Pages:
Author

Topic: Ethereum’un Kurucusu Dolandırıcılar Sebebiyle Twitter İsmini Değiştirdi - page 2. (Read 303 times)

member
Activity: 378
Merit: 11
Dijital paraları bir şekilde kullanılmaz hale getirmeleri gerekiyor, özellikle büyük miktardaki paraların transferlerinde birde bir key olması lazım encryption - decryption mantalitesiyle çalışacak
sr. member
Activity: 453
Merit: 251
Presale Starting May 1st
Bunu görünce çok güldüm. Adam artık nasıl bıkmışsa fake siteler ve coinler üstünden delice Vitalik reklamı yapılmasından. Şimdiden uyaralım hiç kimse size beleş coin vermez, sadece coin çıkıp resmen airdrop yapıyoruz demezse inanmayın.
newbie
Activity: 280
Merit: 0
valla şu vitalik çok sağlam bir adam, yani ismini hayır eth dağıtmıyorum diye değiştirmesi çok anlamlı olmuş, ama gene dolandırıcılar durmaz, yapacaklarını yaparlar.
member
Activity: 448
Merit: 10
Adamın beynini yediler normal yani gereksiz boş işlerle uğraştırıyolar adamı bırakında shard projesini geliştirsin adam
full member
Activity: 798
Merit: 106
👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc
İyice araştırmadan atlamamak lazim. Sadece icolarda site adreslerini kopyalayarak telegramdan mesajlar atarak yüzlerce kişiyi dolandırdılar.
member
Activity: 132
Merit: 10
"One Token to Move Anything Anywhere"
ahaha ortalıkta bu kadar koyun varken normal böyle şeyler heel şu airdrop muhabetinden sonra iyice zıvanadan çıktı dolandırıcılar vala ama ismini değiştirmesi mantıklı bir hareket olmuş en azından adama suç bulamıycak dolandırılanlar
full member
Activity: 630
Merit: 102
Son zamanlarda zaten ayıptır söylemesi boku çıktı bu twitter adıyla sahte airdrop düzenleyip cüzdanları boşaltma işinin. Yani kolay kolay bilinçli kimsenin kanacağını sanmıyorum ama insanın boş anına denk gelir yanlışlıkla açar sekmeyi unutur falan mazallah.
sr. member
Activity: 658
Merit: 288
haberlere hosgeldiniz, Birader bilmem farkindamisinda su altcoin basligina boyle kopyala yapistir haber atanlar cok itici ouyor ve ben sahsen kulaklarini inletiyorum duyuyorsan.
newbie
Activity: 210
Merit: 0
Dolandırıcılık işinde iyi para var anlaşılan. Herkes bu işe girmiş Smiley
sr. member
Activity: 434
Merit: 250
★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange
Biraz önce icx in twitter paylaşımını gördüm. I harfi yerine küçük L kullanıp milleti dolandırmaya çalışıyorlarmış. Dikkatli olun uyanık olun.
full member
Activity: 350
Merit: 100
Yeni yatırımcıların böyle tongalara düşmeleri çok normal kripto dünyasını tanınmaya başladıktan sonra ortalık fırsatçı doldu, bence adamın yaptığı da mantıklı bişey olmuş en azında iyi niyetli bi hareket
jr. member
Activity: 35
Merit: 1
En değerli kripto para birimleri listesinde 2. sırada yer alan Ethereum’un Rus kurucusu Vitalik Buterin, dolandırıcılar yüzünden Twitter kullanıcı adını değiştirdi

Şimdiye kadar Vitalik Buterin ismi ile çok sayıda dolandırıcılık vakasına rastlandı. Hediye Ethereum dağıtılacağı ifade edilerek, kullanıcıları dolandıran bu kişiler yüzünden Vitalik Buterin tarafından defalarca açıklama yapıldı. Ancak dolandırıcılık vakalarında herhangi bir azalma olmamasından dolayı, Ethereum’un kurucusu ilginç bir yönteme başvurdu.

Kullanıcı Adını Değiştirmek Zorunda Kaldı

Twitter’daki hesabının ismini, ‘’Vitalik ‘Hayır ETH Hediye Etmiyorum’ Buterin’’ olarak değiştiren Ethereum’un kurucusu Buterin, kesinlikle dijital para dağıtmadığının da üstüne basa basa belirtmiş oldu. Twitter’da yaklaşık 680 bin takipçiye sahip olan Buterin’in bu şekilde bir önlem alması artık ne kadar etkili olur şimdilik bilinmiyor. Ancak kripto paralara ilgi ve talep arttıkça bu tür vakaların daha da artacağı düşünülüyor.

Dijital paralar, kısa yoldan zengin olmak isteyenler için adeta umut kapısı oldu. Ancak bu düşünce ile yatırım yapanların büyük bir kısmı, hüsrana uğradı. Dijital paralara, bilinçsizce yapılan yatırımlar yüzünden milyonlarca dolar buhar olup uçtu. Başarılı olabilmek için yatırım yaparken bilgi, emek ve en önemlisi sabırlı olmak gerekiyor. Bunlara sahip olamayan kişiler ise maalesef sosyal medya platformlarında dolandırıcıların hedefi oluyor. Bu sebeple yatırım yaparken çok dikkatli olunması gerekir. Umut tacirleri her zaman sizlerden faydalanmaya çalışacaktır.

Genellikle Yeni Yatırımcılar Dolandırılıyor

Twitter üzerinden Vitalik Buterin ismi ile yapılan bu sahtekarlığa genellikle, kripto para piyasasına yeni giren kişilerin dolandırıldığı görülüyor. Gerçeği yansıtmayan ekran görüntüleri ile daha önceden ücretsiz Ethereum gönderdiği sözde kişilerin yorumlarını gösteren dolandırıcılar böylece amaçlarına ulaşıyor. Şu ana kadar binlerce Ether’in bu şekilde dolandırılarak toplandığı iddia ediliyor.

Kaynak: http://www.coingundem.com/ethereumun-kurucusu-vitalik-buterin-dolandiricilar-sebebiyle-twitter-ismini-degistirdi/
Pages:
Jump to: