Pages:
Author

Topic: Ethereum project - page 2. (Read 4950 times)

legendary
Activity: 2124
Merit: 1013
K-ing®
April 15, 2016, 03:49:40 PM
#7
u bitconu je previše raznih struja i love tako da će promjene sigurno biti minimalne.

eth ja doživljam kao srebro u odnosu na zlato btc.

Imam manju količinu eth (1800) i držim to
full member
Activity: 205
Merit: 105
April 15, 2016, 04:33:25 AM
#6
Ne hodlam ether. Već dugo govorim da bih ga mogao nabaviti, ali nikako da se odlučim. Jučer sam baš razgovarao s frendom koji je zainteresiran za Ethereum pa kaže da je sve to još uvijek u pre-alpha fazi praktički i da ima hrpu bugova. No, neki sam dan čitao da je lik koji ima solarne ćelije sa svojim susjedom napravio smart contract i prodaje mu višak struje. Znači ipak se da nešto s tim buggy softverom napraviti i fora mi je kao proof of concept.

S druge strane me zanima koliko će Bitcoin ići u smart contract smjeru. Nedavno je dodan time-locking za transakcije. Već se dulje vremena spominju side chains, koji su zasad samo u testnoj fazi. S njima bi se možda mogao deployati Merkelized abstract syntax tree što bi omogućilo širi raspon skripti koje bi se mogle izvršavati. Skripte vjerojatno nikad neće biti Turing-complete, no to ne znači da se njima neće moći pisati dovoljno ekspresivni pametni ugovori.
newbie
Activity: 12
Merit: 0
April 14, 2016, 11:04:41 AM
#5
Što se tiče konkretne vrijednosti coina, odnosno Ethera, ima li potencijala dostići barem trećinu max vrijednosti bitcoina?
Sve ima potencijal da dosegne neku cijenu ako pitas ove "altcoin lovere" (iliti idiote). ETH ima neke sanse da postigne vecu vrijednost jer:
1) Drugaciji je od Bitcoina.
2) Korporacije su zainteresirane (npr. Microsoft).


Slažem se s tim, upravo zato i mislim da će za npr. 2-3 godine cijena biti puno veća. Najmanje toliko i mislim držati coine. Dok Ethereum doprinese nečemu u stvarnom svijetu, odnosno kada napokon bude imao praktičnu primjenu. Također najavljuju i PoS krajem godine, iščekujem hoće li to uspjeti.
Ima li ovdje još netko tko je holder Ethera?
legendary
Activity: 2674
Merit: 2965
Terminated.
April 14, 2016, 07:30:31 AM
#4
Što se tiče konkretne vrijednosti coina, odnosno Ethera, ima li potencijala dostići barem trećinu max vrijednosti bitcoina?
Sve ima potencijal da dosegne neku cijenu ako pitas ove "altcoin lovere" (iliti idiote). ETH ima neke sanse da postigne vecu vrijednost jer:
1) Drugaciji je od Bitcoina.
2) Korporacije su zainteresirane (npr. Microsoft).
newbie
Activity: 12
Merit: 0
April 13, 2016, 01:45:42 PM
#3
Što se tiče konkretne vrijednosti coina, odnosno Ethera, ima li potencijala dostići barem trećinu max vrijednosti bitcoina? Uložio sam nešto novca u njih dok su bili na 4 $
full member
Activity: 205
Merit: 105
April 13, 2016, 03:31:31 AM
#2
Nažalost ne stignem pratiti Ethereum, previše sam zauzet Bitcoinom, ali se čini kao zanimljiva ideja. Pametni ugovori i DAO je nešto što se treba pojaviti i što ima budućnost. S druge strane, mislim da Ethereum tek čekaju ovi problemi kroz koje Bitcoin prolazi (veličina bloka, skaliranje, decentraliziranost itd).
newbie
Activity: 12
Merit: 0
April 12, 2016, 11:47:24 AM
#1
Pozdrav,

htio bih čuti što mislite o projektu Ethereum kojeg je pokrenuo Vitalik Buterin.

Par linkova o projektu:
http://coincenter.org/2016/03/what-is-ethereum/
http://decentral.ca/wp-content/uploads/2016/03/infographic.jpg

Vizija je stvaranje decentralizirane mreže na kojoj će se stvarati i izvršavati aplikacije (koje može napraviti bilo tko) bez ograničenja Bitcoin protokola. Rečeno je i kako se na platformi može napraviti sve što je moguće isprogramirati.

Mislite li da projekt ima svijetlu budućnost?
Pages:
Jump to: