Pages:
Author

Topic: Ethereum Private Key - page 2. (Read 1717 times)

newbie
Activity: 4
Merit: 0
November 06, 2017, 10:20:39 AM
Merhaba Arkadaşlar,

Myetherwallet'dan json ile cüzdan oluşturdum. Cüzdanın private keyi elimde fakat cüzdanın şifresini unuttum. Private keyi vererek cüzdan şifresine ulaşabiliyor muyuz? Huh
full member
Activity: 154
Merit: 100
July 14, 2017, 07:00:31 AM
Arkadaşlar bende bitcoincore indirdim hiç indirmemiştim fakat keyleri vs nerden alıyoruz bulamadım internettede göstermiyorlar özel anahtarı nasıl elde ediyoruz.

İstersen electrum programını kullanabilirsin konsola gerek kalmadan private key alıp verebilirsin. https://electrum.org/#download

Bitcoin Core programında:
YARDIM--HATA AYIKLAMA PENCERESİ

Cüzdana şifre verdiysen önce bu şifreyi geçici bir süre pasif hale getiriyorsun.

walletpassphrase "buraya cüzdan şifreni yaz, tırmak işareti kalıyor" 600

600 saniyeliğine yani 10 dakikalığına şifresiz işlem yapabiliyorsun.

Alış adresinden Private key almak için: dumpprivkey buraya adresini yaz veya yapıştır, tırnak işareti yok
Cüzdana adres eklemek için:               importprivkey buraya adresini yaz veya yapıştır, tırnak işareti yok

Biraz bekledikten sonra konsolda private key yazar, kopyalayabilirsin.

Çok teşekkürler sayenizde bitcoincore den key aldım hata ayıklama penceresinden konsoldan dediklerinizi yazdım key verdi.
hero member
Activity: 981
Merit: 500
DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize
July 14, 2017, 02:12:30 AM
json kullanmak her zaman daha mantıklı ama ben hiç güvenemiyorum bu myetherwallet' e. site sahibi şifremi girdiğim yerden pek tabi ki basit bir şekilde elde edebilir. şimdi myetherwallet açık kodlu, dürüst, kanıtlı diyecekler çıkacak şu mesajıma. tek cevap: "o site benim değil."
hero member
Activity: 896
Merit: 519
July 14, 2017, 01:51:29 AM
Arkadaşlar bende bitcoincore indirdim hiç indirmemiştim fakat keyleri vs nerden alıyoruz bulamadım internettede göstermiyorlar özel anahtarı nasıl elde ediyoruz.

İstersen electrum programını kullanabilirsin konsola gerek kalmadan private key alıp verebilirsin. https://electrum.org/#download

Bitcoin Core programında:
YARDIM--HATA AYIKLAMA PENCERESİ

Cüzdana şifre verdiysen önce bu şifreyi geçici bir süre pasif hale getiriyorsun.

walletpassphrase "buraya cüzdan şifreni yaz, tırmak işareti kalıyor" 600

600 saniyeliğine yani 10 dakikalığına şifresiz işlem yapabiliyorsun.

Alış adresinden Private key almak için: dumpprivkey buraya adresini yaz veya yapıştır, tırnak işareti yok
Cüzdana adres eklemek için:               importprivkey buraya adresini yaz veya yapıştır, tırnak işareti yok

Biraz bekledikten sonra konsolda private key yazar, kopyalayabilirsin.

full member
Activity: 154
Merit: 100
July 13, 2017, 02:22:14 PM
hero member
Activity: 661
Merit: 509
July 13, 2017, 01:32:05 PM

Offline olarak da yapabilirsin o işlemi.
internete bağlamadığın bir bilgisayara at utc dosyanı ve myetherwallet.com'u indirip, o bilgisayarda priv key'ini öğren.

Bu işlemi nasıl yapabliriz. Biraz açıklar mısınız rica etsem.

hiç private keyinizi export edipte riske girmeyin private key jsonda kitli kalsın json dosyasının şifresini girerkende ekran klavyesini kullanırsanız private key çaldırma riskini minimize etmiş olursunuz.

Riske girmeyin derken ? Pkey açığa çıktığında keyloggerlarin riskinden mi bahsediyorsunuz yoksa başka bir risk daha mı var ?
internet bağlantısı olmayan bir bilgisayarın var mı?

internetten myetherwallet.com'u indir
utc dosyasıyla birlikte o sayfayı flash belleğe aktar.
daha sonra offline olan bilgisayarda utc dosyasını açıp private key'i gör.
member
Activity: 80
Merit: 10
July 12, 2017, 04:59:41 PM
hiç private keyinizi export edipte riske girmeyin private key jsonda kitli kalsın json dosyasının şifresini girerkende ekran klavyesini kullanırsanız private key çaldırma riskini minimize etmiş olursunuz.

Riske girmeyin derken ? Pkey açığa çıktığında keyloggerlarin riskinden mi bahsediyorsunuz yoksa başka bir risk daha mı var ?
member
July 12, 2017, 04:58:14 PM

internete bağlamadığın bir bilgisayara at utc dosyanı ve myetherwallet.com'u indirip, o bilgisayarda priv key'ini öğren.

Bu işlemi nasıl yapabliriz. Biraz açıklar mısınız rica etsem.

hero member
July 12, 2017, 04:48:23 PM
Mist/Ethereum Wallet doğrudan vermiyor.
UTC ile başlayan bir wallet yedeği al
daha sonra myetherwallet.com'dan import et, orası gösterir private key'i

myetherwallet.com'a güvenmiyorum açıkcası. O siteye UTC wallet'imi atmak istemiyorum atarsam şifre girmek zorunda kalacağım. Sanırım aşağıdaki post gibi yapmak durumda kalacağım.

edit:
MEW'de sanal klavye kullanmanız hiçbir halta yaramaz eğer bilgisayarınızda virüs varsa. Virüs'ü yazanlar sizden çok daha akıllı, bir web sayfasında ilk kopyalayacakları veri form inputlarındaki şudur:
type="password"

Siz browsera girdiğiniz anda bilgisayarınızda virüs varsa her türlü çalınır zaten.

sr. member
Activity: 392
Merit: 257
July 12, 2017, 04:20:01 PM
Priv keye hic bulasmayın bence. Direk dosyayı 2 ayrı usb yapın.sifresinide sanal klavye ile girerseniz minimum risk elde edersiniz.priv keyden cuzdanı kaptıran cok oluyor hele su sıralar inanılmaz carpılan var
member
July 12, 2017, 04:11:55 PM

myetherwallet.com'a güvenmiyorum açıkcası. O siteye UTC wallet'imi atmak istemiyorum atarsam şifre girmek zorunda kalacağım. Sanırım aşağıdaki post gibi yapmak durumda kalacağım.
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
July 12, 2017, 03:10:13 PM
sr. member
Activity: 406
Merit: 252
July 12, 2017, 02:53:40 PM
Arkadaşında dediği gibi ethereum'un kendi wallet'İnden direk olarak private key'ini öğrenemezsiniz. Export edip myetherwallet'e import ederek tekrar deneyip oradan öğrenin private key'ini import etme sırasında dosya güvenliğini unutmayın.
hero member
July 12, 2017, 02:23:45 PM
member
July 12, 2017, 12:51:53 PM
Arkadaşlar Selam. Etehr Cüzdanımda 2 adet Hesap var bu hesapların PrivateKeylerini nasıl öğrenebilirim bilginiz var mı. Ben baktım ama bulamadım.

https://i.hizliresim.com/y30VA0.png
Pages:
Jump to: