Pages:
Author

Topic: Ethereum Madenciliği Hakkında Bilgi Arıyorum - page 2. (Read 218 times)

newbie
Activity: 11
Merit: 0
Arkadaşlar merhabalar ben asic cihazlarla ethereum madenciliği yapmayı düşünüyorum fakat kafamda bir çok soru var şuanki hesaplama sitelerinden baktığımda 1-1.5 yıl içinde cihazlar kendilerini amorti ediyor tabiki elimde pek maddi imkan yok bu işe ya borç ile gireceğim yada mal mülk bir şeyler satarak şuanda bu işe girmek ethereumun seviyesine bakılınca çok mantıklı gözüküyor fakat ethereum düştüğü zaman madendeki gelirimizde aynı oranda düşecekmi alibabadan çinli bir kaç firma ile görüştüm 11500 dolar fiyat biçtiler makineye ve tabiki kargo masrafıda üstüne eklenince güzel bir fiyat çıkacak bu cihazla işe başladığımda günlük gelirler şöyle :

https://prnt.sc/xtapba

Elektrik giderleri dahil elime kalan kar yıllık 25bin dolar olmakta tabiki bu tutarlar değişiklik gösterecektir fakat amorti etme süreci 1.5 yıl üstüne çıkarmı ethereumun piyasadaki fiyatı madenden gelen tutarı ne kadar etkiler 

2.soruma gelicek olursak bu cihazların ne kadar ömrü oluyor 1 cihaz 3 yıl boyunca sorunsuz çalışırmı

3.sorum bu cihazları nasıl ortamda çalıştırmalıyız bir kaç yerde görmüştüm klima ve hava temizleme cihazı gerekiyor sanırım birde güzel bir elektrik tesisatı

4.sorum evde kullanırsam eğer elektrik faturası cihazları çoğaltırsam eğer çok artacak bu bir sıkıntı yaratırmı veya bir depo tutsam elektrik güç maliyeti 0.75TL/kWh den 1.00TL/kWh a çıkacak sanırım
Pages:
Jump to: