Pages:
Author

Topic: Ethereum yerine Monero (XMR) kazmak - page 2. (Read 772 times)

member
Activity: 274
Merit: 88
April 16, 2018, 03:45:00 AM
Nvidia kartlar ile Monero kazıp deneyimleyen var mı aranızda? Malum AMD kartlar bulunmuyor piyasada. Nvidia ile bir rig yapılacak olursa,
kart seçimi ve mining yazılımı için tavsiyeniz ne olur?
sr. member
Activity: 434
Merit: 278
April 16, 2018, 03:30:15 AM
bu asic cihazlar kriptolar için sorun teşkil etmeye başladı. Boykot ediyorum asic cihaz almıyorum. Sebebi asic cihazlar büyük yatımcıların büyük yatırımlarla alabildiği bir durum haline geldi. Bu da blockchain işlevine ters bir olay. Sürekli merkezileşleşmeye doğru ilerlemektedir. Monero en güzelini yaptı forka gideriz dedi.

Fork zaten yapıldı ve asic cihazlar suan kazmiyor moneroyu bu sebeple yine kazancı arttı. Şuan cihazların fiyatı 5 te 1 fiyatına düşmüş sanırım.
full member
Activity: 966
Merit: 142
April 16, 2018, 03:27:10 AM
bu asic cihazlar kriptolar için sorun teşkil etmeye başladı. Boykot ediyorum asic cihaz almıyorum. Sebebi asic cihazlar büyük yatımcıların büyük yatırımlarla alabildiği bir durum haline geldi. Bu da blockchain işlevine ters bir olay. Sürekli merkezileşleşmeye doğru ilerlemektedir. Monero en güzelini yaptı forka gideriz dedi.
member
Activity: 101
Merit: 17
April 15, 2018, 06:30:56 PM
Cok zor çünkü monore kazan asic cihazlar cıktı piyasaysa insallah bu işin suyu cıkmaz ekran kartları çöp olacak gibime geliyor

Zorluk dereceleri de ona göre artar, ayrıca ekran kartı ile monero'dan daha verimli kazım yapılabilecek coinler, poollar var, oraya yönelmek daha mantıklı...
member
Activity: 392
Merit: 10
April 15, 2018, 04:55:53 PM
Cok zor çünkü monore kazan asic cihazlar cıktı piyasaysa insallah bu işin suyu cıkmaz ekran kartları çöp olacak gibime geliyor
jr. member
Activity: 76
Merit: 2
April 15, 2018, 07:29:17 AM
Asus RX470 4G mining edition Hynix kartlarla SRBMiner 1.4.2 ile windows'da kart başına 940 H/S alınıyor. Prizden çektiği elektrik 770 W.
https://bitcointalksearch.org/topic/srbminer-cryptonight-amd-gpu-miner-v193-native-algo-switching-3167363

Aynı kartlar ETH'de 29,8 arası performans veriyor ve devfee ödeniyor. Net 29 MH/s diyelim. Prizden çektiği elektrik 820 W.

Bu durumda hala ETH'a göre %25 daha karlı. Güncel zorluğa göre;
Whattomine eth vs xmr
full member
Activity: 742
Merit: 140
April 12, 2018, 02:36:12 PM

Globalde takip ettiğin konunun linkini atar mısın?
910'dan yana sıkıntı yok bu arada. 1000 deyince neyi yanlış yapıyorum dedim Smiley

Globalde ki hatırlamıyorum ama forumdan arkadaş @ayeaye87 mesaj atın isterseniz.

https://bitcointalksearch.org/topic/amd-rx-580-ekran-kartlar-yine-tukeniyor-2541117

Bu konuda yazmıştı sağolsun aralık ayında.

Edit:

Buldum.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1954245.0;all

Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=QYhGGWdeOuw
jr. member
Activity: 560
Merit: 1
April 12, 2018, 11:57:27 AM
Bir gün sonra normale döndü ratio Smiley
jr. member
April 12, 2018, 11:11:35 AM
Monero, rx kartlara sahip bir madenci olarak benim ethereumdan sonra ki durağım olacak.

Rx serileri bios mod ile 1000 hashrate ile kazım yapabiliyor avantaj olarak elektrik tüketimi ve ısınma az. GTX 1080 ti 950 hashrate verdiğini düşünürsek bu oldukça iyi bir güç.

Zaten asic cihazları engelliyorlar ayrıca piyasada sevilen bir coin olduğu için geleceğinin olacağını düşünüyorum.

Dostum atladıgın tek şey zorlugun anasının nikahında olması ve Ethash algolu coinlerin yarısı kadar günlük kazanc getirmesi diğer yazdıklarına bende katılıyorum. Ama para kazandırmıyor  Grin

Ethereum varken hiç bir coin para kazandırmaz. Kısa vadede belki ama uzun vadede Ethereum hep kazanır. Haliyle olası bir asic cihaz istilası yada Pos sisteme geçince karlı olacak Monero. En azından ben öyle düşündüğüm için sonra ki durak diyorum Smiley

@erkange

Rx 580 Samsung ram ile.

Monero mining ana konu var globalde ayrıca youtube dan bakabilirsin.

Bizim localde de bir arkadaş vardı hatta sağolsun overlock ayarlarını paylaşmıştı detaylıca.

Rx 570 910 veriyorsa daha ne istiyorsunuz varsın hadi hepsi 910 versin Smiley

Hatta r9 390 lar var elimde traktör gibi arabanın bagajında saklıyorum kavgada lazım olur diye. Cheesy

Araştırdığım kadarıyla onlarda mod ile 1000 Hashrate veriyor tabi elektrik tüketimine bakmak lazım.

En son ether kazımında 31,5 Mh 190 watt ile kazıyordu core voltaj -94 iken ama emekli etmiştim.

Globalde takip ettiğin konunun linkini atar mısın?
910'dan yana sıkıntı yok bu arada. 1000 deyince neyi yanlış yapıyorum dedim Smiley
full member
April 12, 2018, 10:22:34 AM
Monero, rx kartlara sahip bir madenci olarak benim ethereumdan sonra ki durağım olacak.

Rx serileri bios mod ile 1000 hashrate ile kazım yapabiliyor avantaj olarak elektrik tüketimi ve ısınma az. GTX 1080 ti 950 hashrate verdiğini düşünürsek bu oldukça iyi bir güç.

Zaten asic cihazları engelliyorlar ayrıca piyasada sevilen bir coin olduğu için geleceğinin olacağını düşünüyorum.

Dostum atladıgın tek şey zorlugun anasının nikahında olması ve Ethash algolu coinlerin yarısı kadar günlük kazanc getirmesi diğer yazdıklarına bende katılıyorum. Ama para kazandırmıyor  Grin

Ethereum varken hiç bir coin para kazandırmaz. Kısa vadede belki ama uzun vadede Ethereum hep kazanır. Haliyle olası bir asic cihaz istilası yada Pos sisteme geçince karlı olacak Monero. En azından ben öyle düşündüğüm için sonra ki durak diyorum Smiley

@erkange

Rx 580 Samsung ram ile.

Monero mining ana konu var globalde ayrıca youtube dan bakabilirsin.

Bizim localde de bir arkadaş vardı hatta sağolsun overlock ayarlarını paylaşmıştı detaylıca.

Rx 570 910 veriyorsa daha ne istiyorsunuz varsın hadi hepsi 910 versin Smiley

Hatta r9 390 lar var elimde traktör gibi arabanın bagajında saklıyorum kavgada lazım olur diye. Cheesy

Araştırdığım kadarıyla onlarda mod ile 1000 Hashrate veriyor tabi elektrik tüketimine bakmak lazım.

En son ether kazımında 31,5 Mh 190 watt ile kazıyordu core voltaj -94 iken ama emekli etmiştim.
jr. member
April 12, 2018, 08:51:07 AM

Hangi RX serisi kart ile ve hangi yazılımda 1000 H/s alıyorsunuz. RX570 ile 910'nun üzerine çıkanı göremedim henüz.

Quote from: Rhego
Dostum atladıgın tek şey zorlugun anasının nikahında olması ve Ethash algolu coinlerin yarısı kadar günlük kazanc getirmesi diğer yazdıklarına bende katılıyorum. Ama para kazandırmıyor  Grin
Düzgün çalışan bir sistemde XMR hala %20 civarında karlı görünüyor. Current difficulty'e göre.
sr. member
Activity: 434
Merit: 278
April 12, 2018, 06:17:01 AM

Dostum atladıgın tek şey zorlugun anasının nikahında olması ve Ethash algolu coinlerin yarısı kadar günlük kazanc getirmesi diğer yazdıklarına bende katılıyorum. Ama para kazandırmıyor  Grin
full member
April 12, 2018, 04:52:46 AM

jr. member
April 11, 2018, 10:54:24 AM
www.supportxmr.com kullanın bence pool olarak.
daha düşük kesiyor
newbie
Activity: 82
Merit: 0
April 10, 2018, 07:14:48 PM
bu nanopool un Allah belasini versin Smiley 1 gun kazdim baktim hash patladi tekrar eth e doneyim dedim. 0.2 kazdigim xmr yi cekemiyorum, 0.3 min cekim limiti koymus yetmezmis gibi cekim icin 0.013 xmr fee istiyor soygun ulan bu Smiley 1 xmr de otomatik odeme alcaz eywallah da, bu zorluk 1 gunde bu kadar degistiyse yarin ne olacak kestiremiyorum. 3 kurus kar edelim derken withdraw fee i hesaba katmadik.

otomatik ödeme ne alaka?
full member
Activity: 840
Merit: 111
April 10, 2018, 10:42:17 AM
bu nanopool un Allah belasini versin Smiley 1 gun kazdim baktim hash patladi tekrar eth e doneyim dedim. 0.2 kazdigim xmr yi cekemiyorum, 0.3 min cekim limiti koymus yetmezmis gibi cekim icin 0.013 xmr fee istiyor soygun ulan bu Smiley 1 xmr de otomatik odeme alcaz eywallah da, bu zorluk 1 gunde bu kadar degistiyse yarin ne olacak kestiremiyorum. 3 kurus kar edelim derken withdraw fee i hesaba katmadik.
Benim minergate'te çekemediğim az bir monero vardı onu çekebilmek için orda kazım yaptım hiç diğer poollar ile uğraşmadım.Siz en iyisi kazmaya devam edin ara vermeden çünkü 2 gün sonra daha da az monero üreteceksiniz ve alt eşiği geçmek zorlaşacak. Smiley
member
Activity: 322
Merit: 15
https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8
April 10, 2018, 10:41:38 AM

Diğer Coinler önlem alamadığı için bu durum oldu. Fork'un yapıldığı ilk günden girdim. Karlılık inanılmaz yerlere geldi ama, bugün baktığımda düşüş devam ediyor. Ve çok uzun sürmez eski yerine gelebilir. Kısmet artık HODL için değil de, günlük al-sat için coin kazmak lazım.

Dostum gene senin bilecegin iş ama ben Hodl ederek bu işten hep para kazandım. örnek olarak Zencash vereyim ben yaparken tanesi 6$ falandır sürekli oralarda sürünüyordu 1 ay falan kazmıstım sonra birgün 27$ falan olmuştu facebook grubunda Ali pura ile çıldırıyorduk  Grin Grin Grin Grin Grin

Hocam ben eksik yazmışım, Günlük getirisi yüksek olan coinler var. XTL, TRTL aklıma gelen ilk iki tane. Gelecekleri ne yönde olur kimse bir şey diyemiyor. Onları günlük kazıp hemen satmak ve güvendiğim coin'e geçmek anlamın da HODL yapmayacağım dedim. Yoksa dediğiniz gibi bir kazanç var. Ben XMR kazdığımda 80 dolar seviyelerinde idi. 350 Doları gördüğünde sattım. Smiley
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
April 10, 2018, 10:22:25 AM
full member
Activity: 840
Merit: 111
April 10, 2018, 07:56:39 AM
An itibari ile ethereum yine karlı olmaya başladı moneronun zorluk neredeyse %50 arttı ilk günlerde kazanlar iyi kazdı ama  Smiley
member
Activity: 101
Merit: 17
April 10, 2018, 07:42:29 AM
Ödemesi hızlı olan bir havuz varmı nanapool 236tl olunca oda çok uzun süre benim için.

hashvault.pro kullanıyorum ben. 0.1 monero'da ödeme yapıyorlar. poolları gayet stabil çalışıyor. monero dışında da pooları mevcut.
Pages:
Jump to: