Pages:
Author

Topic: Ethereum (ETH) - page 43. (Read 64263 times)

hero member
Activity: 812
Merit: 1000
March 11, 2016, 09:08:53 AM
με αυτη τη ρημαδα τη λογοκρισια δεν βγαζεις ακρη!
γιαυτο δεν παρακολουθω το ρεντιτ. οσο προλαβα να διαβασω εκανε καποιες εικασιες
για ενορχηστρωμενες προσπαθειες ακομα και απο τα κρακεν-πολονιεξ για την ανοδο της ισοτιμιας.
βεβαια χωρις αποδειξεις (και που να τις βρεις αλλωστε).
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
March 11, 2016, 07:42:31 AM
Διεγράφη το άρθρο...

Τι έλεγε? Το παρουσίαζε ως απάτη?
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
March 11, 2016, 05:21:21 AM
παραθετω και μια αποψη για σκεψη
https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/49xrl6/suspicious_eth_activity/
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
March 10, 2016, 02:04:53 PM
Δεν διασπείρω FUD γύρω από το νόμισμα καθώς και έχω μερικά και με έχει πείσει ότι δεν είναι άλλο ένα shitcoin που βγήκε μόνο και μόνο για να μπορέσουν να γίνουν μερικοί πλούσιοι μέσα σε μια νύχτα. Το θέμα είναι ότι παρά την ευρηματικότητα του αν έχει και χρησιμότητα. Δλδ αν μπορεί ένα τόσο περίπλοκο σύστημα να χρησιμοποιηθεί στην πραγματική ζωή. Το KISS είναι από τα ποιο πετυχημένα χαρακτηριστικά όταν θέλεις κάτι να δουλέψει.
Διαβάστε το νέο άρθρο που κάνει ακριβώς αυτή την κριτική που αναφέρω

Why your Ethereum project will most likely fail

https://medium.com/@bedeho/why-your-ethereum-project-will-most-likely-fail-d14b6d8f1c7c#.2rl4kwpiv

και νομίζω η παρακάτω φωτογραφία περιγράφει ακριβώς το τι είναι το ethereum

sr. member
Activity: 336
Merit: 251
Rider of comets, and brother to the nebulae
March 09, 2016, 04:54:39 PM
Το Authy υποστηρίζει και τα Google Authenticator accounts, εκτός από τα καθεαυτό Authy accounts. Π.χ. η Coinbase και η Uphold έχουν Authy κατ' ευθείαν, και όχι Authenticator. Αλλά και τα Authenticator accounts μπαίνουν στο Authy κανονικά: insert account, scan QR code. Δές το, είναι καλό.
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
March 09, 2016, 12:54:56 PM
εντάξει με το google authenticator μπορείς να κρατήσεις backup αλλά αν χαθεί το τηλέφωνο τότε πρόβλημα γιατί θα εμφανίζονται οι κωδικοί, αλήθεια θα πρέπει να έχει διαδικασία ακύρωσης...

και πως περνάμε από authenticator σε authy?
sr. member
Activity: 336
Merit: 251
Rider of comets, and brother to the nebulae
March 09, 2016, 08:48:35 AM
Authy, ανώτερο και σε interface και κυρίως σε δυνατότητες: backup, multidevice, automatic synchronization, desktop version...
Με το Authenticator έτσι και χάσεις το κινητό έχασες τα accounts σου διά παντός (αυτοκτονία).

The Best Two-Factor Authentication App for iPhone
http://lifehacker.com/the-best-two-factor-authentication-app-for-iphone-1640526694
Authy Brings Two-Factor Authentication to Your PC, No Need for a Phone
http://lifehacker.com/authy-brings-two-factor-authentication-to-your-pc-no-n-1569284437
What Happens If I Use Two-Factor Authentication and Lose My Phone?
http://lifehacker.com/what-do-i-do-if-i-use-two-factor-authentication-and-los-1668727532
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
March 09, 2016, 08:34:21 AM
γιατί δουλεύει σε περισσότερες συσκευές. Δλδ για μένα που έχει client για το blackberry είναι μονόδρομος.
hero member
Activity: 815
Merit: 500
March 09, 2016, 08:33:11 AM

+1 για google authenticator (λειτουργεί και offline, επείσης σε root android μπορείς να το κάνεις backup με το titanium backup και restore σε άλλη συσκευή android).
Ερώτηση, τo authy εφόσον δεν είναι open source γιατί να το προτιμήσει κανείς?
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
March 09, 2016, 08:30:16 AM
authenticator και ξερό ψωμί!
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
March 09, 2016, 08:12:31 AM
άσχετο... το κράκεν πάλι ό,τι νάναι και απόψε...

δεν μπορώ να κάνω login γιατί δεν μου έρχεται το two-factor bypass ΟΤP key στο email μου... Έχω κάνει 4 προσπάθειες μέχρι τώρα και δεν έρχεται τίποτα.

Το έχει πάθει κανείς άλλος?

γιατί δεν βάζεις το authy πρόγραμμα στο κινητό και από εκεί να κάνεις το two-factor. Αυτό με τα email η και τα sms αρκετές φορές καθυστερεί αν έχει κολλήσει το σύστημα τους και όταν έρθει είναι ληγμένο.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
March 09, 2016, 07:02:30 AM

Όλοι περιμένουν το Homestead upgrade στις 14 του μήνα, και άλλες καινοτομίες στην συνέχεια.


Να ρωτήσω κάτι... αναμένεται κάποιο άλλο upgrade στις 14 του μήνα? Δεν έγινε ήδη αυτό με αποτέλεσμα να φτάσει τα 0.03?

Έχω χάσει κάποιο επεισόδιο?
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
March 08, 2016, 06:24:10 PM
άσχετο... το κράκεν πάλι ό,τι νάναι και απόψε...

δεν μπορώ να κάνω login γιατί δεν μου έρχεται το two-factor bypass ΟΤP key στο email μου... Έχω κάνει 4 προσπάθειες μέχρι τώρα και δεν έρχεται τίποτα.

Το έχει πάθει κανείς άλλος?
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
March 08, 2016, 05:30:22 PM
αυτή τη στιγμή το FCT ανεβοκατεβαίνει σα τρελό κάτι παίζεται!
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
March 08, 2016, 11:47:03 AM
χμμ, ξεχασα να πω και "απλό" Grin

LOL  Cheesy Cheesy Cheesy

Όντως!

/offtopic
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
March 08, 2016, 09:16:15 AM
χμμ, ξεχασα να πω και "απλό" Grin
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
March 08, 2016, 07:39:27 AM
λεω κι εγω. ποσο να κρατησει η συμπαθεια σου για το eth Grin
εγω θα προτιμουσα ενα blockchain που θα ηταν μικρο φτηνο ασφαλες γρηγορο και αποκεντρωμενο.
δεν υπαρχει κατι τετοιο αυτη τη στιγμη που μιλαμε!
στο μελλον , ειδωμεν

Πάρε να χεις.... https://bitshares.openledger.info/#/create-account όσον αφορά την ταχύτητα κανε κλικ  "Explore" ==> "Blockchain" για να δεις το ρελαντί.  Wink
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
March 08, 2016, 06:16:18 AM
λεω κι εγω. ποσο να κρατησει η συμπαθεια σου για το eth Grin
εγω θα προτιμουσα ενα blockchain που θα ηταν μικρο φτηνο ασφαλες γρηγορο και αποκεντρωμενο.
δεν υπαρχει κατι τετοιο αυτη τη στιγμη που μιλαμε!
στο μελλον , ειδωμεν
Δεν είναι απίθανο αυτό που θα προτιμούσες,λίγο πολύ όλοι κάτι τέτοιο προτιμούν
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
March 08, 2016, 05:06:35 AM
λεω κι εγω. ποσο να κρατησει η συμπαθεια σου για το eth Grin
εγω θα προτιμουσα ενα blockchain που θα ηταν μικρο φτηνο ασφαλες γρηγορο και αποκεντρωμενο.
δεν υπαρχει κατι τετοιο αυτη τη στιγμη που μιλαμε!
στο μελλον , ειδωμεν
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
March 07, 2016, 07:25:05 PM
Από τα καλύτερα άρθρα που έχω διαβάσει για το ethereum και που θέτει το βασικό ερώτημα αν είναι χρήσιμο ένα public blockchain συμβατό με μια γλώσσα προγραμματισμού Turing.

Why smart contracts make slow blockchains


https://www.linkedin.com/pulse/why-smart-contracts-make-slow-blockchains-gideon-greenspan

απλά δώστε του τον χρόνο και διαβάστε το. Αυτό το κομμάτι είναι πάντως η ουσία όσων γράφει

Quote
If a group of companies wants to embed some computational logic in a public blockchain, they have two choices: (1) using an Ethereum-style blockchain which runs the code for them, or (2) using any blockchain as a simple storage layer and executing the code themselves. And given these options, why would they choose (1)?

The rational choice would be the public blockchain with (a) the cheapest price per storage byte, and/or (b) the highest level of security based on total mining power. Since computation is deterministic, the companies need only pay the network to store their contract and messages, not to actually process them. In addition, by using a blockchain for storage only, they can use any programming language they want. This might be Ethereum bytecode, JavaScript/ECMAScript for readability or even machine code for high performance. In fact, Ethereum contracts can already be stored using metadata on the bitcoin blockchain. This is exactly the two-tier approach I suggested.

Με λίγα λόγια γιατί μια επιχείρηση να χρησιμοποιήσει ένα τέτοιο σύστημα και απλά να μην χρησιμοποιεί το ποιο ασφαλές και φτηνό public blockchain και παράλληλα να τρέχει μόνη της όποια πρόγραμμα θέλει και σε όποια κώδικα την εξυπηρετεί?
Pages:
Jump to: