Pages:
Author

Topic: Etherum tabanlı bir oyun örneği - page 2. (Read 704 times)

member
Activity: 504
Merit: 10
umachit.fund
December 07, 2017, 10:23:17 AM
Birkaç gündür Ethereum transferime engel olan oyun bu muymuş yani?  Demek ki 3-5 daha böyle oyun çıksa Ethereum ağı kökten sarsılacak, alt yapısı hazırlanmadan ve iyi düşünülmeden böyle projelere kalkışılmaması gerektiğini anlatan ders niteliğinde bir durum olmuş bence.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
December 07, 2017, 05:53:48 AM
Ponzinin yandan yemişi. Eğlenceli olabilir ama amaçsız. Daha erdemli bir amaç uğruna geliştirilmiş olsaymış gelecek vaat edebilir denebilirdi. Öte taraftan öncü olması açısından bir kenarda not olarak kalsın.
newbie
Activity: 4
Merit: 0
December 07, 2017, 04:32:06 AM
tam araştırmadım ama güzel bir uygulamaya benziyor.
full member
Activity: 322
Merit: 126
EndChain - Complete Logistical Solution
December 07, 2017, 03:15:57 AM
ETH ile ödeme yaptığımızda fee ne olacak ? kendimi karşılyor ?
member
Activity: 180
Merit: 11
December 07, 2017, 02:58:07 AM
Fazla rağbet olmadığı için tutacak bir projeye benzemiyor. Ama ilerisi için umut verdi bize blockchain tabanlı oyunlar artar hatta bunun üzerinden kazanç sağlanır ise daha çok rağbet gelir diye düşünüyorum.
member
Activity: 308
December 06, 2017, 05:26:14 PM
Son zamanlarda bu Ethereum tabanlı oyundan şikayetçi çok fazla insan var, Ethereum ağının %15'ini meşgul ettiğine dair söylentiler giderek artıyor. Oracles Network'e Crypto Kitties oyununu entegre etmek hakkında bir muhabbet gitti fakat ekip pek sıcak bakmadı, hatta cevap dahi vermedi. Bence Ethereum'un bu oyundan kurtulması gerekiyor tabii eğer söylentiler doğruysa.

Batırdı ethereum u ağda öyle bir yoğunluk oluşmustu ki acayip. Oyuna biraz baktım ilgi alaka azalınca ana parayı kurtarmak bile çok zaman alacaga benziyor 
full member
Activity: 386
Merit: 178
December 05, 2017, 08:15:59 PM
Son zamanlarda bu Ethereum tabanlı oyundan şikayetçi çok fazla insan var, Ethereum ağının %15'ini meşgul ettiğine dair söylentiler giderek artıyor. Oracles Network'e Crypto Kitties oyununu entegre etmek hakkında bir muhabbet gitti fakat ekip pek sıcak bakmadı, hatta cevap dahi vermedi. Bence Ethereum'un bu oyundan kurtulması gerekiyor tabii eğer söylentiler doğruysa.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
December 05, 2017, 06:22:41 PM
Geçekten de bu daha başlangıç oyun sektöründe blockchain çok daha hızlı kullanılmaya başlanacaktır. Önümüzdeki aylarda daha fazla bu tip oyun geliştirmeye yönelik girişimler göreceğimize inanıyorum.
newbie
Activity: 28
December 05, 2017, 04:44:44 PM
ben sistem uyelik olarak kavradım
ETH transferı de yaptım ufak bır mıktar

Ama daha iyi ingilizcesi olan arkadaşlar için video lar var youtube ta
deneyen olursa verimlilik fiyatlar vs bilgilendirme olursa buradan veya youtube yolu ile bilgilendirenler olursa faydalı olabilir.
member
Activity: 139
December 05, 2017, 02:57:56 PM
güzel bir şeye benziyor ilk kedi bedava olsaydı denerdim Smiley belki ilerde denerim yinede
newbie
Activity: 28
December 05, 2017, 02:31:13 PM
Blockchain tabanlı kripto para birimlerini henüz günlük hayatta istediğimiz her yerde kullanamıyoruz ancak geliştiriciler her geçen gün kripto paraların kullanılacağı yeni bir platform oluşturuyor. San Francisco merkezli oyun stüdyosu AxiomZen ise kripto para birimlerinin en ilginç kullanım alanlarından birini oluşturdu. Ethereum Blockchain'i üzerine kurulu dünyanın ilk kripto oyunlarından olan CryptoKitties'i geliştiren AxiomZen, oyuncuların dijital ortamda kedi yetiştirmesine izin veriyor. Oyun içi alışverişlerde ise oyuncular Ether ile ödeme yapıyor.

Satışlar Ether ile Yapılıyor
Oyuncuların Ethereum hesaplarını(cüzdanlarını) bağlayarak giriş yapabildiği CryptoKitties oyununda oyuncular genellikle Mozilla Firefox ve Chrome tarayıcılarının masaüstü sürümünde eklenti olarak sunulan Ethereum cüzdanı MateMask'i kullanıyor. Oyuna yavru kedi satın alarak başlayan oyuncular oyunun sunduğu veya diğer oyuncuların sattığı yavru kedileri alabiliyor. Oyunda şu an en ucuz yavru kedi için 0.03 Ether yani yaklaşık 12 dolarlık ödeme yapmak gerekiyor. Oyuncuların sattığı dijital kedilerin fiyatı; kedinin yaşına, cinsiyetine veya fiziksel görünüşe bağlı olarak değişebiliyor. Herhangi bir üst fiyat sınırı olmayan oyunda oyuncular dijital kediler için astronomik meblağlar(oyunda şu an en pahalı kedi 43.000 Ether karşılığında yani yaklaşık 20 milyon dolara satın alınabiliyor) talep edebiliyor.

Ayrıca Bkz.Güney Kore Bitcoin piyasasını düzenlemek istiyor: Bitcoin vergisi gelebilir
Tabi uzaktan bakıldığında kripto para çılgınlığını farklı bir boyuta taşıdığı görünebilen CryptoKitties isimli oyunu oynayan çok sayıda oyuncu olmadığını düşünebilirsiniz ancak şu sıralar Ethereum ağındaki işlemlerin yüzde 15'i, CryptoKitties üzerinde gerçekleşiyor. Yani dijital ortamda kedi yetiştiren oyuncu ve oyundaki alım/satım işlemlerinin sayısı azımsanamayacak kadar fazla. 28 Kasım tarihinde Etheruem ağındaki yerini alan ve oyunculara sunulan CryptoKitties'te insanlar bugüne kadar toplamda 1.3 milyon dolar değerinde Ether harcamış durumda.

İlk etapta 100 adet yavru kedi ile piyasaya sürülen CryptoKittes, Blockchain teknolojisinden temel aldığı için merkezi bir yapıya sahip değil. Oyunda düzenli olarak 15 dakikada bir ''Gen 0'' isimli yavru kediler üretiliyor ve bu yavru kedilerin fiyatı oyunda satılan son 5 yavru kedinin satış fiyatının ortalaması alınarak belirleniyor. Kediler yetişkin hale geldiğinde(Bir hafta kadar sürebiliyor.) iki yetişkin kedinin çiftleştirilmesiyle oyuncular yeni dijital kedi yavruları üretebiliyor. Gen 0 isimli kedilerin satış bedelini alan AxiomZen oyuncuların sattıkları bütün kedi satışlarından da yüzde 3.75 oranında komisyon alıyor.

Oyun Dünyasında İlk Örneklerden
Kripto paraların oyun dünyasında kullanımının ilk örneklerinden birini oluşturan CryptoKitties, devlet kurumlarından finans kuruluşlarına kadar pek çok alanda test edilen Blockchain teknolojisinin de çok farklı alanlarda kullanılabileceğine işaret ediyor. Günümüzde kripto paraları ve Blockchain teknolojisini oyun dünyasına entegre etmeyi amaçlayan pek çok girişim var ve yıllar sonra belki de bu basit kedi yetiştirme oyunu bu girişimlerin öncüsü olarak değerlendirilebilir.

Kaynak

https://techcrunch.com/2017/12/03/people-have-spent-over-1m-buying-virtual-cats-on-the-ethereum-blockchain/?ncid=txtlnkusaolp00000595 Paylaş Tweetle Ekle

https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Ethereum-tabanli-dijital-kedi-yetistirme-oyunu-CryptoKitties.htm

Pages:
Jump to: