του, τα εκαναν μπαχαλο!
hero member
Activity: 526
Merit: 502
July 26, 2016, 02:58:47 AM
ερωτηση,
εχει στειλει κανεις eth απο καινουργια αλυσιδα στο Poloniex?
και αν ναι, του εχουν δωσει ταυτοχρονα και τα αντιστοιχα κλασικ?

Δεν γίνετε κάτι τέτοιο.
Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να έχει κάποιος αντίγραφο του πορτοφολιού geth μέχρι του σημείου  που έγινε το hf και να το συγχρονίσει μια με την καινούργια αλυσίδα eth και μια με την αλυσίδα eth classic και μετά να τα στείλει στο poloniex.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
July 26, 2016, 02:39:37 AM
ερωτηση,
εχει στειλει κανεις eth απο καινουργια αλυσιδα στο Poloniex?
και αν ναι, του εχουν δωσει ταυτοχρονα και τα αντιστοιχα κλασικ?
full member
Activity: 140
Merit: 100
July 25, 2016, 07:25:57 PM
Στο poloniex εισάγουν η διαγράφουν νομίσματα όπως αλλάζουμε τα πουκάμισα ήταν το πρώτο που έσπευσε να εισάγει το eth classic η ενέργεια αυτή γεννά υποψίες ότι ίσως ήταν αυτοί πίσω από το hack του dao.
Ακομα κι ετσι να ειναι το ΠΟΛΟΝΙΕΞ θα βγαλει πολυ περισσοτερα
απο την γκανιοτα του ΑΙΘΚΛ απο οτι αν ειναι ο ΧΑΚΕΡ και
πουλησει τα χακεμενα.Με τη λογικη που ανεφερες πιο πιθανο ο χακερ
να ειναι ο ΜΕΓΑΛΟΣ αφου αυτος και το ιδρυμα ΑΙΘ βρεθηκαν με κατι
εκ ΑΙΘΚΛ αυτη τη στιγμη.Πλακα κανω χαχααχα

Και μη συγκρινεις με αλλα νομισματα γιατι εγω για παραδειγμα
σημερα ολη μερα παιζω μονο ΑΙΘΚΛ(και ΣΤΙΜΙΤ βεβαιως βεβαιως).
ΡΙΠΛ π.χ. δεν θα επαιζα σημερα αρα δε θα εβγαζε λεφτα
το ΠΟΛΟΝΙΕΞ απο μενα.Στο ΑΙΘΚΛ ομως που βρεθηκαμε ολοι
με λεφτα απο το πουθενα θα τα παιξεις δε γινεται.
Ειδικα αμα κανεις αλγοριθμικο με τον ογκο του ΑΙΘΚΛ
ειναι παραδεισος.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
July 25, 2016, 03:08:27 PM
και ο Barry Silbert αγόρασε μερικά ethc τώρα πόσα μόνο ο ίδιος το ξέρει

https://twitter.com/pent0thal/status/757485482930561024

πάντως σε αυτό που γράφει δεν έχει και άδικο. Με 0.50 δολάρια το ένα δεν είναι και άσχημα για επένδυση καθώς δεν μπορεί να χάσεις και πολλά.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
July 25, 2016, 08:02:49 AM
κάπως το κάνεις αλλά είναι δύσκολο από τι λέει ο Αντωνόπουλος δλδ πρέπει να ξέρεις από κώδικα. Τώρα η ποιο ασφαλής λύση για εμάς του θνητούς είναι mining σε ethc τα πουλάς μετά και αγοράζεις ethereum και έτσι βγάζεις περισσότερα sther από το να τα έκανες mining απευθείας ιδίως με αυτή την χαμηλή δυσκολία που έχει το ethc δίκτυο.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
July 25, 2016, 07:57:22 AM
όπως είναι η κατάσταση τώρα αν κάνει κάποιος mining στο ethc και ότι βγάλει το πουλήσει στο για ether θα πουλήσει περισσότερα από τι να κάνει mining στο ether.
Για μένα αυτή η ιστορία δείχνει και από τι γλιτώσαμε στο btc που θέλαν να κάνουν και fork με μόνο το 75% και χωρίς τους developer του bitcoin Tongue με λίγα λόγια καμία τύχη... Tongue
Οντως η δυσκολια του κλασικ ειναι πολυ μικρη ακομα και βγαζεις αρκετα νομισματα. ομως μπορεις αυτα σιγουρα να τα πουλησεις στο νεο ETH?
εχουμε κανα λινκ που να το εξηγει να το διασταυρωσουμε?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
July 25, 2016, 07:31:52 AM
το f2pool σύντομα θα προσθέσει την υποστήριξη του etherclassic mining

https://twitter.com/cnLedger/status/757459371999711232
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
July 25, 2016, 07:15:00 AM
από τι φαίνεται ναι κυρίως αν κάνει λάθος ο Stephan "The Tool" Tual Tongue. Το θέμα είναι αν κάποιος θέλει να έχει ένα τραπεζικό σύστημα με μηχανισμούς bailout και που ο κώδικας δεν είναι πάντα αυτός που έχει την ισχύ γιατί να μην χρησιμοποιήσει το παραδοσιακό τραπεζικό σύστημα με έναν server για να τρέχει τα smart contract προγράμματα του?
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
July 25, 2016, 07:12:10 AM
Pages:
Jump to: