Pages:
Author

Topic: Ethereum pazar payında Bitcoini geçeçegi söyleniyor - page 4. (Read 653 times)

full member
Activity: 672
Merit: 100
İco furyasının sona erdiği gün ethereum bence çöp olacaktır. Sırf icolar yüzünden piyasada tutunuyor ethereum .  Madencilik olayı neredeyse bitti diyebiliriz. Elde bir tek icolar kaldı.
Rdu
jr. member
Activity: 224
Merit: 1
Ben şu aralar veya yakın bir zaman içinde bunun olmasını mümkün görmüyorum. Ethereum tabiki hakettiği yerde değil fakat Bitcoin pazar payı ile Ethereumun pazar payı çok farklı. Belki bundan 10 yıl sonra falan anca geçebilir.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Ünlü yatırımcı halloween değil mi bu bir yerlerden uydurup öyle olacağı söyleniyor diyorsun dostum senin yorumlarına pekde güvenmiyorum açıkçası ayrıca ethereum da bitcoini hele ki şu aşamada geçmesi mümkün değil
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
Ethereum hakettiği yerde olmadığı kesin. Ripple gibi koine geçilmek gerçekten şaşılacak iş.
member
Activity: 291
Merit: 11
Hiç kontrol etmedim ama Ethereum + Ethereum tabanlı tokenların toplam pazar payı bitcoinin pazar payını geçiyor olabilirmi ?
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Geçemez. Şu an için böyle en azından. 5 yıl sonra ne olur bilmiyorum ama 5 yıl içinde btc tahtını kimseye kaptırmaz. Çünkü altların yükselmesi için btc'nin hep en tepede olması şart.
full member
Activity: 1011
Merit: 128
Radix-The Decentralized Finance Protocol
Şu an ripple 2. sırada tekrardan geçti ethereumu önce bi rippleı geçmesi lazım Smiley Ben önümüzdeki 5 yılda falan ethereumun btcyi geçeceğini düşünmüyorum. coinmarketcapte bile btc dominance özelliği var ethereumu kimsenin taktığı yok şuan
member
Merit: 65
Arkadaşlar ben geçecek diyenler tarafındayim. Ethereum madenciliği geçen sene blok ödülü 5 ten 3 indi bu sene 3 ten 2 ye iniyor seneye belki de 1 e inecek. Ethereum 10k USD seviyelerine rahat çıkacak kapasite var. Hatta posa gecilirse 50k bile olacak kapasite var. Bitcoin ödeme araciyken Ethereum toptan geliştirilebilir ağ İnternet gibi. Ethereumu varlık olarak kabul edeceksek bitcoini gecmesede başa baş kapışma olacaktır. Ama ben bir kez de olsa Ethereumun kısa  da surse 1. Sıraya oturdugunu göreceğimizi düşünüyorum.
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
fiyat anlamında geçmesi konusunda zorlar diye düşünüyordum bir ara ama aradaki fark asla kapanmaz, hatta açılır gider. arada 100 küsür milyon adet farkı var diye market değerinde birebir eşit olmasını zannetmem. 10 ether, 1 bitcoin olsun o bile yeter. fazlasını yapmasa da olur.
full member
Activity: 392
Merit: 103
Ethereum da o potansiyel var evet daha öncede defalarca böyle söylentiler oldu, o kadar kolay olmayacağını hepimiz biliyoruz ama bir gün olursa da şaşırmamak gerektiğini düşünüyorum olasılık sonuçta Smiley
member
Activity: 378
Merit: 11
Imkansız bence, bi ara yeni kral ethereum olacakmı diye konuşanlar çoğalınca, bitcoin gösterdi baş kaldıranlara ne olduğunu. Ethereumda sadece akıllı sözleşme diye çalışan bir şey icat ettiğiyle kaldı.
full member
Activity: 770
Merit: 103
bu konu ile alakalı olarak forumda çok fazla konu var ve bayağı tartışılan bir konu ama bu asla olmayacak. kral her zaman tahtında otuacak. cem yılmazın  dediği gibi. tahta oturmak isteyen dikkat etsin kral oradayken oturmasın Smiley
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
17.296.587 BTC / 102.276.115 ETH= 0,1691165821071714 BTC değerine ulaşması durumunda şu an itibariyle ethereum otomatikman btc'yi markette geçmiş olur. geçer mi? geçebilir...
jr. member
Activity: 224
Merit: 4
eth/btc üzerindeki çizim çalışmalarının bir sonucu. katlamalı analizler falan. bitcoinin %15'ine kadar ulaşan ethereum neden %30-%50'ye yaklaşmasın konusu.

diğer tarafta ethereum 200-500 dolar arasında sabitlenecek falan diyen bir haber okumuştum. gizlilik odaklı monera, zcash sanırım bunlar için agresif tahminlerde bulunanlar var.

"Vitalik Buterin 120 milyon ether basılana kadar mali politikada uzlaşıya varılamayacağını öngörüyor ve o noktadan sonra limitin 140 milyona kadar çıkarılabileceğine işaret ediyor."

şöyle bir detay buldum. ethereumdaki üretim sayısının daha fazla artabileceği olasılığı var, bitcoin ise sabit 21 milyonu aşamayacak. 17 küsür milyonu üretilmiş. bu şartlarda ether, bitcoin fiyatını geçmesi olasılığı baya düşüyor gözümde. 1000 dolar üzerinde küçük ralliler yapsın o bile ihya eder.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
https://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage bu sayfadan görebileceğiniz üzere Ethereum'un zaman zaman Bitcoin'in market cap'ine yaklaştığı zamanlar oldu. 18 Haziran 2017 tarihinde çok yaklaşmıştı ki geçemedi. Bu tarihte Bitcoin Dominance'ı %37 Ethereum Dominance'ı ise %31 olarak tarihe geçti. Önümüzdeki zamanlarda yine birbirine yaklaşacaktır bu değerler. Belki o zaman bir ihtimal geçme şansı var.
member
Activity: 532
Merit: 12
Mümkün degil. Netice de ethereum da bir altcoin sonuçta. BTC min yaptığı sert ve dengesiz hareketlerden o da fazlasıyla etkileniyor. BTC ye olan bağımlılığı ortadan kalksa bile çok zor
member
Activity: 633
Merit: 15
Bütün ekosistem BTC olarak dönüyorsa, o olasılık bile değildir.

Bunun olabilmesi için önce bütün koin veya tokenların btc paritesinden ayrılıp eth paritesinde veya usd gibi para birimlerin de işlem görmesi gerekiyor ki,

btc dominantlığından kurtulup dediğiniz olay gerçekleşsin.

jr. member
Activity: 230
Merit: 9
Olasılık  olabilir matematiksel olarak oda  1000/1  gibi  olabilir
member
Merit: 65
Ethereum market cap değeri %35 e çıkarak  bitcoini geçme ihtimali olduğu konusuluyor ? Sizce Ethereum bitcoini geçer mi?
Pages:
Jump to: