Pages:
Author

Topic: Ethereum ve Ripple Yasalara Aykırı - page 2. (Read 256 times)

newbie
Activity: 149
Merit: 0
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
April 23, 2018, 05:54:45 PM
Bence yasaklayan ülkeler kaybederler. Dünya genelinde bir yasaklamadan zaten söz edilemez. Özgürlüğün yüksek olduğu ülkelere kayar ticaret. Her şekilde bir yolu bulunur. Spekülatif çıkışlar bunlar. Çin'in yaptığı gibi, sonrasında bir geri adım atılıyor. "Yok ben aslında tam öyle demedim" diyorlar.
jr. member
Activity: 203
Merit: 1
April 23, 2018, 04:37:20 PM
Ripple ı boşverde Ethreum aykırı ise yasalara ve ethereumu bitirmeye çalışırlarsa bak piyasa noluyor görün ozaman piyasanın yarısı ethereum tabanlı projeler piyasa kalıyomu
sr. member
Activity: 434
Merit: 250
April 23, 2018, 04:30:58 PM
Son cümledeki yaratıcıları tarafından satıldı kısmına takıldım bitcoinde böyle bişey yok falan gibi bi anlamda cıkıyor zaten bitcoinde öyle bişey olmasına imkan yok hala kimin yarattıgını bilmiyoruz. Komik.
jr. member
Activity: 98
Merit: 1
WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM
April 23, 2018, 04:13:35 PM
Ripple konusunda piyasa da genel de farklı bir bakış açısı var. Ancak ETH piyasanın lokomotif yasaklanması ciddi anlam da sorunlara yol açabilir. Çünkü ETH tek başına değil. Yanında dünya kadar da Token var.
sr. member
Activity: 543
Merit: 250
Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol
April 23, 2018, 03:53:09 PM
Gerçekten farklı bir noktaya değinmişsiniz, fakat bu 2 coinin dünyada yasaklanmasını düşünemiyorum ben, herkes para kaybederdi. Kripto paralarda büyük bir para kaybı olurdu
member
Activity: 360
Merit: 18
April 23, 2018, 03:35:39 PM
Eski piyasa düzenleyicisi, kripto dünyasının en değerli 2 altkoini, Ethereum ve Ripple'ın ABD'deki kurallara aykırı olarak işlem gördüğünü öne sürdü. Gensler'e göre iki dijital koin de SEC'e göre uygunsuz birer "security asset". 

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu'nun (CFTC) eski başkanı Gary Gensler, Ether ve XRP'nin kayıt dışı menkul kıymet olarak işlem gördüğünü ve yasadışı olarak yüzlerce dijital para borsasında işlem gördüğüne inandığını söyledi.

Gensler, CFTC'yi Obama yönetimi sırasında 2009'dan 2014'e kadar yönetti ve daha sonra Hillary Clinton'ın başkanlık kampanyası için CFO olarak çalıştı. Gensler şu anda Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (MIT) blok zincir araştırmacısı olarak çalışıyor. Burada aynı zamanda Blockchain dostu Media Lab ve Sloan School of Management'da kıdemli öğretim görevlisi konumunda ve özel danışman hizmeti de veriyor.

Gensler, New York Times gazetesine verdiği demeçte, “Her ikisi için de zor bir durum var - özellikle de Ripple - bana kalırsa kesinlikle uygunsuz.” dedi.

Gensler ekledi;

Çünkü her iki kripto para da yaratıcıları tarafından satıldı ve spekülatif nedenlerden dolayı yatırım aracı olarak görülüyor. Buna karşılık, Bitcoin bu şekilde hiçbir zaman yayılmadı ve dolayısıyla düzenleyiciler tarafından bir "security" olarak görülemez.

Kaynak: https://kriptokoin.in/eski-cftc-baskani-ethereum-ripple-yasalara-aykiri/
Pages:
Jump to: